Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Reflektor ksenonowy

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2008
    Skąd
    Południe
    Posty
    56

    Reflektor ksenonowy

    Witam wszystkich!

    Należę do grona Audi TT od października ( 25 ) kiedy to sprowadziłem do swojego garażu mojego srebrnego rumaka z 225 konikami i napędem quattro. Przebieg 102 tys sprawdzony. Dałem ok. 45 tys zł rocznik 2000. Zaglądam tu znacznie wcześniej ( przed zakupem Audi) lecz dopiero teraz postanowiłem się zapisać.
    Dzięki dla kolegi który zeskanował polską instrukcję!

    Mam pytanie. Nie mam ksenonów, co musze zrobić by je mieć? Zmienić całe refletrory czy tylko przetwornice i żarówki ( bo są soczewki)
    Pozdro wszystkim!

  2. #2
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    witaj!

    jak chcesz miec legalnie i profesjonalnie - zmienic reflektory, zarowki i przetwornice, oraz dorobic spryskiwacze.

    jak chcesz miec nielegalnie ale fajnie (nie wieśniacko) - zmienic reflektory, zarowki i przetwornice, nie dorabiac spryskiwaczy.

    jak chcesz miec wieśniacko i nielegalnie - wsadzic palniki xenonowe "no-name" wraz z przetwornicami (ostatnio bardzo popularne).

    a wogóle skoro masz wersje 225q to lepiej inwestuj w silniczek - nie bedą Ci potrzebne xenony, bo i tak wszyscy bedą Twoje auto oglądali z tylu
    Pozdrawiam!
    Pajak

  3. #3

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    No kwestia oglądania. Jak masz sporą moc warto widzieć więcej. A poza tym dochodzi taki śmieszny efekt ze ludzie chętniej zjeżdżają jak cos takiego małego pociskowatego z ksenonami sie pojawia w lusterku

    A chłopaki a czy też poza spryskiwaczami nie jest wymagane automatyczne poziomowanie?

  4. #4

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarnula
    Posty
    73
    Właśnie miałem pisać Silver to samo, czyli czy jeszcze nie dochodzi do tego całego "zbioru" auto poziomowanie!!

    Pajak napisał wszystkie możliwości ale oczywiście chyba wszyscy nie polecają wersji wieśniackiej

    P.S.
    Cytat Zamieszczone przez bikemc
    Dzięki dla kolegi który zeskanował polską instrukcję!


    Linki do tematów o xenonach;]

    TU!!
    I jeszcze TU!!

  5. #5

    Dołączył
    Mar 2007
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarna
    Posty
    197
    We wrocławiu gość z emg.wroc.pl proponował mi przerobienie na ksenony (mam już spryskiwacze) za 1200 zł, z wykorzystaniem najlepszych dostępnych żarówek a nie jakiegoś badziewia za 10 zł z allegro. Z tego co wiem to są tańsi, ale ja akurat robiłem u niego alarmy dodatkowe i gość jest naprawdę łebski. Zresztą to już była druga tetetka przy której dłubał. Pierwsza tu: http://emg.wroc.pl/galeria_auta/audi_tt.jpg.
    Czarne 2000 TTC 180 Quattro + JBL GTO Car Audio

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Najlepsza opcja to jednak wymienic leflektory na takie w ktorych orginalnie sa ksenony ..
    Sama zarowka to nie wszystko , soczewka jest zupelnie inna w lampie ksenonowej..
    A tak na marginesie to warto , poprawa widocznosci jest dramatyczna !!


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7

    Dołączył
    Jun 2007
    Skąd
    Londyn
    Posty
    75
    Cytat Zamieszczone przez Arttur
    A tak na marginesie to warto , poprawa widocznosci jest dramatyczna !!
    Jak sie jezdzi po miesiecie nie widac roznicy, ostatnio gdy wracalem z PL do uk, w belgi i holandi ruchu wogole nie bylo, pusto(w nocy) i docenilem jak te swiatla dobrze swieca...jest mega roznica pomiedzy zwyklymi zarowka a xenonem, jakos mi sie wyrazniej kontury rysowaly i szybciej...

  8. #8

    Dołączył
    Mar 2007
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarna
    Posty
    197
    Cytat Zamieszczone przez solina
    i szybciej...
    Dokładnie. Xenony to podwyższone bezpieczeństwo jazdy na drodze. Dlatego u mnie stanowią priorytet w modyfikacjach tetki.
    Czarne 2000 TTC 180 Quattro + JBL GTO Car Audio

  9. #9

    Dołączył
    Jan 2008
    Skąd
    Południe
    Posty
    56
    koniki są 6,4 do setki

    Właśnie, czyli wymiana całego klosza to tak z minimum 1000 za szyukę, do tego przetwornice + żarówki i 4 tys niema, jeśli wszystko ma być z Audi.:/ a to trochę... zostanę wtedy na standartowych lampach

  10. #10
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    najwyżej pojezdij jeszcze ze zwyklymi, dozbieraj kaski i kupisz pelen zestaw. na pewno wtedy bedzie to dobre posuniecie, bo bedzie przede wszstkim bezpieczniej, a do tego zgodnie z prawem i dobrym smakiem
    Pozdrawiam!
    Pajak

  11. #11

    Dołączył
    Jan 2008
    Skąd
    Południe
    Posty
    56
    Masz rację. Pozbieram sianko i zakupię xenony
    Albo kupię lawetę, podepnę do ojca Jeepa, obniżę zawieszenie, i będzie tylko na tor wyścigowy

    pozdro

  12. #12

    Dołączył
    May 2008
    Skąd
    Szamocin
    Posty
    1
    Witam. Podłącze się do watku o kseonach
    Mam taki problem... otóż prawy ksenon działa swietnie, bije w miarę równo, swieci jasnym światłem. W lewym musiałem wymienić sam palnik i zrobiłem to tylko w tym jednym kloszu.
    Nie wiem jak było wczęsniej ale ksenon bije bardzo w lewo i znacznie niżej niż prawy. Tak jakby nie działał system poziomowania. Czy moze być uszkodzony?? da się wymienić tylko jakiś silniczek?? JEzeli tak to na co mam patrzeć??

  13. #13

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    jak otworzysz maskę masz od góry nad lampami takie otwór wsać tam sróbokręt i pokręć ale najlepiej jak by ci to zrobił elektryk bo ci ustawi je tak jak trzeba lub trochę "wyżej" kosztuje to grosze
    NO RISK,
    NO FUN.

Podobne wątki

  1. lewy reflektor
    Przez Mariusz Kidacki w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-05-2015, 16:15
  2. Reflektor (EU/USA)
    Przez TTer w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-12-2013, 23:58
  3. Kupię prawy reflektor
    Przez szczota-t1000 w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 06-02-2013, 13:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •