tak sobie myślałem nad tym turbo myślałem. Dałem ogłoszenie ,że kupie coś ale była cisza. W końcu postanowiłem wrzucić te gt2871 do a3 i tego samego dnia napisał do mnie ktoś ,że ma turbo od EVO X na sprzedanie.
Wysłał mi fotki a ,że miałem pomysł wykorzystania pewnych części które kupiłem kiedyś tak bo były tanie to długo nie myślałem nad tą turbiną. Cena była dobra bo turbo jest po regeneracji z motoremo i jest nowa

dorzucono mi flansze i uszczelki także trzeba było się zając kolektorem. Plan był na wykorzystanie kolektora od 1.8 bez turbo ale niestety od wzdłużnego troszkę nie pasował.
Ale pomyślałem ,że pewnie poprzeczniaki też muszą mieć żeliwne. Początkowo znajdywałem same spawane i wdał się lekki niepokój ale potem znalazłęm to co chciałęm.
Potem sie okazało ,że u mnie kolega na szrocie ma taki silnik i kupiłem taki zestawik za całe 40zł :

ucieszony odciałem sobie flansze i zrobiłem przymiarki jak to się komponuje ze skrzynią itp:


Flansze już wszystkie mam i zostało jedynie je połaczyć , przerobić gruchę od wg , pobawić się z liniami ale to wszystko jest spokojnie do zrealizowania. Także kolektor będzie pół żeliwny pół spawany a przede wszystkim pod twin scroll co mnie bardzo cieszy.
Te turbiny podobno wstają bardzo sympatycznie także liczę na dobry spool i mogę śmiało napisać iż teraz realnie atakuje 400km i 500nm czyli takie jakie miałem wcześniej założenia. Na tych turbinach robią po 400+ ale nawet jeśli tyle nie zrobie to powinienem się bardzo do tego zbliżyć a niutona myślę ,że trochę będzie bo w tym aucie jest on mi bardzo potrzebny
nie wiem kiedy to wystrugam ale podoba mi się w tym ,że przecieram szlaki bo nie widziałem aby ktoś używał takiego kolektora ;P Tyle już dłubie przy tym 1.8 a ten silnik jeszcze mnie często zaskakuje i mam nadzieję ,że uda mi się poskładać ten setup przy bardzo niskim nakładzie finansowym. Niestety będzie to wymagało to więcej mojej pracy ale w ramach odpoczynku w wakacje może uda się to poskładać :P