Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 63

Wątek: CA - wygłuszenie drzwi i jakie dystanse

  1. #46

    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Bieszczady
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    169
    Ostatecznie jednak postawiłem na głośniki PB S-6C, miałem okazję kupić po bardzo okazyjnej cenie. Jeszcze pozostało mi zakupienie kabli i dystansu, no i pojawiają się kolejne pytania. Patrząc po radach w temacie kable mają być takie.

    10mm^2 możecie polecić jakiś konkretny firma? Jaka długość?
    kabel sygnałowy od radia do wzmacniacza jaki dokładnie? Jaka długość?
    kable głośnikowe 2x1,5mm^2 Jaki dokładnie? Czy te w komplecie PB nie są ok?

    Co do dystansu PAHO Ty kupowałeś taki i przerabiałeś czy inny model?

    http://allegro.pl/dystanse-golf-iv-p...327384362.html

  2. #47
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Kable sygnałowe wg zasobności twojej kieszeni, pięciometrowe, ważne żeby nie puszczać ich blisko jakiejkolwiek instalacji elektrycznej w samochodzie, firmowe. Co do głośnikowych to ważne żeby były OFC (miedź beztlenowa). 1,5 będą ok, reszta zależy od możliwości finansowych, firmowe, myślę że 4m na stronę starczy, najwyżej skrócisz.

    Co do dystansów to kupowałem takie:
    http://allegro.pl/dystanse-vw-golf3-...291450315.html do golfa III i docinałem miniszlifierką, a było cięcie, dużo cięcia po zamontowaniu i tak trzeba zrobić małe rusztowanie, którego nie mam, ale zrobię, wtedy dodam foty.

  3. #48

    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Bieszczady
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    169
    Kabel sygnałowy RCA - http://www.caraudiosklepy.pl/hollywo...-215-p481.html 5m = 30PLN
    Kabel głośnikowy - http://www.caraudiosklepy.pl/hollywo...sx16-p455.html 2x4m = 42PLN

    Sygnałowy i głośnikowy mogą być powyższe? Mój zestaw to radio oryginalne, głośniki PB S-6C, wzmacniacz 4 kanałowy Alpine PMX 640 oraz w przyszłości jakiś subwoofer (zobaczę czy będzie mi potrzebny). Oprócz sygnałowego i głośnikowego jaki jest mi jeszcze potrzebny?
    Ostatnio edytowane przez motoluka ; 18-06-2014 o 11:49

  4. #49
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    zainwestuj w lepszy kabel sygnałowy bo będzie gwizdać aż miło.. Potrzebujesz jeszcze kable zasilające do wzmacniacza no i remote który go uruchamia

  5. #50

    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Bieszczady
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    169
    Podrzuć jakiś konkretny bo kompletnie się nie znam.

  6. #51
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950

  7. #52

    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Bieszczady
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    169
    1. Kabel sygnałowy http://www.caraudiosklepy.pl/hollywo...-625-p492.html
    2. Kable głośnikowe http://www.caraudiosklepy.pl/hollywo...sx16-p455.html
    3. Kabel zasilający do wzmacniacza Alpine PMX 640 http://www.caraudiosklepy.pl/hollywo...cy8-p1127.html taki będzie ok czy jednak jakaś większa średnica? Wystarczy pewnie 5m?
    4. Kabel remote tutaj w ogóle nie mam pomysłu proszę o propozycję

  8. #53
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Jak będziesz podłączał tylko dwa kanały to kabel sygnałowy taki:
    http://www.caraudiosklepy.pl/hollywo...-225-p486.html
    Reszta z tych co podałeś powinna być ok.
    Co do remote to grubość znaczenia nie ma, tylko go jakoś zabezpiecz i puść razem z plusem do samego wzmacniacza.
    Są też kable sygnałowe z "wbudowanym" kablem remote, ale to musisz poszukać...

  9. #54

    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Bieszczady
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    169
    A ile metrów tego remote?

  10. #55
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    tyle co sygnałowego- 5, najwyżej skrócisz.

  11. #56

    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Bieszczady
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    169
    Podsumowując to czy kable głośnikowe idą do wzmacniacza, wzmacniacz do radia? Gdzie idzie kabel remote i jak wyjąć radio?

  12. #57
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Kabel sygnałowy idzie z radia do wzmacniacza, tak samo kabel remote. Kable głośnikowe idą ze wzmacniacza do głośników. Musi Ci ktoś pomóc przy montażu bo sam możesz sobie narobić biedy skoro nie wiesz podstaw A jak wyjąć radio jest opisane w odpowiednim dziale Pozdrawiam.

  13. #58
    Awatar Mela
    Dołączył
    Oct 2015
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów/Sieniawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    91
    Witam, nie chciałem robić osobnego tematu ponieważ tutaj jest sporo informacji, proszę o poradę w sprawie CA. Planuje na wiosnę poprawić CA w mojej TT, radyjko jakie posiadam to Pioneer DEH-6300 SD i chciałbym aby zostało. Konkretnie to chce wymienić głośniki ,wygłuszyć drzwi i zasilić to piecykiem 2 kanałowym, ale nie jakoś bardzo drogim (kiedyś miałem Sony xm5020 i sprzedałem go razem z samochodem i żałuje tej decyzji ,bo kupiłem go za 80 zł a grał bardzo ładnie razem z głośnikami Excursion SX-6C).
    Jakie maty polecicie do wygłuszenia , myślałem nad matą AB-25 ?
    Chciałbym się upewnić czy dystanse da się zamocować do blachy, jest z tym jakiś problem ? Wiem, że jest zamontowany do boczku, lecz nie chce robić rzeźby jeżeli chodzi o tapicerkę.
    Czy jest sens brania pod uwagę głośników tylnych ( czytałem, że poprawia niby scene ?)
    Czy miał ktoś styczność z głośnikami Morel Maximo 6.2 ? Excursiony grały fajnie, ale Morele to chyba dużo lepsza półka ?
    Mogę liczyć na waszą pomoc w kwestii wyboru używanego jakiegoś wzmaka ?
    Proszę o rady sugestię w podanych kwestiach CA, kiedyś już bawiłem się w tym temacie ale nie jestem jakimś znawcą tylko kupiłem to co radzili na innym forum.

  14. #59

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543
    Lepsze są maty STP i pianka od GMS ale jeśli nie chcesz wydawać aż tyle to maty AB-25 będą dobrym wyborem, piankę zamó K9s.
    Do tego matę aluminiową (np. http://www.bitmat.pl/pl/p/Mata-alumi...e-STP-ALUM/155) do zakrycia otworów technologicznych.
    Wygłusz drzwi za pomocą 2 warstw. Pierwsza na wewn czesc blachy czyli patrząc od środka auta to blacha za szybą. Potem folią zakryj otwory technologiczne i następnie połóż matę na całą powierzchnie zewnetrzna (blacha i miejsca zakryte folią). Na koniec połóż piankę na tapicerkę drzwi. Dystanse do głośników tylko z mdf'u żaden plastik. Da radę tak zamontować dystanse z głośnikami w tapicerce że z zewnątrz nie zobaczysz że ktoś tam coś modził Morel to bardzo dobra firma. Każde głośniki 165mm od Morel zagrają lepiej niż ori BOSE w TT, tym wyższy model tym oczywiście lepiej. Szukaj zestawu dwu-drożnego odseparowanego ze zwrotnicą.
    Wzmacniacz np. audison, crunch, hertz jest tego trochę, ostatnio na olx widzialem w b.dobrym stanie Crunch Powerzone PX 4600 1000W 4 kanały. Byłby to dobry wzmacniacz do napędzania przodu i w przyszłości nie wielkiego suba lub po prostu tylnych głośników.

    Zajmij się najpierw wygłuszeniem, potem zmontuj głośniki w drzwiach i do tego wzmacniacz 2 kanałowy lub 4 kanałowy na przyszłość. Potem jak ci będzie mało dołożysz tył lub suba

  15. #60
    Awatar Mela
    Dołączył
    Oct 2015
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów/Sieniawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    91
    Dzięki za odpowiedź Z wcześniejszego doświadczenia wiem, że za jakiś czas będzie brakować, ale na suba nie ma miejsca za dużo, dlatego wolałbym uruchomić tył. Jakie głośniki polecisz mi na tył ? Widziałem, że tapicerkę wyklejają matami, pianka lepsza ? Ogólnie to chciałem przeznaczyć jakieś 1000 zł ,ale chyba ciężko będzie się wyrobić w tej kasie. Poczytałem troszkę o tym Crunchu bardzo fajny piecyk, tylko czy nie lepiej kupić w tej cenie np Alpine MRV-F400s ?
    Ostatnio edytowane przez Mela ; 02-03-2016 o 00:32

Podobne wątki

  1. Jakie dystanse polecacie?
    Przez Dudek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-04-2016, 08:36
  2. Wygłuszenie silnika
    Przez imadlo64 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-11-2015, 12:48
  3. Wygłuszenie maski
    Przez PiotrekHIT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-01-2013, 11:56
  4. jakie kupić dystanse ???
    Przez WOYTTEK w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-04-2009, 12:50
  5. Dystanse jakie dobrać do moich felg ?
    Przez Maxvibe w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-01-2009, 19:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •