Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 154

Wątek: Co jest potrzebne do tuningu na 300+ KM ?

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543

    Co jest potrzebne do tuningu na 300+ KM ?

    Jak w temacie co jest potrzebne do tuningu na 300+ KM ?

    Wiem że na pewno FMIC, Turbo, lepsze DV, Stożkowy filtr powietrza bądź carbonowa pucha, Twarde sprzęgło z lekkim kołem zamachowym, Program i różne wskaźniki np, boost, egt itd.

    Ale czy potrzebna jest zmiana np. dyferencjału ? wału napędowego, jakiś łączników, coś w haldexie ?

    Jestem laikiem a chciałbym się wziąć za poważny tuning i szukam porad, główny problem leży w tym że jestem z lubuskiego a z tego co widzę to większość z okolic stolicy lub ogólnie gdzieś daleko ode mnie więc pomoc raczej tylko przez internet.

    Chciałbym aby ktoś obyty w temacie modów na 300+ KM wypowiedział się co jest potrzebne do zmiany bądź modyfikacji. Chodzi mi o takie fundamenty pod tuning.

  2. #2
    Awatar BigBird.co
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    Wwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    397
    Przydadzą się również świece wtryski itp. ale na początek może poszukaj na forum jest tego mnóstwo w tym temacie zarówno o Small turbo jak i Big Turbo.

  3. #3

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543
    No właśnie że czytałem ale jest sporo pomieszane i jak ktoś coś zaczynał to zaraz zmieniał na coś innego albo coś odjął, dodał itd dlatego chciałem w jednym wątku ogarnąć temat w sposób listy MUSISZ TO MIEĆ i co konkretnie bo to że ktoś mi napisze wymieć wtryski to ok wymienię ale na jakie ? rozumiesz o co mi chodzi ? Dla nie których może i to głupie czy coś ale jest sporo osób takich co ja że mają dwie lewe ręce do mechaniki i muszą mieć wszystko wyłożone jak małemu dziecku żeby nie zrypać sprawy.

    Chciałbym się za to wreszcie wziąć ale muszę mieć chociażby pojęcie co na razie kupić itd. póki mam pieniądze.

    Oraz takie dodatkowe pytanie ile można wyciągnąć na turbo K-04 ? oraz czy lepiej szukać Garreta w podobnej cenie ? Chodzi mi o to żeby setup był stabilny bo to ma być auto za równo na tor jak i na drogi bo nie chcę żeby mi się coś po miesiącu zaraz rozleciało itd choćbym miał mieć mniej koni to wolę żeby wszystko miało ręce i nogi

  4. #4
    Awatar BigBird.co
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    Wwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    397
    Ale to też jest tam napisane, o wtryskach jest sporo ale to wszystko zależy do jakiej mocy konkretnie będziesz potrzebował, do 350 powinny starczyć Bosch 0280155968. Co do k-04 to powyżej 300 to raczej pomyśl o mocniejszej turbinie bo hybryda to raczej nie wyjście.

    Tak więc poczytaj bo można się dowiedzieć naprawdę sporo, a dopiero potem zadaj konkretne pytania, bo wątpię czy ktoś poda ci to od tak na talerzu

  5. #5
    Awatar wottka
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    750
    Perwsze pytanie to to, czy chcesz robiv to na seryjnej Turbinie (co moim zdaniem jest bez sensu) czy na BT.
    Ale ogólnie lista:

    Dp 3 cale, reszta wydechu do 300 starczy 2,5
    Wtryski co najmniej od s3 440, lub tu polecane 630 lub 615
    TIP typu properfect lub np.Forge
    Usuniecie wszystkich zagracaczy ekologicznych i zamontowanie CT
    Centralny wydajny Intercooler
    Do 400Nm seryjne sprzęgło starcza na styk, jeżeli dwumas to tarcza kewlarowa lub na grubo tak jak napisałeś jednomas
    Do 400Nm seryjne korby powinny wytrzymać, jeżeli wiekszy moment korby co najmniej Techno5
    Wskaźnik, ja dla mnie boost i AFR

    Opcjonalnie:
    Lepsze heble, swap z R32 lub kit Brembo
    Dystansy ok 20mm
    Zawieszenie, coś moze z rodziny PSS
    Poliuretany

    Co do haldexu, albo insert robiony przez Stelmiego lub blue haldex

    Nie wspominam, o świecach, olejach itp, bo to raczej normalka nawet w seryjnym aucie

    To tyle, jeżeli cos mi umkneło to dopiszcie

  6. #6

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543
    A możesz mi napisać gdzie najlepiej to pozamawiać żeby było pewne źródło oraz żebym nie przepłacił, bo niestety budżet nie jest zbyt wysoki ale najwyżej rozbije sobie to w czasie.
    Turbo i tak muszę wymienić bo moje dokonuje żywotu więc lepiej już jakieś mocniejsze z tego co czytam najlepszy byłby garrett tylko teraz pytanie jaki ?
    Z tego co napisałeś z moich krótkich rozmyślań powiedzmy że 300 KM ale żeby setup był wydajny minimum na 350 KM tzn fmic wtryski, bo turbo to może kieedyś wstawie mega porządne na ponad 400 ale to jak mi wyjdzie robota w szwecji to zaczne myslec nad takimi hardcorowymi modami.

    Edit: co to CT ??

    Edit2: Seryjna pompa paliwa z regulatorem ciśnienia podoła czy potrzebna lepsza pompa np. Bosch 044 czy może być coś tańszego np też od boscha ?
    Ostatnio edytowane przez maehix ; 26-06-2014 o 10:45

  7. #7
    Awatar kiTTy
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    272
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Szary
    Posty
    189
    Cytat Zamieszczone przez maehix Zobacz posta
    Jestem laikiem a chciałbym się wziąć za poważny tuning i szukam porad
    Potrzebujesz "kufereczek stóweczek" i dużo cierpliwości, chyba że zlecisz to np. w Compsporcie w Bielsku, sumarycznie będzie taniej.
    Quattro forever

  8. #8

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543
    Jest to porządna firma czy taki sarkazm do szukania oszczędności ?
    Miło by było też popracować nad pewnymi elementami z forumowymi "guru" ale niestety odległość bardzo przeszkadza.
    Jestem przygotowany na duże koszta ale chyba jak każdy nie lubię przepłacać.

  9. #9
    Awatar DNN
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    347
    Raczej porzadna firma
    Sam jestem ciekaw jakie to koszty uzyskanie mocy 300+ i ponad 400NM

    Bo w sumie u mnie potzrebowal bym Korby kute,pompa,wtryski,wieksze turbo
    Reszte posiadam na stanie

    Bo zastanawiam sie w niedalekiej przyszlosci czy oplacalne to jest czy nie lepiej kupic Subaru STI lub EVO VIII

  10. #10

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    jak nie masz przynajmniej 10tys zł to nie zaczynaj projektu na big turbo.
    Zrób sobie Fmica, wydech,TIP, wtryski 440 i, zapewne pompa też będzie potrzebna nowa, wystrój to wszystko dobrze, a i tak pewnie wydasz na to z 6 tys. zł.
    Z tego wyjdzie Ci na pewno ponad 270KM a może nawet 280km.
    Ostatnio edytowane przez Grabarz ; 26-06-2014 o 11:45

  11. #11
    Awatar wottka
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    750
    Poniżej masz przykład przesiadki na TD5.

    http://www.klubtt.pl/showthread.php?...8T-180KM-1999r

    ps. Ct= Catch Tank

    reszte masz na formum, a jak bys chciał coś pomodzić, napisz do Pawła-2005, powie Ci co, jak i za ile

  12. #12
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    CT jest skrotem od Catch Tank. Tu dokladnie chodzi o Oil Catch Tank. A jak to dziala znajdziesz przez wyszukiwarke na forum . Ogolnie jest to separator oleju, zbiornik odmy, ktory ma na celu utrzymanie dolotu i przepustnicy bez zanieczyszczen.

    Jezeli chcesz w przyszlosci robic 400+, to rzeczywiscie mozesz od razu kupic lepsze czesci, bo tak finalnie wyjdzie taniej. Jednak wtedy aktualny setup wyjdzie troche drozej niz taki po prostu na 300+.

    Wspomniana firma jest uwazana za jedna z najlepszych w Polsce. Jezeli chcesz to zlecic jakiejs firmie, to powinienes poczytac sobie o roznych w Internecie, wyrobic sobie o nich jakies zdanie, podzwonic do nich i wybrac jedna. Jezeli chodzi o takie bardziej znane, to masz wlasnie CompSport, R-Performance, Digitune, Dynosoft, Masters Tuning, Unitronic, Sportmile, Tune-UP, TuneFORCE, Bartpol, KingSoft, VTG albo zagraniczne jak MTM, ABT, APR, HPA, Revo. Oczywiscie kazda z nich ma swoje zalety i wady, bardziej i mniej udane projekty, kazda ma swoich zwolennikow i przeciwnikow. Jezeli Cie to interesuje, to osobiscie najpierw mialem (i nadal jeszcze mam) soft od MTM (jestem z niego bardzo zadowolony), a teraz bede podnosil "ociupinke" moc w CompSport.

    Zawsze tez mozesz pogadac z Pawel-2005, ktory mechanicznie ogarnia TT, a potem tylko gdzies wystroic. Rowniez gregor10 zajmuje sie mechanika oraz strojeniem.

    Jezeli jakas firme tuningowa warta uwagi lub kolege z klubu, ktory przerabia samochody pominalem, to przepraszam. Pisalem na szybko co mi wpadlo do glowy.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    O, widze, ze wottka mnie troche uprzedzil .
    ----
    Pozdrawiam.

  13. #13
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Warto też wiedzieć że firma CS nie zajmuję się takimi pierdołami jak tuning 1.8T i to na 300hp
    Temat wraca jak bumerang, było już tyle powiedziane na ten temat że można by powieść napisać, wystarczy poczytać, poszukać, potem można pytać, panowie ja wiem że wszystko już zostało powiedziane i mało by o czym rozmawiać, ale być może nie kręcili byśmy się w okół banalnych pytań i odpowiedzi, są tematy i można je rozwijać, a nie plagiatować i kręcić się w kółko!!
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #14

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543
    Było opisane ale jak już pisałem wcześniej nie jest to opisane krok po kroku bo ktos cos zrobil a potem zmienil, usunal lub dodal itd. Mi chodzi o taka instrukcje co mam zakupic aby to mialo rece i nogi oraz gdzie to kupic aby nie przeplacic.
    Do Pawel-2005 juz troche pisalem i pomaga lecz niestety mam do niego 500km i strasznie malo czasu, dlatego rodza sie problemy, gdybym byl z okolic wawy juz dawno bym go prosil aby ze mna popracowal nad moja tt.

    EDIT: Może mi ktoś ogarnięty w temacie takiego tuningu napisać co zamówić na wstępie i gdzie, szczególnie chodzi mi o turbine.
    Ostatnio edytowane przez maehix ; 26-06-2014 o 13:10

  15. #15
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Warto też wiedzieć że firma CS nie zajmuję się takimi pierdołami jak tuning 1.8T i to na 300hp (...)
    A to jest pewna informacja? Bo na ich stronie tuning 1.8T jest w ofercie. Poza tym maja w ofercie nawet Stage 0,5 do niektorych silnikow, wiec chyba zajmuja sie kazda "pierdola", nie tylko "grubymi" projektami.
    ----
    Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. Nisko i szeroko - stara szkoła tuningu - Passat B6
    Przez STELMI w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 31-05-2017, 13:06
  2. Unia Europejska chce zakazać tuningu!
    Przez humidorek w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-09-2012, 13:48
  3. 4 new TT po tuningu na VOX
    Przez eb84 w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-12-2007, 19:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •