Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 28

Wątek: 225Q vs C63 AMG

  1. #1
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478

    225Q vs C63 AMG

    Wczoraj stojąc na światłach zająłem prawy pas (pole position), który tuż po skrzyżowaniu był zablokowany przez zaparkowane auta, więc trzeba było ruszyć sprawniej od auta stojącego na sąsiednim pasie

    Nie patrzyłem co to za konkurent, bo 90% aut na ulicach to padła, pewnie w dieslu.

    Ruszyłem na tyle sprawnie, że ESP mnie zblokował, lekki koziołek (...) gaz i ku mojemu zdziwieniu okazuje się, że ów nieokreślony pojazd po lewej dotrzymuje kroku, wtedy ogień i widzę, że wcale się nie oddalam a do tego słyszę nieźle ryczące V8. Wysunął się na pół maski do przodu, więc trzeba było przepuścić. Okazało się, że to C63 AMG w Coupe, które bądź co bądź 6.2L 451 KM

    Krótki sprint oceniam fair, bo ruszyliśmy lekko ale potem był ogień, wiadome było, że albo TT albo AMG przejedzie. Honor niefaworyzowanej w pojedynku TT obroniony i na tym odcinku wyszło na remis ze wskazaniem. Rada taka, że warto sprawdzić kogo zamierzamy myknąć jeżeli nasz pas się kończy

  2. #2

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    ŁÓDŹ
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    2005
    Kolor
    4.2 V8
    Posty
    372
    mesiek ma 4.5 s do setki... także albo kierownik nie ogarniał albo faktycznie nie dał pełnej rury... dał tyle żeby się wypierwszyc i Cię zamknąć na pasie...ale ja tez już kilka razy sie naciąłem na mocniejsze i fury a i tak jak moge kolejny raz to sie wystawiam na odstrzał... hehe

    p.s. to jakie mody planujesz?
    Ostatnio edytowane przez annecy ; 05-06-2014 o 07:41

  3. #3
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Remis ze wskazaniem to zwycięski remis
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #4
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez Kwariat Zobacz posta
    ..............

    Nie patrzyłem co to za konkurent, bo 90% aut na ulicach to padła, pewnie w dieslu.

    ..........
    Niestety czasy się na tyle pozmieniały ,że dobry diesel po programie robi taką seryjną TT225 bez problemu. Nie wiem czemu ale niektórzy posiadacze TT jeszcze żyją w przekonaniu ,że takie seryjne TT to auto sportowe i demon prędkości. Prawda jest taka ,że minęło już troszkę latek i seryjne TT na tle innych aut zupełnie szału nie robi. Tak samo na tle mercedesa AMG który pewnie nawet nie wiedział ,że się ścigasz...
    Nie jest to ironia ani atak na Twoją osobę ale nie brałbym tego na serio bo ze mną też nie raz się ścigały auta po 150km widząc znaczek 1.6 na klapie a gdy ja to olewałem to pewnie na innych forach też krążyły kille jak to ktoś objechał audi TT

  5. #5
    Awatar DNN
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    347
    Zgadzam sie z poprzednikiem ,nowszy diesel nie jest zly( moim nast. autem wlasnie bedzie cos takiego ,diesel ok.300PS i bd git ) mianowicie chociazby BMW 535d czy x6 4.0d z x6 z oznaczeniem 4.0d seria 225Q raczej nie ma szans wiec ...

  6. #6
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Tylko ze tyle sie mowi, zeby diesla nie kupowac. Zwyczajnie przez ekologię sa droższe w utrzymaniu i bardziej awaryjne od benzyny.

  7. #7
    Awatar DNN
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    347
    Usuwasz DPF/FAP w profesjonalnej firmie i po problemie -koszt ok.1500zl

  8. #8

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    ŁÓDŹ
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    2005
    Kolor
    4.2 V8
    Posty
    372
    Cytat Zamieszczone przez DNN Zobacz posta
    Usuwasz DPF/FAP w profesjonalnej firmie i po problemie -koszt ok.1500zl
    to nie jest tylko kwestia dpfa... ale także turbin, sprzegła, dwumasy, wtrysków itp itd, które w dzisiejszych dieslach sa zrobione z plasteliny... hehe
    pozdr
    Ostatnio edytowane przez annecy ; 05-06-2014 o 07:50

  9. #9

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Dlatego mieć starego diesla to klasa sama w sobie, nawet jak inni robią Cię na skrzyżowaniu. Co z tego, że pojadą szybciej, jak przejadą mniej. Ja starym dieslem przejadę lekko pół miliona km, a on po 100 tysiącach już ma do roboty połowę auta.

    A powracając do tematu - zgadzam się w 100% z Pawłem-2005. Dopiero dobrze zrobioną TT można stawać do pojedynków, a tak to dużo aut z ulicy sklepałoby jej tyłek. Nie mamy nie wiadomo jak mocnych i super samochodów Nie mniej jednak TT daje dużą frajdę i myślę że czasem zaskakuje tym jaka jest żwawa i sprytna Innych użytkowników drogi przede wszystkim :P

  10. #10
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Diesel jest dobry jak jest nowy, te po kilkuset tyś już nie są ekonomiczne, te stare nie jadą i palą sporo do tego dzwięk traktora fuiiii
    Fakt jest taki że seryjne 225 dupy nie urywa już 200hp w tfsi go wydmucha, a co dopiero taki C63AMG
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 05-06-2014 o 15:43
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #11
    Awatar Bejrut
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    silver
    Posty
    389
    Na każdego kozaka znajdzie się zawsze większy kozak. 224konie za ok 20 tyś zł bez żadnego modzenia, wyciskania z silnika granic wytrzymałości to źle? Nie problem wysypać pół bańki i mieć 400km ale ogarnąć auto z dobrym przyspieszeniem, dobrą trakcją i niecodzienną stylistyką za 20 koła to już wyzwanie. Chyba tak przyzwyczailiśmy się na forum do naszych TT, że już nie doceniamy co mamy w domu. Koleżanka z pracy zawsze będzie mieć fajniejszy tyłek ale czy zrobi obiad tak jak lubisz i przyniesie rosołek gdy jesteś skacowany nie wymagając wiele w zamian?

  12. #12

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Bejrut, cóż za podsumowanie.
    A z Żuczkiem się nie zgodzę co do diesli :P No ale cóż. Miałeś kiedyś diesla? Nie mówię o nowych silnikach z plastiku. Starego, porządnego, który odpala jeszcze po 24 latach od jednego przekręcenia kluczykiem. Albo piękny dźwięk 21 letniej, kilkulitrowej, rzędowej piątki. Niesposób ich nie kochać. A ekonomiczne są bardziej niż TT, niestety

  13. #13
    Awatar DNN
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    347
    Zgadzam sie z kolega Bejrut - w tej cenie z ciegawym designem i z ta moca nic ciekawszego sie nie znajdzie raczej no chyba ,ze ew. BMW 540i ...
    Zgadzam sie rowniez z kolezanka Wilczyca dobry stary diesel -AUDI,VW, nie jest zly a mianowicie oszczedny,niezawodny,i stosunkowo tani w eksploat. ( najlepiej jako drugie auto )
    Mialem kiedys AUDI 2.5TDI R5 ladnie cicho mruczy ...

  14. #14
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    A to zależy kto co lubi, jak tam wolę jednak dzwięk v8 v10 albo uturbinego Vra nic szczególnego nie widzę w dzwięku starego klekota na dodatek który pali tyle co nowsza mniejsza benzynowa jednostka, no ale kto co tam woli.
    A ekonomiczne to są starsze Pb+Lpg
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #15
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478
    tak czy inaczej C63 AMG, który plasuje się w innej lidze musiał się obronić przed TT, stąd odrzucam zarzut (bez personalnych tych tamtych ), że AMG nie wiedział, że TT idzie ogniem czy tam płomykiem :P. Po starcie TT pokazało potencjał i zmusiło AMG do sporego haułstu paliwka żeby wyjść na swoje.

    OT się robi, ale w temacie postrzegania mocy 225KM, tak jak już chyba pisałem, uważam, że jest to rozsądna wartość. Auta poniżej 200KM nie zamierzam nigdy użytkować (bo nie jedzie) a moce ok. 300 kucy oceniam jako ideał balansu między POWEEEER a ogólnymi warunkami do jej wykorzystania. I nawet przy tych 300 KM ciężko mówić, żeby to był niewiadomo jaki killer.

    Rzeczywiście parametry współczesnych aut są znaaacznie poprawione ( i mogą deptać po końcówkach wydechu TT), mimo wszystko obstawiam, że ok. 90% ogółu aut zarejestrowanych w Polsce to nic ciekawego pod względem osiągów.

Podobne wątki

  1. 225Q vs R32
    Przez mateUS w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-08-2014, 13:30
  2. 225Q vs 750 Li
    Przez Dydol w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-06-2014, 23:30
  3. TT 225Q vs BMW X6
    Przez Mumin w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 16:51
  4. tt 180 z 2rurka z 225Q
    Przez Michałswd w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-02-2014, 14:23
  5. TT 225q
    Przez maju89 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-12-2013, 09:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •