Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 21 z 21

Wątek: Prośba o wycenę czynności serwisowych

  1. #16

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Pozazdrościć! Ale z tym rozrządem, to może jedno zero zjadłeś?

  2. #17
    Awatar Ermenegildo
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Gołdap
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    denim blue
    Posty
    152
    Nie zjadłem zera Zapytał tylko jakiej firmy, odpowiedziałem, więc, że kompletny z pompą SKF. Z tego, co piszecie wynika, że nie można jednoznacznie ujednolicić kosztów utrzymania danego samochodu. Podobna historia jak z ubezpieczeniem, gdzie miejsce zamieszkania też wpływa na jego wysokość.

  3. #18

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    I to są właśnie plusy mieszkania poza dużym miastem

  4. #19
    Awatar Ermenegildo
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Gołdap
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    denim blue
    Posty
    152
    Są też minusy. Jak pracowałem w wawie i oddawałem auto do naprawy wyglądało to następująco: zachodzisz do biura, babka za biurkiem proponuje kawka/ciastko, sporządza protokół odbioru samochodu do naprawy (zgłoszone przez klienta usterki, objawy, itp.), wychodzi z klientem do auta, które ogląda pod kątem widocznych uszkodzeń typu: a czy wszystkie szyby całe, czy są widoczne uszkodzenia karoserii itp., wpisuje w protokół, jakie rzeczy pozostawiłem w samochodzie (np. GPS, wklepała nawet, że w kufrze został napój, kseruje, oboje podpisujemy, jeden egz. dla niej, drugi dla mnie. Nad biurkiem tablica na której alfabetycznie odwiesza klucz. Jako klient nie mam styczności z mechanikiem, klient nie wchodzi na halę napraw. Wychodzi gość, nakłada jednorazowy pokrowiec na fotel kierowcy, bawełniane rękawiczki na dłonie i wjeżdża na stanowisko. I nie ważne, czy podjeżdżasz Audi A8, czy Lanosem. Dzień z wyprzedzeniem podana data i godzina odbioru auta. Samochód oddawany umyty. U mnie na wiosce to brzmi jak abstrakcja Wychodzi Ci gość z kanału, pyta, czego chcesz, klucz od auta ładuje w ubabrane gacie i mówi, "jak będzie zrobiony to zadzwonie". Ale cóż..., taniej i to jest zaleta nie do przecenienia Podejrzewam, że i w dużych aglomeracjach jest masa rzemieślników z podobnym podejściem i może po prostu miałem farta trafić w miejsce, gdzie obowiązuje wewnątrzzakładowa polityka jakościowa
    Ostatnio edytowane przez Ermenegildo ; 24-06-2014 o 14:44

  5. #20
    Awatar DNN
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    347
    Co do ceny robocizny za rozrzad to cena niska ale prawdziwa , ja za rozrzad kilka dni temu za robote dalem 200zl

  6. #21

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    Środa Śląska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    czarna
    Posty
    59
    Patrząc na to z drugiej strony rozrząd dla kogoś ogarniętego to ok 4 godzin nawet w dość ciasnej komorze TT. Kto z was ma dniówkę na czysto większą niż 400 zł ? ;p Tak - na czysto, bo większość mechaników w małych miejscowościach i tak kręci wałki i tak, albo nawet nie mają zarejestrowanej działalności czasami Wszystko rozbija się o kwestię zaufania, czy w przypadku jakiegoś fakapu z winy takiego mechanika , weźmie on koszty na klatę czy pokaże wam środkowy palec

Podobne wątki

  1. Wyszukiwarka akcji serwisowych
    Przez TT8N w dziale Warsztat - Zrób to sam
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-02-2021, 15:38
  2. Prośba o wycene tego co zostało
    Przez sebam w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 01-08-2016, 08:14
  3. Czynności po odłączeniu akumulatora - jakie?
    Przez payne100 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12-07-2013, 17:44
  4. proszę o wycene auta
    Przez kblaszczyk w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-08-2008, 08:19
  5. Kody akcji serwisowych
    Przez Horblower w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-12-2007, 16:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •