Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Ślizgające się sprzęgło/turbina

  1. #1
    Awatar Dydol
    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrna
    Posty
    101

    Ślizgające się sprzęgło/turbina

    Witam,
    Na wstępie zaznaczę, że moje pytanie może wydać wam się banalne/głupie ale nie jestem ekspertem dlatego chciałem zasięgnąć waszej porady.

    Ostatnio wystąpił u mnie (wg. mnie) syndrom ślizgającego się sprzęgła. Objawy są takie, że gdy na wyższych biegach 3/4+ zaczynam przyspieszac ostrzej, obroty idą mocno do góry i samochód zachowuje się jakby był częściowo na luzie, przyspiesza jedynie minimalnie. Miałem tak już w poprzednim autku i wymieniłem tarcze z dociskiem i wszystko było w porządku. Żeby potwierdzić swoje przypuszsczenia pojechałem do znajomego mechanika i poprosiłem go żeby zerknął. Wg. niego powodem tego, jest prawdopodobnie pęknięty kolektor wydechowy i należy go wymienić ( przy okazji zalecił regenerację turbiny ). Nie jest mi w stanie natomiast dać gwarancji na to, że to jest główny powód. Faktycznie, słychać podczas pracy silnika jak zasysane jest "lewe" powietrze, więc gdzieś musi być nieszczelność ale wydaje mi się, że skoro powodem byłby kolektor to samochód przyspieszałby w ten sam sposób na wszystkich biegach. U mnie natomiast wygląda to tak, że 1/2 bieg przyspieszenie jest takie jak powinno być, a przy 3 czasem 4 zaczyna się objaw rosnących obrotów i braku mocy.

    1. I stąd moje pytanie - żeby nie wpakować się niepotrzebnie jeszcze w regenerację moim zdaniem dość sprawnej turbiny, co byście obstawiali jako powód?
    2. Czy przy dwumasie(oczywiście jeśli będzie sprawna) pomysł wymiany samego docisku i tarczy jest dobry, czy jeśli już to robić całość ?
    Wiem, że zasada jest taka, że koła czy to jednomasowego czy dwu nie pakuje się używanego choćby nie wiem co, ale ceny kompletów sprzęgła z dwumasą do naszego auta są kosmiczne, dlatego zastanawiam się czy otrzymując gwarancję opłacałoby się włożyć ledwie używany komplet za 1/3 ceny nowego? A może zmiana na sztywną jednomasę ?

    Byłbym wdzięczny za wasze podpowiedzi.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Dydol ; 24-06-2014 o 18:21

  2. #2
    Awatar wottka
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    750
    Objawy slizgajacego się sprzęgła bardziej się by objawiały szarpaniem na biegach, czyli dajesz w palnik a dopiero przy jakis zakresie zaczyna kleić.I bardziej by się objawiało przy niskich biegach , dopiero potem przy wyzszych.

    Co do diagnozy twojego mechanika, zaczął bym od wyeliminowania nieszczelności, co jest o wiele łatwiejsze do zrobienia plus a nawet przede wszystkim logi.

    Jeżeli chodzi o sprzegło, zawsze poleca się wymiane całości (tarcza, docisk, dwumas, wysprzęglik oraz jak dla mnie uszczelniacz wału), a to dlatego , że w 225 jest to przejebana robota.
    JBC mam dwumas w idelanym stanie ale najpierw zaczął bym od logów i szczelności.

  3. #3
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Nie wiem co mechanik stwierdził z turbiną i kolektorem, być może jest to dodatkowy problem, lub jest ich kilka, objaw o którym piszesz jak najbardziej świadczy o początku końca sprzęgła, ja zawsze jestem zwolennikiem wymiany kompletu, bo oszczędności często się mszczą, być może dwumas masz ok. a sama tarcza i docisk jest na zejściu, wtedy będzie taniej no ale tak sobie możemy gdybać, puki tego nie zdemontujesz nie dowiesz się co i jak.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #4
    Awatar Dydol
    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrna
    Posty
    101
    Sprzęgło i dwumasa kupiona, w poniedziałek wymiana. Masz rację Żuczek, nie ma co oszczędzać. Ciśnienie sprawdzone, błąd turbiny wyeliminowany, turbo dmucha w normie. Zacieram rączki na nowe sprzęgiełko

    Dzięki za opinie,
    Pozdrawiam

  5. #5
    Awatar asikson
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Fallenizza
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1944
    Kolor
    BLAU
    Posty
    535
    niedawno przechodzilem to samo tylko w passacie. najpierw zaczeło sie czasami minimalnie uslizgiwac na czwórce, pozniej stale sie uslizgiwalo na czwórce, potem na trójce, z czasem rownież na dwójce, później nie szło ruszyć / jechać. Było to oczywiscie sprzegło + jak to w dieslach przy tych przebiegach dwumas. Nie wiem co to za mechanik stwierdził ze to turbo??? co ma piernik do wiatraka?
    Cel jest tylko jeden - najlepiej grające TT na świecie!

  6. #6
    Awatar Dydol
    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrna
    Posty
    101
    Ten sam, ktory przyznal sie do bledu :P Wczesniej, kiedy to stwierdzil wyskoczyl mu blad na VAG-u apropo dmuchania turbiny a sprzeglo nie slizgalo sie tak bardzo. Podczas rozbierania sprzegla zobaczymy jak wyglada kolektor i czy byl to tylko jednorazowy wybryk komputera.

Podobne wątki

  1. Turbina na 1 bar
    Przez kapucha2003 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-08-2017, 22:12
  2. Turbina
    Przez largoclark w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-07-2013, 21:32
  3. Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 26-02-2011, 19:18
  4. Sprzęgło czy turbina?
    Przez mateusze w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-05-2010, 20:21
  5. czy to turbina ????
    Przez ghost243 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-11-2009, 21:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •