Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 32

Wątek: Prawa policji przy zatrzymaniu

  1. #1
    Awatar haszczu
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    198

    Prawa policji przy zatrzymaniu

    Ostatnio kila razy w tygodniu zatrzymuje mnie policja i czepia sie o byle pierdoły.
    Zacznijmy od gaśnicy. Skoro nie było ich w wyposażeniu to jesteśmy zwolnieni z ich posiadania ? W końcu wychodziłoby na to, że aso sprzedawało pokajazd, który nie był sprawny do poruszania sie po drogach.
    Lampki ściemnione z przodu na głebszy odcień czarnego i klosz kierunkowskazu ciemny. Tutaj też coś im nie pasuje, ale pokazuje na lampach origalne znaczki i smucą sie z faktu, że nie mogą mnie ukarać.
    Co śmieszne nikt nie zauważył, że z tyłu są ściemnione folią ;o
    No i pytanie za 100pkt czy ktoś orientuje się jak wyglada temat z przednią rejestracją ? Czy przepis określa, że musi być na zderzaku ? ( ja mam za szybą) jest z przodu pojazdu i w widocznym miejscu. Jednak policjant straszył mnie jakąś specjalną stacją kontoli pojazdów za którą niby będę musiał zapłacić 2500 zl. Nie rozumiem tej kwestii. Czy ktoś wie o co chodzi ? I czy ma prawo np wziąść dowód za rejestrację ? Słyszałem sporo razy, że nie, ale już nie raz chcieli mi wziąść i musiałem wyplakiwać litanie :/

  2. #2
    Awatar DNN
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    347
    Gasnica musi byc to raz , a dwa to przednie lampy-mijania nie moga byc zaciemnione-w sensie ala szklo czolowe ( kierunki owszem) ,
    Tylne lampy byle swiecily na wymagane kolory a czy zaciemnione czy nie to nieistotne

    Co do rej. to nie wiem jak to jest ,zawsze mozesz ja przykrecic tam gdzi epowinna byc jak bd chcieli CI dowod zabrac a za zakretem spowrotem za szybe - ja tak robilem z naklejka na szybe - jak sie doczepili to przyklejalem a jak odjechalem dalej to odklejalem i do schowka

  3. #3
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    Tylne lampy nie mogą być przyciemnione, muszą tak samo jak przednie posiadać homologację a ona dotyczy lamp takich jak wyszły z fabryki i taka ingerencja powoduje, że policja lub diagnosta na przeglądzie może się przyczepić. Co do tablicy to jeśli leży za szybą to nie jest zbyt widoczna. Gaśnica musi być bo tego wymagają polskie przepisy.
    Proste są dla szybkich aut a zakręty dla szybkich kierowców

    https://www.facebook.com/SzefKuchniPodOrlem?ref=hl

  4. #4
    Awatar Kamuś
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Świdnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY7W
    Posty
    106
    Za wszystko co wymieniłeś, policjant może teoretycznie zabrać dowód. Rejestracja za szybą nie jest dobrze widoczna, gaśnica obowiązkowa, a jakakolwiek ingerencja w lampy powoduje utratę homologacji. Żebyś się kiedyś nie zdziwił, jak ktoś wjedzie w Twój tyłek i powie policjantowi, że nie widział świateł stopu z powodu oklejonych (czytaj - bez homologacji) lamp. Nawet dość popularna na forum zmiana przedniego kierunkowskazu z pomarańczowego na biały/dymiony jest w świetle przepisów niedozwolona, gdyż jest to znacząca ingerencja w lampę.

  5. #5
    Awatar haszczu
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    198
    A co powiecie na to :

    § 2.

    Kształtu i wymiarów miejsca przewidzianego do umieszczenia przednich tablic rejestracyjnych nie określa się.




    A co do świateł stopu to w TT posiadamy 3 wiec nie rób tragedii

  6. #6
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Cytat Zamieszczone przez haszczu Zobacz posta
    A co powiecie na to :

    § 2.

    Kształtu i wymiarów miejsca przewidzianego do umieszczenia przednich tablic rejestracyjnych nie określa się.




    A co do świateł stopu to w TT posiadamy 3 wiec nie rób tragedii
    on nie robi tragedii, tylko Cię informuje. Jest wiele przypadków kiedy to, ktoś wjechał komuś w tył, po czym patrzy , że ma jakieś tuningowe lampy. Informuje o tym policjanta, ten sprawdza , że była ingerencja w lampe, czyli straciła homologację i wina jest Twoja, choć mogłeś jechać zgodnie z przepisami i to była wina tego z tyłu. To samo ma się do lamp przednich.

  7. #7
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Tablica rejestracyjna latająca luzem po kabinie auta w razie nagłego hamowania, czy też ewentualnego wypadku to także nie najlepszy pomysł Abstrahując już od tego jak jest z jej dostrzegalnością (czyt. praktycznie zerowa).
    Przyznam haszczu, że trafiłeś na ugodowych policjantów, bo w większości przypadków musiałbyś zerwać folię z lamp oraz zamocować tablicę tam gdzie jej miejsce, w przeciwnym wypadku dowód rejestracyjny by poleciał. Do tego mandat za brak gaśnicy to 100zł o ile dobrze pamiętam. Także powinieneś się cieszyć i liczyć na to, że tylko takich będziesz spotykał na swojej drodze

  8. #8
    Awatar jacjusz
    Dołączył
    May 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    "srebny"
    Posty
    113
    Jest do dość stary przepis wynikający z załącznika do WARUNKÓW TECHNICZNYCH POJAZDÓW Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie sposobu i umiejscowienia tablic rejestracyjnych w pojeździe.
    Ostatnio edytowane przez jacjusz ; 13-06-2014 o 07:48

  9. #9
    Awatar Kamuś
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Świdnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY7W
    Posty
    106
    Cytat Zamieszczone przez haszczu Zobacz posta
    A co powiecie na to :

    § 2.

    Kształtu i wymiarów miejsca przewidzianego do umieszczenia przednich tablic rejestracyjnych nie określa się.




    A co do świateł stopu to w TT posiadamy 3 wiec nie rób tragedii
    Jeśli twierdzisz, że ja robię tragedię, to Twoja sprawa. Tu chodzi nie tylko o stop, ale też o pozycje, czy kierunkowskazy. Taka sama sytuacja. Obyś tylko się kiedyś nie zdziwił.

  10. #10

    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    287
    Stary czy nie stary, obowiązuje i należy go przestrzegać. Przepisy jakie są takie są. Mogą się podobać lub nie. Ale dla dobra ogółu i swojego należy ich przestrzegać.

  11. #11
    Awatar Malisz
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2014
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,121
    Jako że Audi TT ma miejsce fabryczne na rejestrację: Rozporządzenia ministra infrastruktury z dnia 22 lipca 2002 r. w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów
    § 25. 1. Właściciel pojazdu umieszcza na pojeździe tablice z przodu i z tyłu w miejscach konstrukcyjnie do tego przeznaczonych, z wyjątkiem przyczep, ciągników rolniczych, motocykli i motorowerów, na których tablice umieszcza się tylko z tyłu, z zastrzeżeniem ust. 1a-2.

  12. #12

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez Malisz Zobacz posta
    Jako że Audi TT ma miejsce fabryczne na rejestrację: Rozporządzenia ministra infrastruktury z dnia 22 lipca 2002 r. w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów
    § 25. 1. Właściciel pojazdu umieszcza na pojeździe tablice z przodu i z tyłu w miejscach konstrukcyjnie do tego przeznaczonych, z wyjątkiem przyczep, ciągników rolniczych, motocykli i motorowerów, na których tablice umieszcza się tylko z tyłu, z zastrzeżeniem ust. 1a-2.
    I po problemie. Trzymasz tablice gdzie chcesz.


  13. #13
    Awatar Malisz
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2014
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,121
    Nieprawda. Tablice muszą być na pojeździe a nie wewnątrz niego.
    § 25. 1. Właściciel pojazdu umieszcza na pojeździe tablice z przodu i z tyłu w miejscach konstrukcyjnie do tego przeznaczonych, z wyjątkiem przyczep, ciągników rolniczych, motocykli i motorowerów, na których tablice umieszcza się tylko z tyłu, z zastrzeżeniem ust. 1a-2.

    § 25. 6. Jeżeli pojazd nie ma specjalnego miejsca do umocowania tablic, to przednią i tylną tablicę umieszcza się w środku szerokości pojazdu, a gdyby to utrudniało jego eksploatowanie lub ograniczało widoczność tablicy

    Poza tym Audi TT wyjeżdżało z fabryki mając fabryczne miejsce na rejestrację, a że jeśli właściciel ją usunie to wątpie, żeby zwalniało go to z montażu tablicy na pojeździe. Myślę, że można to porównać do katalizatorów-jeśli wytniesz katalizator z auta i nawet przejdzie ono normę spalin to i tak jest to niezgodne z prawem, bo jeśli wyszedł z fabryki z katalizatorem to, choćby nie wiem co, katalizator musi być. Jeśli mylę się to mnie poprawcie.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Malisz ; 13-06-2014 o 09:09

  14. #14
    Awatar DNN
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    347
    Cytat Zamieszczone przez PiotrekHIT Zobacz posta
    on nie robi tragedii, tylko Cię informuje. Jest wiele przypadków kiedy to, ktoś wjechał komuś w tył, po czym patrzy , że ma jakieś tuningowe lampy. Informuje o tym policjanta, ten sprawdza , że była ingerencja w lampe, czyli straciła homologację i wina jest Twoja, choć mogłeś jechać zgodnie z przepisami i to była wina tego z tyłu. To samo ma się do lamp przednich.
    Nie do konca sie zgodze ,

    Kiedys mialem taki przypadek ze zatrzymalem sie na drodze i wlaczylem awaryjne ten za mna wyhamowal ale ten trzeci juz nie i wjechal tamtemu w tyl - po przyjezdzie policji ten trzeci ze to moja wina bo mam czerwone kierunki a policjanci tylko dowod chcieli zabrac za kierunki i tyle , nie posadzili mnie o wine bo kierunki czerwone takze chyba nie do konca musi byc tak jak mowisz

  15. #15
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Ale to ten trzeci Ci zarzucil. Gdyby drugi byloby gorzej bo sprawa poszlaby fo sadu

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-08-2015, 11:10
  2. Kratka zderzaka prawa
    Przez szymekbs w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-05-2013, 08:27
  3. Kratka zderzaka prawa
    Przez Willas w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-04-2012, 19:03
  4. Nowe Alfy - czyli nowa straszna bron policji.
    Przez ICE w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 24-07-2011, 00:52
  5. LAMBO dla Policji we Włoszech
    Przez jerzy_dabrowski w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-10-2008, 23:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •