Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 120

Wątek: Kwinto 3.2 Q DSG

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052

    Kwinto 3.2 Q DSG

    Jako, że jak to tu ktoś słusznie zauważył, iż rzadko mi się coś tu podoba postanowiłem wrzucić Wam swoje auto abyście i Wy mogli sobie trochę poużywać.
    Ale od początku. Swoje TT znalazłem nieco zaniedbane w garażu jednego z bloków na Mokotowie. Sprzedawało się od jakiegoś pół roku, ponoć masa oglądaczy, kupujących nie za wiele.
    Auto miało dosyć nietypową historię. Zostało zakupione jako nowe w Berlinie przez obcokrajowca, który czasowo zamieszkiwał Polskę. Kupił, przyprowadził, po perypetiach z zameldowaniem zarejestrował po kilku miesiącach i jeździł. Po kilku latach wrócił do siebie a auto zostało we wspomnianym garażu.
    Plusy były tego takie, że auto od jednego właściciela, pełen autoryzowany serwis w stolicy no i jak na rocznik 2006/2007 znikomy udokumentowany przebieg. Minusy - auto pod względem utrzymania lakieru, wnętrza - syf, obora itp. itd. Nie będę się rozpisywał próbkę macie na fotach. Do tego TT było po szkodzie, parkingowej, prawe drzwi przejechane przez kogoś "życzliwego" gwoździem, felgi całe ale do renowacji lakieru. Całość pod względem estetyki nie napawała optymizmem ale pod względem technicznym i dokumentacyjnym była jak najbardziej ok - można by rzec, że nawet wyjątkowo ok.
    Rzuciłem ceną totalnie nieprzystająca do oferty sprzedającego i po 3 dniach dostałem mail z zza oceanu od właściciela że "OK"
    Foty auta zaraz po zakupie

    Załącznik 6695Załącznik 6696Załącznik 6697Załącznik 6698Załącznik 6699

    Zaraz po zakupie TT zawitało do serwisu na duży przegląd czyli płyny ustrojowe, świece, olej w skrzyni, co pukało co stukało w zawieszeniu zostało wymienione, klocki tył, przód, ustawiono geometrię, dorzucono separator do radia plus jeszcze kilka mało istotnych jednak irytujących pierdół.
    Dodatkowo jako, że mieliśmy jeszcze zimę auto zostało obute w nowe opony zimowe Falken 245/40/18.

    Kolejny etap - lakiernik. Łatwo nie było kolor mało ciekawy do lakierowania ale 2 tygodnie i zrobione. Do lakieru poszły prawe drzwi i błotnik przy okazji cały zderzak. Wymieniłem też pęknięty grill.

    Potem przyszedł czas na wnętrze. W maju auto trafiło do Ramigo Wax gdzie zajęto się skórami - czyszczenie, woskowanie i takie tam, pranie podłogi, odświeżenie podsufitki komory silnika plus zabezpieczenie lakieru.
    Efekty końcowe poniżej na fotach.
    Foty z różnego okresu, część robiona kalkulatorem - wybaczcie

    Załącznik 6700Załącznik 6701Załącznik 6702Załącznik 6703Załącznik 6704Załącznik 6705Załącznik 6706

    Poprzedni właściciel za worek pieniędzy założył w 2009 roku nawet niezłe audio w którego zestaw wchodzą:

    1x ALPINE IVA-W202R - jednotka multimedialna
    1x wzmacniacz ALPINE DPX 4.150 650w - 4 kanałowy
    1x wzmacniacz ALPINE DPX 1.100 1000w - monoblock
    2x 10" ALPINE SWR-1542D - subwoofey
    2x Micro-Precision 5.16 - głośniki przednie
    2x ProSystems - tweetery
    +wygłuszenie, zabudowa, subwooferów i wzmacniaczy, okablowanie

    Gra to nawet słusznie ale czy warte faktury, którą sprzedający dorzucił do dokumentacji TT - to już dyskusyjne

    A wygląda to mniej więcej tak:

    Załącznik 6707Załącznik 6708Załącznik 6709

    I podsumowując co z tego wyszło

    Audi TT 3.2 Q DSG 2006 rej 2007 przebieg 68 500, puki co powiedziałbym że bezwypadkowe, na tę chwilę bezusterkowe, nic nie puka nic nie stuka , po pełnym serwisie, z nienagannie utrzymanym wnętrzem i lakierem - oczywiście jak na auto użytkowane już 7 lat.
    Plany - raczej skromne: akcesoryjny dolot plus filtr powietrza, następne lato jakieś słuszne 19". Może przebudowa bagażnika na jeden subb. Jestem zwolennikiem serii więc raczej nic innego już nie planuję.

    Zamierzam polatać tym autem 3-4 lata potem przesiąść się na Audi S5 4.2 V8 ale to się jeszcze zobaczy.
    Tyle - teraz można objeżdżać moją furę - dajecie !!!
    Ostatnio edytowane przez Kwinto ; 23-06-2014 o 14:38
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  2. #2
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Przeczytałem. OK, ładne MK2
    Te Terrere Terrere terererererere …

  3. #3
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Kosmetyka rzecz do ogarniecia, wazne zeby technicznie auto bylo dobre. Radio współpracuje z kierownicą i FISem?

    ps czuje sie współautorem tego wątku

  4. #4

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Ja tam nie wiem o co chodziło wcześniej (choć się domyślam). Oceniam więc Twój samochód zupełnie obiektywnie i jako kobieta, oraz miłośnik TT - dla mnie bomba! Pozazdrościć ładnie dopieszczonej furki i życzyć miłej jazdy zostaje

  5. #5

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Cytat Zamieszczone przez Jerry Zobacz posta
    Przeczytałem. OK, ładne MK2
    Thx

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Wilczyca Zobacz posta
    Ja tam nie wiem o co chodziło wcześniej (choć się domyślam). Oceniam więc Twój samochód zupełnie obiektywnie i jako kobieta, oraz miłośnik TT - dla mnie bomba! Pozazdrościć ładnie dopieszczonej furki i życzyć miłej jazdy zostaje
    Thx

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Kosmetyka rzecz do ogarniecia, wazne zeby technicznie auto bylo dobre. Radio współpracuje z kierownicą i FISem?

    ps czuje sie współautorem tego wątku
    Nie współpracuje czy zrobię nie wiem, chodzi mi po głowie zmiana jednostki centralnej, ta jak dla mnie trąci trochę myszką moze wtedy to zagram. Ale to nie priorytet.
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  6. #6
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Zabudowa audio strasznie słabo wygląda wg mnie. Bagażnik w MK2 jest mały a tutaj masz jeszcze mniejszy w dodatku jakieś dziwne wybrzuszenie. Jeśli ta firma była taka PRO to chyba się nie postarali, ale to tylko moja subiektywna opinia. Podobnie maskownica radia nie wygląda za dobrze. Fajnie, że przywracasz auto do porządku. To już plus bo niektórzy kupują w takim stanie auta i tylko mówią, że będą robić a nic nie robią. Z gratulacjami poczekam jak będą jakieś mody upiększające TTetunię a nie przywracające ją do życia Powodzenia w modzeniu, jesteś na dobrej drodze
    I don't have dreams, I have goals.

  7. #7

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Zabudowa audio strasznie słabo wygląda wg mnie. Bagażnik w MK2 jest mały a tutaj masz jeszcze mniejszy w dodatku jakieś dziwne wybrzuszenie. Jeśli ta firma była taka PRO to chyba się nie postarali, ale to tylko moja subiektywna opinia. Podobnie maskownica radia nie wygląda za dobrze. Fajnie, że przywracasz auto do porządku. To już plus bo niektórzy kupują w takim stanie auta i tylko mówią, że będą robić a nic nie robią. Z gratulacjami poczekam jak będą jakieś mody upiększające TTetunię a nie przywracające ją do życia Powodzenia w modzeniu, jesteś na dobrej drodze
    Audio i zabudowę dostałem w "prezencie" i choć nigdy nie byłem z niej dumny, o czym pisałem wcześniej to trudno narzekać. Bagażnik pójdzie do przebudowy (może) chcę wyrzucić jeden subb. Czasem też potrzebuję zwyczajnie miejsca na np. walizkę, wybrzuszenia nie widzę - może kwestia zdjęcia. Inna sprawa, że na forum TT MK2 z zabudową za wiele nie ma to i porównania też nie mam. Weź też proszę pod uwagę, że zabudowa pochodzi z 2009 roku. A firma no tak PRO ze stolycy - kupa kasy, efekt jak widać zapomnieli o podłączeniu fajery czy chociażby separatorze. Jedyny plus że to faktycznie gra, co nie zmienia faktu że w mojej opinii złapali frajera - zrobili jak zrobili a skosili jak za zboże
    Co do modów - poza wspomnianymi nie będzie - felgi, dolot filtr powietrza - więcej nie potrzebuję. Wolę utrzymać auto zbliżone do serii i sprawne technicznie niż mieć przyszywanego TTSa z choinką przed oczami
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  8. #8
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda, wiadomo.

    Nie wiem czy widziałeś jaką miałem u siebie zabudowę z subwooferem. Zobacz sobie jak to wyglądało: http://caraudio.basser.pl/audi/197-audi-tt-sline.html Wszystko zrobione bardzo profi, podłoga jest tej samej wysokości jak w oryginale. Masz dzięki temu sub + tyle samo miejsca Jak takie rozwiązanie Ci się podoba to wystarczy do nich napisać i zrobią Ci samą podłogę (wyślą kurierem). Basser jest producentem takich zabudów do różnych aut. Nie pamiętam ile to kosztowało ale sama podłoga nie powinna być droga a zrobią tak, że wszystko będzie idealnie pasowało, dodatkowo masz wyżłobienia na akcesoria samochodowe itd.

    Pakiet wizualny w TTS wg mnie wygląda najlepiej a nie wiem co to ma wspólnego z choinką niemniej rozumiem i doceniam chęć utrzymania serii.
    I don't have dreams, I have goals.

  9. #9

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Zabudowa świetna i do przemyślenia - THX

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    W oczekiwaniu na nowe płuco .... Załącznik 7022
    Ostatnio edytowane przez Kwinto ; 11-08-2014 o 22:22
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  10. #10
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Ładnie tak wpychać się po za kolejką?
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #11

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    A tak, tak słyszałem że kolega ma być. Ale ja zostawiam auto do dyspozycji na dłużej. A i sam mod niewielki

  12. #12
    Awatar Dominik
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    230
    Rocznik
    2015
    Kolor
    szary
    Posty
    662
    Bardzo ładna TeTunia
    Pozdrawiam

  13. #13
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Kwinto Zobacz posta
    A tak, tak słyszałem że kolega ma być. Ale ja zostawiam auto do dyspozycji na dłużej. A i sam mod niewielki
    Gdzie niby miał bym być, nic o tym nie wiem, coś mnie ominęło??
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #14

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Rozmawiając z Pawłem odniosłem wrażenie, że niebawem wystawiasz do niego auto. Może go źle zrozumiałem - nie istotne.
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  15. #15
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    nowe płuco już gotowe:

    Osłona termiczna jest wykonana z kwasu i od strony silnika jest na błyszcząco a z zewnątrz na czarno. Podpórka filtra oczywiście z alu i także doprowadzenie zimnego powietrza którego nie widać także alu aby nie było "kaszany".
    Niestety firma u której zamówiłem filtr okazało się ,że wystawiają towar a sami go najpierw zamawiają do siebie i jeszcze filtra nie mam na miejscu ale testy jazdy były już z innym filtrem.
    Obawiałem się mocno spadku mocy ponieważ tuning wolnossaka dolotami budzi we mnie spore kontrowersje. Pozwoliłem zrobić sobie mały pojedynek z lanosem 1.6T i wynik był z jedną długość dla TT przy około 140. Po zrobieniu dolotu powtórzyliśmy pojedynek i wyjnik jest przynajmniej taki sam,a nawet kolega z lanosa powiedział ,iż jakby może deczko lepiej po zrobieniu dolotu. Potem jeszcze robiłem doprowadzenie zimnego powietrza ze zderzaka i po założeniu docelowego filtra jest szansa ,że będzie nawet deko lepiej. Mod jest w 100% odwracalny gdyż nic nie ciąłem ani psułem dlatego jak właściciel będzie miał taką wenę to może zrobi test na hamowni z dolotem który wykonałem i z seryjną puchą ale dupohamownia podpowiada ,że jest przynajmniej tak samo a akustyka jest mocno na +
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 22-08-2014 o 11:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •