Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Wątek: 225 T by Mesyszor

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Dołączył
    May 2014
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    4

    225 T by Mesyszor

    Witam, to mój pierwszy post, dlatego jest mi bardzo miło, że mogę podzielić się z wami szczegółami dotyczącymi mojego auta. Forum obserwuję od dłuższego czasu, ale praca nie pozwalała mi podzielić się z wami solidnym opisem samochodu.
    Moje zainteresowanie TTką sięgają lat 90-tych, kiedy jako dzieciak zobaczyłem plakat ze srebrną TTk-ą. Już, wtedy obiecałem sobie, że kiedyś kupię ten samochód.
    Pech chciał, że w 2011 w moim "Prosiaku" (996) zatarł się silnik (dosyć popularna usterka we wczesnych modelach Porsche).
    Od początku byłem zdecydowany na TT-kę 3.2 DSG, ale po przejechaniu się kilkoma "krajowymi" egzemplarzami doszedłem do wniosku, że zakup dobrego egzemplarza w Niemczech przekracza moje możliwości finansowe. Po obejrzeniu tuzina egzemplarzy 1.8T, gdy już chciałem odpuścić, na horyzoncie pojawiła się możliwość zakupu TT-ki od znajomych.
    Oferowane TT spełniało moje wymagania. Srebrne, bezwypadkowe, wiarygodny przebieg, czarne wnętrze i działający Haldex. Czego chcieć więcej ?!
    Takim sposobem stałem się posiadaczem srebrnej 225 konnej TTki z 2003 r.
    Jak to bywa z realizacją marzeń... kiedy auto dostało mały wycisk na wierzch zaczęło wychodzić, że dotychczas autem jeździła kobieta.
    W aucie w przeciągu dwóch lat użytkowania wymieniłem i dodałem następujące rzeczy:

    • Nowe "zimówki" wraz z 16"
    • Wymiana N129
    • Nabiłem i odgrzybiłem Klimę
    • sprzęgło wraz z dociskiem oraz cięgiełkami biegów.....
    • Wymian króćca, który zrobił z TTki pewnego pięknego dnia "parowóz"
    • DV, który strzelił podczas wyprzedzania
    • Blokady wraz ze śledzeniem
    • Złączki i elektryczne duperele

    W pewnym momencie zacząłem nawet żałować zakupu, ale kiedy wsiadłem w X-6 małżonki zacząłem Tęsknić za TT, w której tego pięknego dnia postanowiła polecieć wtyczka odpowiadająca za kierunkowskazy, wycieraczki, ESP i Bóg wie, co jeszcze.....było akurat minus 20 stopni i śnieżyca, więc wyobraźcie sobie moją minę xD.
    Około miesiąca temu zdecydowałem się, że z TT zrobię małą skarbonkę i przedmiot pożądania takim jakim była w latach 90-tych, poniżej przedstawiam listę do zrobienia:

    • Wypiaskować i polakierować Felgi S Line 18"
    • Zakupić jedyne sprawdzone opony Pirelli P Zero ( może i over kill, ale w "Prosiaku" nigdy nie miałem lepszych opon)
    • Zainstalować poliftową atrapę
    • Zainstalować instalację spryskiwaczy reflektorów
    • Zainstalować Tylną dokładkę R32 plaster miodu
    • Zakupić tylną dokładkę spojlera
    • Wymienić zderzak przedni na oryginalny zderzak z TT R-32
    • Polakierować Grill oraz Spojler, jak również Dokładkę na Piano Black
    • Zainstalować dystanse 17 przód 20 tył
    • Zainstalować TIP Samco Sport koniecznie czarny (żeby nie śmierdział wieś tuningiem)
    • Założyć nową osłonę silnika( Stara była ciągnięta 240 kilometrów na godzinę )

    Podsumowując auto jest naprawdę bardzo fajne, większość awarii była wynikiem dziadostwa ze strony Łódzkich "mistrzów mechaniki", których nie polecił bym żadnemu wrogowi.
    Gdy kupowałem auto. W samochodzie były oryginalne zaślepki, gdy auto odbierałem od mechanika w miejsce zaślepek pojawiały się nieoryginalne śruby. Po tych doświadczeniach postanowiłem sam wziąć się za serwisowanie auta. Nie wynikało to w żadnym stopniu z braku funduszy. Dzięki temu mam gwarancję, że filtr za, który płacę rzeczywiście znajdzie się na miejscu, a plastikowe kołki za 2 zł rzeczywiście trafią na swoje miejsce i nie zostaną zastąpiony śrubami, których zostało trochę po poprzedniej robocie.......
    Może jestem trochę "spaczony", bo auta dotychczas serwisowałem w ASO ale, gdy widzę warsztat przed, którym stoi około tuzina A8, to oczekiwał bym profesjonalizmu, a nie partactwa i oszukiwania konsumenta.
    Ostatnio edytowane przez Mesyszor ; 08-06-2014 o 19:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •