Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 34

Wątek: Gumy na lato - Toyo czy Federal?

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    granatowy
    Posty
    38

    Gumy na lato - Toyo czy Federal?

    Czesc!

    Szukam opon na lato, do dynamicznej jazdy po asfalcie lub torze, glownie w dobrych warunkach, w rozmiarze 225/40 R18. Priorytetem jest przyczepnosc, szczegolnie w zakretach. Rozwazam dwa modele: Toyo Proxes R888 lub Federal 595 Rs-R.

    W necie opinie sa podzielone - jedni chwala Toyo, inni Federale. Czy mieliscie okazje uzywac ktorys z nich? Jakie sa Wasze opinie?

    Pozdrawiam,
    Remigiusz.

  2. #2
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Najwięcej słyszałem pochlebnych opinii nt Toyo, są bardzo głośne (powyżej 100 to jak byś boeingiem leciał) ale trzymają się asfaltu jak przylepione.

  3. #3
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Poczytaj na forach gdzie ludzie faktycznie jezdzili na tych oponach i moga je porownac. Wydaje mi sie ze nikt nie ma takiej wiedzy na forum zeby powiedziec ktore sa lepsze i tylko "slyszalem", "wydaje mi sie" itd.

    Mam Conticontact sport 3 i "mialy" kleic jak szalone, przy ok 12 st. nie zauwazylem wielkiego kleju

  4. #4
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    To nastepnym razem Messik zapodaj „sport 2-ki“ w tym roku musze niestety letnie tez kupic i pozostane wlasnie przy Conti ... :P pozdrawiam
    I TT

  5. #5
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Miałem jako pierwsze opony Continental Contact Sport 2 w MK2 testowałem też Pirelli Zero Nero no i finalnie mam Michelin Pilot Sport 3 (na których też jeździłem w Mk1). Pirelli jak i Continental nie mają szans z Michelinkami pod względem lepienia się do asfaltu przetestowałem to osobiście.

  6. #6
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Cena/jakosc to Conti z pewnoscia wypada lepiej, strzelam teraz, ale bardzo pozytywnie sie zdziwilem jak kupowalem

  7. #7
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Messik Zobacz posta
    Cena/jakosc to Conti z pewnoscia wypada lepiej, strzelam teraz, ale bardzo pozytywnie sie zdziwilem jak kupowalem
    Rozwalasz mnie mówimy o "skuteczności", podważasz to, że ktoś słyszał itd to opisałem 3 rodzaje opon, które testowałem to ty o dupie Marynie...

  8. #8
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Fakt że Nero zero tracą trochę w stosunku do Michelinów, ale kosztem tego że na mokrym nie mają konkurencji, biorąc pod uwagę nasz klimat, ile dni jezdzimy w deszcze a ile w słońce myślę że można poświęcić coś dla czegoś, ale biorąc pod uwagę doświadczenia z różnymi firmami segmentu premium Michelin to mega liga, semi slicków nie testowałem więc moja wiedza jest mierna w tym temacie ale słyszałem że R888 są najlepsze.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #9
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Napiszę parę słów od siebie. W tym sezonie dane jest mi jeździć na R888 Proxes. Generalnie już czuć, że opona klei zajebiście, ale czekam na trochę wyższą temperaturę, żeby poćwiczyć starty. Mało jeździłem autem i póki co nie wstrzeliłem się w temperaturę większą niż 10 stopni, a te oponki dopiero jak jest ciepło pokazują swoją moc. Jeśli chodzi o deszcz to ciężko stwierdzić jak to się będzie zachowywać. Mam zastrzeżenie co do prowadzenia auta... trzeba się teraz pilnować i ręce trzymać na kierownicy. Auto na tych oponkach lubi jechać w koleinach, jak na drodze mamy spore koleiny, to można puścić kierownicę i auto jedzie jak po szynach To jest dla mnie wadą. Dajcie mi trochę czasu to powiem wam co i jak

  10. #10
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    ... ale słyszałem że R888 są najlepsze.
    Renn-Reifen.de - Ihr Fachhändler für Sportreifen - Rennreifen, Sportreifen, Semislick, Cupreifen, Toyo Proxes R888, Kumho Ecsta V70A / V700, Yokohama A048, Hankook R-S2, Hankook F200, Michelin Pilot Sport Cup, Federal 595RS-Racing, Pirelli PZeroDun

    ((ostatnie zdanie)) !!! " Zwłaszcza w deszczową pogodę nie nadaje się do normalnego ruchu drogowego."
    I TT

  11. #11
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    to jest opona SEMI SLICK z homologacja drogowa wiec sama nazwa mowi za siebie nie trzeba byc alfa omega aby to wywnioskowac

    Moze wam sie wydac smieszne ale na SR co niektorzy chwale te opony Regal RACER 205/40 R17 84 W. Opony Regal . Oponeo.pl
    Ostatnio edytowane przez matikte ; 09-04-2012 o 22:41

  12. #12
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Matikte, nie chwalą, tylko będą testować. Zobaczymy co z tego wyjdzie Sam mogłem je kupić, ale jakoś wolałem R888

  13. #13

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    granatowy
    Posty
    38
    Dzieki za probe pomocy Widac, ze w Klubie malo jest doswiadczen z jazdy na tych semi slickach, wiec bede musial sam je potestowac. Ostatecznie wybralem Federale.

  14. #14
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Powiem tylko tylko tyle, uwazaj na deszczowe dni (bez szalenstwa wtedy, pomimo 4x4)

  15. #15
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    Miałem jako pierwsze opony Continental Contact Sport 2 w MK2 testowałem też Pirelli Zero Nero no i finalnie mam Michelin Pilot Sport 3 (na których też jeździłem w Mk1). Pirelli jak i Continental nie mają szans z Michelinkami pod względem lepienia się do asfaltu przetestowałem to osobiście.

    najlepsze dwójeczki ponoć.. masz porównanie może Jaaqob?

Podobne wątki

  1. MK2 [8J] Felgi TTS 8J 19" 9J z oponami Toyo Proxes 255/35/19
    Przez KpRacing w dziale Sprzedam - części
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-02-2017, 15:30
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-06-2009, 15:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •