Strona 11 z 14 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 165 z 209

Wątek: Pawel-2005 :"Projekt dupowóz 1.8t z jajem czyli Audi A3 RWD"

  1. #151
    Awatar molendez
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    York/Siemianowice Slaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    368
    Jak mówisz ze to jest low budget to czekam na twoje onbord-y z TT

  2. #152
    Awatar wottka
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    750
    ..... a ja czekam na RWD , ale w sumie najbardziej cieszy zrobienie coś z niczego

  3. #153
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    szczerze to miałem na to mocną spinę ale tak wychodzi ,że teraz to nawet niema gdzie pośmigać bokiem. Więcej się ganiam z innymi autami a tutaj zabawa z Q jest całkiem spoko. Na co dzień też zdecydowanie lepsze jest Q a a3 śmigam całkiem sporo bo już od czasu jej zakupu zrobiłem z 18 tys (ach te LPG):P
    Na razie brakuje czasu na wszystko ale w związku z tym ,że wszystkie turbiny posprzedawałem to może i sprzedałbym ten pakiet z a3.
    Chciałem ją odprężyć i zrobić delikatnie grubszą uszczelkę a tak pomyślałem ,że skoro teraz spawam już żeliwo to może i wrzuciłbym k04 z tfsi za jedną robotą. To jest oczywiście plan na takie chwile kiedy bedę miał więcej czasu na co na razie się nie zanosi ale z pewnego źródełka to bym pewnie kupił k04 i kiedyś się może wrzuci :P Na razie przy a3 nic nie grzebie ale tak szczerze czuję ,że na 2016 rok coś się zmieni bo nuda trochę.
    Oczywiście w ogóle do a3 się nie dotykam jak w TT nie będzie docelowego wyniku :P

  4. #154
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Można powiedzieć, że A3 godnie zastępuje TT Po oponach i klockach widać, że był pełny ogień! Fajnie byłoby jeszcze kiedyś pośmigać w większym gronie na jakimś torze ale jak Paweł będzie się tak rozkręcał to możemy zobaczyć tylko jak nas minie i odjedzie

  5. #155
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    A to zależy po jakim torze, w Poznaniu raczej liczy się moc, na mniejszych kartodromach umiejętności, więc nic nie jest stracone
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #156
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    a3 dalej sobie lata i przez ten czas skilowałem 2x golfyII z vr6 do 200km ( dosyć duże lanie dostały )
    Wczoraj był też pojedynek z golfem GTI który wreszcie doczekał się naprawy rozrządu i golf zaczał jechać.
    Różnica sporo zmalała aczkolwiek na pierwszym przejeździe kilka długości z przodu. Drugi przejazd też a3 z przodu ale z mniejszą różnicą.
    Potem próby na lpg i jeszcze ze 2 na benzynie i a3 spuchła dlatego równo. Po odczekaniu jakiegoś czasu znowu a3 z przodu także nadal auto moc trzyma i ciekawe ile koni zyskał GTI bo w logach się bardzo poprawiło

    Na szczęście dziś a3 dostała spory wpier...co mnie ucieszyło bo ścigała się z moją TT
    Kolega od GTI jechał moją a3 a ja TT. Szkoda ,że nie nagraliśmy ale go pro nie było akurat na miejscu a to spontaniczny pomysł w ramach dalszych testów setupu TT A3 prowadziła do czasu gdy turbo wstaje w TT i ucieka od 2 do nawet 5 długości ( TT z odpiętym kompresorem ) ale potem już są solidne bencki aż tak do 50m różnicy
    Jutro jakiś spocik będzie to może uda się coś pokręcić i bedą kolejne filmiki

    A w a3 za wiele się nie zmieniło ale niebawem dostanie kilka dodatkowych kg w postaci audio :P

  7. #157
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    gdzieś w innych tematach pisałem oficjalnie już ,że a3 nie będzie rwd. Decyzja jest taka gdyż auto jest jako daily i na zimę ma się prowadzić poza tym w deszcz trakcji nie będzie nawet i na 4 biegu dlatego nie chcę rezygnować z napędu przedniej osi.
    Kiedyś na spontanie w pogawędkach wpadłem na pomysł jakby zaspawał tylni mechanizm różnicowy i dorzucił insert. Hmm dużo czasu nie minęło i wziąłem się za testy. Miałem inne dyfry dlatego zaspawaniem tigiem różnicówki i szybka podmianka. Dzień przed wrzuciłem jeszcze insert. Poprawa była ale nadal czegoś brakowało. Po zaspawaniu tyłu auto zyskało taką charakterystykę jakiej mi brakowało w seryjnym haldex. Wrzucam jakiś krótki filmik jak się da jeździć po rondach :

    a kiedyś się nie dało. Autu brakuje troszkę mocy bo na 2 biegu już tylko czasem zrywa trakcję albo się podmula. Ale plany już są a w zasadzie nie tylko plany bo już zebrałem sporą część graciarni aby dorzucić jej troszkę niutków i mocy :P Nie wiem czy nie będzie za mało bo wypadało by zrobić 400+ a nie się jedynie zbliżyć do tej wartości ale czas pokaże jak to będzie jechać na większym turbo i większej pojemności :P

  8. #158
    Awatar 4mario
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    264
    Fajna zabawa popieram w całej rozciągłości i szerokości!! ( tylko tafle kasuj bo ORMO czuwa )

    Budę trochę gnie... Jakbyś usztywnił, to by lepiej dało się kontrolować.
    Ale to dupowóz....... z założenia, a to na komforcie ciut ciut mogłoby się odbić. I lalki by narzekały

  9. #159
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    na dzień dzisiejszy stanęło na tym:
    https://lh3.googleusercontent.com/Sy...=w1262-h709-no

    Wczoraj mi przyszedł do niej kolektor i generalnie mam już prawie wszystko. Plan jest taki ,że nie zmieniam samego turbo tylko cały silnik. Nic z obecnym się nie dzieje ale skoro jest to daily to chce mieć dobry dół a myślę ,że wał z 1.9tdi + tłoki z tfsi dadzą mi ten efekt gdyż pojemność będzie na poziomie 2044ccm a nie 1791ccm Niby 0.25 l to nie jest wiele ale jeździłem takim strookerem (Który zresztą sam złożyłem ) z wałem od 2.0 tfsi tam k04 wstawała jak głupia dlatego myślę ,że tutaj takie gt2871 na cnc też będzie dobrze wstawać.
    Nie wiem kiedy złożę ten drugi silnik ale jak uda mi się kupić wał to w chwilach wolnych których nie mam bedę strugał motorownię :P
    Decyzja jest taka a nie inna gdyż po prostu brakuje mi już mocy a a3 musi jeździć praktycznie bez przestoju dlatego nie mogę jej rozgrzebać na miesiąc tylko maks kilka dni
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 07-11-2015 o 12:53

  10. #160
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Montuj szybciej te graty bo Ci się myszy lęgną
    Podoba mi się ten pomysł ze zwiększeniem pojemności i po naszej ostatniej rozmowie krąży mi to gdzieś z tyłu głowy. Nie wiedziałem, że planujesz taki zabieg u siebie.

  11. #161
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Kibicuje temu projektowi strooker to fajna opcja dla naszych silniczków

  12. #162
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    fotkę już widać? bo chyba nie wszyscy widzieli;/

  13. #163
    Awatar Dakatsu
    Dołączył
    Oct 2015
    Płeć
    Skąd
    Toruń
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czar/sreb
    Posty
    37
    tutaj też widać

  14. #164
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Fotę widać, jakaś kotka w garażu by Ci sie przydała

    tloki od 2.0 tfsi? Ile taki wał z 1.9 zniesie km/nm ?

    Jak kiedys rozmawialismy przez tel i mi mówiłeś ze myślisz nad złożeniem drugiego silnika i pózniej sama przekladka wydawało mi sie to trochę szalone. Teraz widzę ze to bardzo dobry pomysł można wszystko na spokojnie zrobić bez uziemienia auta na pół roku

  15. #165
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Jak dla mnie to po tych rondach zamiata elegancko! Gaz do oporu, kierownik kontroluje kierunek jazdy a jak wiadomo przy 4 łapach prędkość w poślizgu jest znacznie większa niż w ośce. Ostatnio oglądałem filmik nowego focusa RS jak zamiata tyłkiem na torze. Ciekawe czy nie mieli wybranej opcji drift bo wyglądało, że boki szedł bardzo łatwo tak jakby miał blokadę szperunku załączoną W TT nie mamy takich rozwiązań bo albo trzeba szpere za kupe kasy albo żonglowanie dyferencjałem

Podobne wątki

  1. Pawel-2005 Sprzedaż garażowych części do 1.8t audi TT itp
    Przez Pawel-2005 w dziale Ogłoszenia komercyjne
    Odpowiedzi: 284
    Ostatni post / autor: 26-07-2021, 13:45
  2. TT turbo-kompresor vs tt r30T czyli Żuczek vs Pawel-2005
    Przez Pawel-2005 w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-07-2016, 17:18
  3. Ciekawy "projekt"
    Przez Antau w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-01-2016, 08:33
  4. "Szara myszka" TT225 by Pawel-2005 and Żuczek
    Przez Pawel-2005 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 06-07-2013, 12:21
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2011, 09:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •