Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 209

Wątek: Pawel-2005 :"Projekt dupowóz 1.8t z jajem czyli Audi A3 RWD"

  1. #1
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782

    Pawel-2005 :"Projekt dupowóz 1.8t z jajem czyli Audi A3 RWD"

    Tak jak w temacie jakiś czas temu zakupiłem bolida ( w sumie za śmieszną kasę ) który ma zastąpić hondę( tak na marginesie do sprzedania).
    Baza to audi a3 1.8t Quattro z roku 97.Na blacie ma 154 tys km ale jakoś nie dam sobie ręki za to uciąć a co najwyżej końcówkę paznokcia :P. Jest to podobno jakiś ewenement gdyż w tych latach Q to mega rzadkość ale sprawdzając po VIN w 2 różnych ASO wyszło ,że to auto faktycznie opuściło fabrykę z Q. Silnik to było jakieś 1.8( już nie pamiętam czy AQU czy AGN) ale w aucie był swap na silnik 1.8t i co ciekawe zrobiony profi bo zmieniony komp , cała wiązka,niezbędny osprzęt i wszystko poprawnie działa bez jakichkolwiek błędów.
    Furka piękna nie jest ale wygląda tak:




    Przy TT wygląda dosyć staro a to tylko 3 lata różnicy:P

    jeden z pierwszych modów czyli udajemy sleppera 1.8 125km
    W aucie znalazłem duużą nieszczelność przy zaworze PCV , przy okazji na szybko wywaliłem n249. Kompresja została zmierzona i wynosi po 12.5-13 co mnie bardzo zdziwiło. Plan był taki że od razu robię mały remoncik głowicy ,honowanie , nowe pierścienie itp ale w tej sytuacji chyba wyeliminuję tylko wycieki.
    W aucie niesprawny jest haldex( sprawdziłem ,że tylko silniczek padł więc albo nowy komutator albo czyszczenie + nowe szczotki załatwią temat) , ma jakieś tam wycieki i stuki w tylnym zawieszeniu. Linka od ręcznego już się rozdwoiła i nie bardzo działa ale z tymi usterkami planuję sobie poradzić przy najbliższej wolnej chwili. Auto po dokładnym zlogowaniu przed zakupem nie wykazało żadnych defektów dlatego padła decyzja o zakupie. Szpachli na sobie też niema a jedynie coś tam bylo polarkierowane lecz buda jak na te lata jest super czego nie można powiedzieć o mojej hondzie.

    Co do planów jakie wiążę z tym autem to setup na k04 który jest już praktycznie kompletny i dłuugo czekał na te auto. Moc w jaką celuję to 270+ i przynajmniej 360NM. Co do napędów to planuję zrobić RWD czyli albo kupię drugi zepsuty haldex i mechanicznie zblokuję go na sztywno albo jeśli ten z auta jeśli nie zadziała po zrobieniu silniczka. Przednie półośki zostaną wyjęte i włożone jakieś kawałki aby spiąć przednie łożyska. Jest to pewien eksperyment i ciekawostka co z tego wyjdzie, ale odwracana i bardzo możliwe ,że na zimę bedę wkładał pólosie aby mieć Q z torsenem czyli 50 na 50
    Pomysł jest taki aby tym autem dało się polatać troszkę bokiem gdyż przy Q i k04 będzie to trudne a poza tym jedno Q już mam.
    Zapewne zawias i hamulce też zostaną poprawione ale wszystkie mody bedą "low budżet" czyli robić jak najtaniej, samemu ale jednocześnie bez druciarstwa , tak abym nie wstydził się maski do góry podnieść.
    Koła 15tki które są widoczne na foto z naprawdę dobrymi zimówkami bedą na sprzedanie gdyż wlecą ori z 17tki z TT a mam do nich 2 pary gum ;P

    Teraz najlepsze. Skoro to dupowóz to musi tanio się przemieszczać czyli wleci tam LPG Podejście do LPG mam takie ,że do TT nigdy go nie włożę ale tutaj koniecznie bo inaczej założenie dupowozu mija się z celem a będzie to test jak długo silnik wytrzyma . W razie czego jestem wstanie dosyć niskim kosztem wykonać naprawę tego co gaz może zniszczyć i jestem świadom ryzyka. Także jestem świadom możliwości ukręcenia tylnych półosi(są firmy które zrobią mocne i nie będzie to bardzo wysoki koszt) ale od dawna chciałem spróbować zbudować sobie coś z RWD a nie chciałem oblatanych BMW ( bez obrazy dla właścicieli) gdyż a3 latające bokiem to jeszcze nikt w pl pewnie nie widział czego nie można powiedzieć o BMW:P

    Prace na razie bedą szły ślamazarnie ale jak ogarnę się z pewnymi projektami to zapewne zacznie się tutaj coś dziać.
    Na razie zapraszam osoby na pw które są w posiadaniu zepsutego haldexa gdyż pewnie bedę takiego poszukiwał
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 14-06-2014 o 12:21

  2. #2
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    No czekamy na RWD a3 - jestem bardzo ciekawy projektu, ale moze dac to do jakiegos OT bo to nie TT

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    W dziale nasze auta były już inne furki niż TT i trzeba by je teraz wszystkie przenieść w takim razie. Umieściłem w dziale nasze auta tylko i wyłącznie z tego powodu iż bedę modził silnik 1.8T czyli to auto to wszystko to samo co TT mk1 tylko w "trochę" brzydszym opakowaniu:P
    Gdyby nie to ,że jest to bliźniacza konstrukcja do TT i taki sam silnik oczywiście temat umieściłbym w OT

  4. #4
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    stajnia się powiększa gratki

  5. #5
    Awatar milek06
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Szczytno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    483
    Taka zła nie jest Podobają mi się plany wobec tej A3. Czekam na efekt końcowy

  6. #6

    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    wor
    Pojemność
    brak
    KM
    131
    Rocznik
    2005
    Kolor
    fiolet
    Posty
    342
    a czy przypadkiem taki haldex spięty na stałe niepodda sie za szybko? Czy masz jakiś fajny pomysł na chlodzenie oleju?

  7. #7
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Teraz najlepsze. Skoro to dupowóz to musi tanio się przemieszczać czyli wleci tam LPG Podejście do LPG mam takie ,że do TT nigdy go nie włożę ale tutaj koniecznie bo inaczej założenie dupowozu mija się z celem a będzie to test jak długo silnik wytrzyma . W razie czego jestem wstanie dosyć niskim kosztem wykonać naprawę tego co gaz może zniszczyć i jestem świadom ryzyka.
    Paweł, to moze byc wreszcie porzadany przez wielu temat 1.8T+LPG = fajnie ze ty to bedziesz eksperymentowal - moze oddzielny watek na LPG? opis silnika, instalacji i "raporty" usterek/ zywotnosci ... ?

  8. #8
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez gibons Zobacz posta
    a czy przypadkiem taki haldex spięty na stałe niepodda sie za szybko? Czy masz jakiś fajny pomysł na chlodzenie oleju?
    Haldex ma być spięty mechanicznie a nie elektrycznie więc olej to będzie jedynie smarował tam łożyska które są w obudowie. Generalnie to bedę mógł wywalić całą elektronikę gdyż będzie tam zbędna z racji iż "puszka haldexa" będzie jakby wałkiem przekazującym moment z wału napędowego na tylni most. Tak mi się akurat fartnęło ,że w a3 niema ESP czyli poza krzakami w haldexie nic nie powinno się dziać.



    Odnośnie gazu to na pewno będzie profi instalacja na 2 reduktorach ( na 1 maks 260km a liczę ,że będzie więcej) i porządnych wtryskach aby udźwignęło to wszystko moce rzędu 300+

  9. #9
    Awatar kiero
    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Ciachcin N./Płock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    100
    Spoko autko fajnie, że bedziesz kombinował z LPG.
    Przeróbka na RWD super sprawa, w a4 już coś takiego dawno robili. Jest nawet opis http://www.audizine.com/forum/showth...hicles)-to-RWD!

  10. #10
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Fajna ta A3, zrobiona jest na polift (patrząc na światła) ale skoro to jest projekt "dupowóz" to nie ma znaczenia a nawet jest to na "+" Nieźle
    Te Terrere Terrere terererererere …

  11. #11
    Awatar MaTTeusz
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    brak
    KM
    257
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    1,986
    Już gdzieś kiedyś Paweł czytałem o Twoim planie zakupu 1.8T i założeniu LPG no i wkoncu sie doczekałem Ciekaw jestem co z tego wyjdzie Teraz Paweł nie bedziesz wiedział którym jezdzić ^^

  12. #12

    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    wor
    Pojemność
    brak
    KM
    131
    Rocznik
    2005
    Kolor
    fiolet
    Posty
    342
    znajomy lata z lpg w sekwencji IV generacji w a3 1.8t 180koni juz jakis 8 rok, sam to montował i jest kompletnie bezawaryjne wprawdzie nierobi setek tysiecy kilometrów bo auto sluzy do jazdy po malym miescie ale i upala tez bardzo malutko

  13. #13
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Na wstępie musze to napisać bo jest to dla mnie totalny szok - Nie poznaje tego forum , Paweł montuje lpg do 1.8T ?
    I to wszystko na klubie TT ?
    Czyżby szykował sie przewrót lpg na tym forum i lpg już nie będzie tematem zakazanym ?

    No offence , full suprise to me !

    Powodzenia z modami, to ma latać docelowo po każdej nawierzchni ? czy głównie po deszczu i w zime ?

    Ps. jak coś to służe radą odnośnie lpg.
    ps2. silnik to AQA ?
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  14. #14
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Silnik AQA po swapie ale w logach wszystko ok i 0 błędów
    To ma latać po każdej nawierzchni a wczoraj znalazłem chwilkę na zrobienie hamulców. To nie linka a jednak zacisk stał, wszystko już normalnie działa. Zmieniłem klocki na ledwie używane Żuczkowe ale i tak ręczny dalej to kibel ( cienka tarcza 239 która już swoje przeżyła) dlatego koniecznie idzie pakiet 280mm na tył z innymi zaciskami które też bym chętnie kupił. Po takim modzie myślę ,że zblokowanie tyłu nie będzie kłopotem gdyż w TT pomimo dużych opon dzieje się to bardzo szybko ,a teraz w a3 to jakaś katastrofa jest ,gdyż ręczny to jedynie spowalniacz:P

    A lpg jestem przeciwny do mojej TT i nigdy jej tego nie zrobię ale już nie raz pisałem ,że do dupowozu czemu nie W hondzie mam LPG i robotę robi ale d14 i 90km w FWD blokuje mi aby rozwinąć skrzydła dlatego przyszedł czas na bardziej "menski" dupowóz który ma mnie tanio wieźć do celu, być w miarę komfortowy ,dawać frajdę z jazdy i abym w razie usterki mógł go tanio naprawić

    -Jakby ktoś miał tylne zaciski z wersji Quattro na zbyciu to chętnie odkupię ( stan może być kiepski ,ważne aby cena była dobra)
    -Tak samo z haldexem tyle ,że tutaj chcę kupić niesprawny, zatarty bo i tak idzie do zaspawania
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 16-06-2014 o 10:50

  15. #15
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    To ktoś dobrze to zeswapował - aqa w tej budzie w quattro miało fabrycznie siedzieć.

    Ps. na pewno to jest swap a nie ori ? 1.8 w 97r nie posiadały motronica 7.5 ani canu a jest to wymagane do poprawnej współpracy z haldexem. Może to jest fabryka ? Tylko ktos z rocznikiem powalił ?

    ps2. aqa są najlepsze
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

Podobne wątki

  1. Pawel-2005 Sprzedaż garażowych części do 1.8t audi TT itp
    Przez Pawel-2005 w dziale Ogłoszenia komercyjne
    Odpowiedzi: 284
    Ostatni post / autor: 26-07-2021, 13:45
  2. TT turbo-kompresor vs tt r30T czyli Żuczek vs Pawel-2005
    Przez Pawel-2005 w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-07-2016, 17:18
  3. Ciekawy "projekt"
    Przez Antau w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-01-2016, 08:33
  4. "Szara myszka" TT225 by Pawel-2005 and Żuczek
    Przez Pawel-2005 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 06-07-2013, 12:21
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2011, 09:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •