Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Co sprawdzic przed daleka podroza?

  1. #1
    Awatar numberOne
    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    ...
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    black
    Posty
    159

    Co sprawdzic przed daleka podroza?

    Za pare dni jade w trase prawie 2000km - gdzie mi zrobia taki przeglad, zeby stwierdzic, ze fura sie nie rozwali na trasie? Gdzie sprawdzacie furke w takiej sytuacji? Uwazacie, ze norauto itp sa wiarygodne?
    Ostatnio edytowane przez numberOne ; 14-06-2014 o 23:41

  2. #2
    Awatar DNN
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    347

  3. #3
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Na pewno polecił bym pełen pakiet asistance Europa 100-150 zł to nie majątek w razie nie daj boże awarii na auto banie jest nie zastąpione, byle jaka laweta w EU zaczyna się od 100E za kawałek holowania zależy gdzie kolega się wybiera warto odwiedzić fora turystyczne, tam ludzie sobie skrzynie i silniki podrzucają w razie potrzeby.
    Od razu uprzedzam naprawa auta po za Pl może odchudzić portfel tym bardziej TT.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #4
    Awatar KrzysiekA
    Dołączył
    May 2014
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    259
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Na pewno polecił bym pełen pakiet asistance Europa 100-150 zł to nie majątek w razie nie daj boże awarii na auto banie jest nie zastąpione, byle jaka laweta w EU zaczyna się od 100E za kawałek holowania zależy gdzie kolega się wybiera warto odwiedzić fora turystyczne, tam ludzie sobie skrzynie i silniki podrzucają w razie potrzeby.
    Od razu uprzedzam naprawa auta po za Pl może odchudzić portfel tym bardziej TT.
    ZUCZEK ma rację. Co byś nie sprawdził i "przeglądnął" to assistance Ci się może przydać. Nie życzę konieczności, ale...

  5. #5
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Najlepiej Panie i Panowie utrzymywac auto w stanie takim ze wsiadasz i jedziesz nawet tysiace km....ja ostatnio jeden wyjazd zrobilem ok 7500 KM i nic sie niedzialo (inne auto), ale generalnie wsiadasz i jedzie - jak prawi mr. M - assistance moze Cie uratowac (odpukac), bo stac sie moze wszystko....tylko gdyby nie daj B sie zdazylo, to pakuj auto na lawete i odkrecaj blachy bo jeszcze mandaty w PL dostaniesz

  6. #6
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478
    chyba jednak nikt nie odpowiedział na pytanie kolegi numberOne

    ważniejszy niż firma jest zakres badania, może norauto sprawdzi aku, światła (stopu itp) poziomu płynów i powiedzą, że OK
    w takim wypadku chyba lepiej pojechać na stacje kontroli pojazdów, bo oprócz tego co zawsze albo samemu sprawdzimy (poziom oleju czy ciśnienie w kołach na stacji) sprawdzą jeszcze zawieszenie i hamulce, obejrzą auto od spodu czy nic się nie dzieje.

  7. #7
    Awatar Tomek69N
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    44-200 Rondnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Myszowaty
    Posty
    475
    Cytat Zamieszczone przez Kwariat Zobacz posta
    chyba jednak nikt nie odpowiedział na pytanie kolegi numberOne

    ważniejszy niż firma jest zakres badania, może norauto sprawdzi aku, światła (stopu itp) poziomu płynów i powiedzą, że OK
    w takim wypadku chyba lepiej pojechać na stacje kontroli pojazdów, bo oprócz tego co zawsze albo samemu sprawdzimy (poziom oleju czy ciśnienie w kołach na stacji) sprawdzą jeszcze zawieszenie i hamulce, obejrzą auto od spodu czy nic się nie dzieje.
    Dokładnie tak, stacja kontroli sprawdzi co pod spodem a jakaś sieciówka ograniczy się jedynie raczej do płynów itp. W dodatku stacja kontroli może nawet zrobi to za friko o ile jest to stacja na której zawsze wykonujesz przeglądy techniczne. Wejdziesz sobie z panem inspektorem pod bolid i zobaczyć możesz też wtedy sam jak wyglądają osłony przegubów, drążki, wahacze, etc. Haldex raczej też warto sprawdzić przed dłuższą wyprawą.
    Filtry i oleje to ogarnąć można samemu. Ważny dla komfortu jest filtr kabinowy, bo jeśli zaniedbasz i będzie przytkany, nawet niezbyt stary, to szyby parować będą i klima będzie bezużyteczna. Zwłaszcza jeśli auto będzie miało do czynienia z pyłem na drodze albo opadem z drzew na parkingu. Jeśli masz kilka, może nawet blisko dziesięć tysięcy km przed sobą to można wziąć ze sobą na wymianę, na wszelki wypadek, choć i ten pewnie da się kupić w drodze, na stacji benzynowej o ile to nie kompletna dzicz .
    Ostatnio edytowane przez Tomek69N ; 16-06-2014 o 15:16

  8. #8
    Awatar BigBird.co
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    Wwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    397
    14 letniego auto chyba nigdy nie będziesz w 100% pewny, no chyba że wymieniłeś wszystko pod maską na nowe. W przeciwnym razie większość części która jest na tą chwilę sprawna może się zepsuć. Więc nie da się zastosować do powiedzenia "Najlepiej Panie i Panowie utrzymywac auto w stanie takim ze wsiadasz i jedziesz nawet tysiace km...." bo niby jak? jeśli coś jest sprawne to nie znaczy że za 1000km nadal tak będzie.

  9. #9
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Dokładnie zawsze takim systemem się kierowałem, auto w stanie 100% sprawności i przed grubszymi wyjazdami, a było ich sporo, sprawdzałem jedynie stan oleju i dolewałem płynu do spryskiwaczy
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #10
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Cytat Zamieszczone przez BigBird.co Zobacz posta
    14 letniego auto chyba nigdy nie będziesz w 100% pewny, no chyba że wymieniłeś wszystko pod maską na nowe. W przeciwnym razie większość części która jest na tą chwilę sprawna może się zepsuć. Więc nie da się zastosować do powiedzenia "Najlepiej Panie i Panowie utrzymywac auto w stanie takim ze wsiadasz i jedziesz nawet tysiace km...." bo niby jak? jeśli coś jest sprawne to nie znaczy że za 1000km nadal tak będzie.

    A co innego? jak sprawdzisz Haldex? wyjmiesz go i zobaczysz ze jest w srodku wszystko ok/....no nie ma opcji...mozna oczywiscie przed podroza wymieniac wszelkie plyny....no bo innego rozwiazania nie widze.

  11. #11
    Awatar Tomek69N
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    44-200 Rondnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Myszowaty
    Posty
    475
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    A co innego? jak sprawdzisz Haldex? wyjmiesz go i zobaczysz ze jest w srodku wszystko ok/....no nie ma opcji...mozna oczywiscie przed podroza wymieniac wszelkie plyny....no bo innego rozwiazania nie widze.
    To miałem na myśli pisząc o haldex. Kontrola pod kątem ew. wycieku, obecności i jakości oleju.
    W sumie dwa tysiące km to żadna wielka eskapada. Jeździłem na płn. skraj Skandynawii (nawet 6-7tys.km) kilkakrotnie starym, pełnoletnim passatem i było też OK.
    Nie da się przewidzieć wszystkiego ale podstawowe oględziny warto zrobić.

  12. #12
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Jakosci raczej nie sprawdzisz, ale obecnosc warto, zeby nie jechac na sucho - na sucho to wiadomo jak jest

  13. #13
    Awatar PietruchM
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    1+1
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    501
    Sprawdź czy masz napompowany zapas ja tam od kupna nie zaglądałem i się ostatnio nieźle zdziwiłem a w przypadku aktów wandalizmu dobrze mieć ze 4 koła zapasowe w sprayu robią robotę (obyś nie musiał używać). A przed wyjazdem jedz na dobrą staję diagnostyczną i niech sprawdzą wszystko po kolei tak jak powinni nie po znajomości jak to zwykle bywa

  14. #14
    Awatar BigBird.co
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    Wwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    397
    Owszem są rzeczy które możesz sprawdzić i być ich w miarę pewnym, niestety nie wszystkie mimo że ktoś dba o samochód nigdy nie będzie 100% pewności ze auto co ma tyle lat nie wyspie się po drodze.

    Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

  15. #15
    Awatar numberOne
    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    ...
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    black
    Posty
    159
    BigBird.co dobrze mowisz, ale stan zawieszenia mozna ocenic i wazniejsze podzespoly - ich stopien zuzycia.
    Pierwsza faze drogi (700km) mam za soba - auto dzielnie przejechalo autostrade i waskie drogi krajowe bez najmniejszych problemow, wiec jestem bardzo milo zaskoczony . Teraz stoi w garazu i odpoczywa .

    PietruchM na wandalizm nie ma opcji, za bardzo go pilnuje jakby nie mial na miejscu garazu, to nawet bym nim nie jechal

    Na stacji byl sprawdzany - diagnosta nie mial zastrzezen. Poza tym w podrozy auto prowadzilo sie swietnie i jak na tak maly samochod bylo bardzo wygodnie (w 2osoby + bagaz)
    Przed podroza wymienilem tylko opony na nowe - jedzie bardzo precyzyjnie, wgl nie czuc kolein, a opony o szerokosci 225 (btw)

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Fura przejechala ok. 1500km (+/-) bez zadnego zdarzenia na szczescie full zapakowany bagaznik + 2osoby na pokladzie, wiec jestem bardzo zadowolony Dzieki wszystkim za pomoc

Podobne wątki

  1. Firmy ktore omijac z daleka!
    Przez kisseM w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-12-2014, 18:11
  2. Daleka podróż - porady
    Przez wychylylybym w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 09-05-2014, 10:56
  3. MK1 [8N] Quattro - jak sprawdzić
    Przez ICE w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-04-2012, 20:08
  4. jak sprawdzić vin
    Przez LUSI w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-07-2009, 17:08
  5. TT bezwypadkowe? Jak sprawdzic?
    Przez BarTTek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-06-2008, 19:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •