Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 63

Wątek: CA - wygłuszenie drzwi i jakie dystanse

  1. #16

    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Bieszczady
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    169
    No więc mam na oku Sony XM 4520 za 143PLN, pytanie czy warto czy może jednak szukać czegoś innego? Może czterokanałowego? Maty wytłumiające butylowe już zamówione, głośniki Helix DB zamówię jutro. Co do dystansów jeszcze czy faktycznie na rynku nie ma dystansów do naszych TT mk1? Co do montażu dystansów, piszecie przymocuj do blachy tzn. jak najlepiej, nie w miejsce tych seryjnych? No i ostatnia rzecz to kable, będą nowe głośniki i wzmacniacz, jakiego okablowania potrzebuję?

  2. #17
    Awatar Kamuś
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Świdnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY7W
    Posty
    106
    Za te pieniążki XM 4520 to trochę drogo. Do Helixów co prawda starczy, ale warto kupić coś mocniejszego, minimum 5520, lub świetny XM 3040F, który można zmostkować na dwa kanały i masz bardzo fajny i rozwojowy wzmacniacz. Jeśli byś był zainteresowany, to ja mam ewentualnie na sprzedaż Kenwooda'a KAC 821 za 110zł (w razie co PW). Jeśli Helixów jeszcze nie zamówiłeś to może warto zainteresować się czymś innym? Swego czasu po 300zł na Allegro sprzedawane były HSK 165 i to był hit bez konkurencji. Krążyły plotki, że to podróby, jednak ja nie miałem do nich zastrzeżeń. Teraz widzę, że już są tylko po 800zł... Ja osobiście zamiast Helixów DB wolałbym kupić Powerbass S-6C. Podłóg Helixów lepiej sobie radzą z dolnymi częściami pasma. A do tego cena niższa.

    Z dystansami chodzi o to, że fabrycznie głośnik zamocowany jest do tapicerki. A nie jest to dobre rozwiązanie, bo tapicerka nie jest sztywna. I właśnie po to stosuje się dystanse/redukcje, aby głośnik został sztywno osadzony w metalowym stelażu drzwi. Do tego używa się jeszcze mat i powstaje coś w stylu sztywnej komory dla głośnika. Jeśli chodzi o okablowanie - to będziesz potrzebował kabli zasilających wzmacniacz (10mm^2 starczy Ci, w ostateczności 8mm^2), kabla sygnałowego od radia do wzmacniacza. I oczywiście kable głośnikowe. Audiofilem chyba nie jesteś, więc myślę, że wystarczy Ci kabel 2x1,5mm^2 jakiś najtańszy bezfirmowy.

  3. #18

    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Bieszczady
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    169
    Nie jeszcze nie kupiłem, mówisz że PB S-6C byłyby lepsze, muzyka jakiej słucham to w 90% HH i Rock. Dodam, że nie boję się używanych sprzętów ale w przypadku głośników pewnie lepiej nowych szukać?
    Ostatnio edytowane przez motoluka ; 02-06-2014 o 11:39

  4. #19
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Jak dla mnie Helixy do takiej muzyki nadają się lepiej niż PB. Wszystkie w tym przedziale cenowym zagrają podobnie, dobrze zamontuj głośniki, i wytłum drzwi, kup nowe będziesz miał spokój, nie kombinuj.

  5. #20

    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Bieszczady
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    169
    Macie może gdzieś pod ręką rozpiskę instalacji w TT? Szczerze mówiąc to nawet nie wiem gdzie wmontować (w miejsce seryjnych) głośniki niskotonowe z zestawu oraz jak podpiąć wzmacniacz czy wychodzi jakaś wiązka w bagażniku czy trzeba ciągnąc kable przez cały samochód.

  6. #21
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Trzeba ciągnąć przez całe auto, drzwi sobie rozbierz to zobaczysz jak to wszystko wygląda...

  7. #22
    Awatar Kamuś
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Świdnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY7W
    Posty
    106
    Instalacja tak jak kolega wyżej napisał. Dla ułatwienia dodam - kable oczywiście bezpośrednio z aku, potem przeciągamy je do kabiny plastikowym tunelem, który widać po otwarciu maski po stronie kierowcy (tym tunelem idą wiązki do kabiny. Potem zdejmujemy wycieraczki i plastik na podszybiu, tam zobaczysz plastikową klapkę, którą trzeba zdjąć i już widzimy wnętrze samochodu. Tamtędy puszczasz kabel do kabiny. Potem zdejmujesz ten plastik pod kierownicą i przeciągasz kabel. Dalej można go przeciągnąć do bagażnika pod plastikową osłoną progu.

    A co do głośników - to każdy ma inny gust. Miałem okazje dość długo słuchać S-6C i jak na swoją cenę zestaw był na prawdę w porządku. Odsłuchiwałem również Helixy DB 62.1, których największą zaletą był tweeter, jednak całościowo wypadały gorzej niż S-6C (moim zdaniem). Teraz DB 62.1 są zastąpione przez B62C, który w przeciwieństwie do swojego poprzednika DB 62.1, nie ma nawet pełnej zwrotnicy, a jedynie na wysokotonowy.

  8. #23

    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Bieszczady
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    169
    Dzięki Kamuś za super opis. Dzisiaj trafiły mi się jeszcze głośniki u-Dimension EL Comp 6 nowe za 250PLN może warto je kupić?

  9. #24
    Awatar Kamuś
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Świdnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY7W
    Posty
    106
    Bierz! Za tą cenę nawet się nie zastanawiaj! Bardzo fajne, stonowane brzmienie - były to moje pierwsze poważniejsze głośniki CA.

  10. #25
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Cytat Zamieszczone przez motoluka Zobacz posta
    Dzięki Kamuś za super opis. Dzisiaj trafiły mi się jeszcze głośniki u-Dimension EL Comp 6 nowe za 250PLN może warto je kupić?
    No raczej Zupełnie inna półka.

  11. #26
    Awatar Kamuś
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Świdnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY7W
    Posty
    106
    Cytat Zamieszczone przez PAHO Zobacz posta
    No raczej Zupełnie inna półka.
    Dobrze gada, polać mu

  12. #27

    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Bieszczady
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    169
    Faktycznie aż tyle lepsze te El Compy? To jaki wzmacniacz koledzy do tych u-Dimension EL Comp 6? Cena też troszkę się zmieniła tak do 250-300 używka z przesyłką. Koniecznie jeśli używany to ładnie zachowany CA to także ozdoba dla mnie. Na allegro jest ALPINE MRV-F340 V12 za 280PLN, słyszałem że to dobry sprzęt ale ostrzy nie chciałbym aby było za wysoko, lubię ciepłe niskotonowe brzmienie. W perspektywie czasu będzie skrzynia basowa.

    PS: Mam dziwne pytanie, czy można podłączyć bezpośrednio do wzmacniacza ipada air i używać go jako centrum multimedialnego, praktycznie jak jednostki sterującej zamiast radia?
    Ostatnio edytowane przez motoluka ; 03-06-2014 o 16:25

  13. #28
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Obawiam się że w tej kwocie nic lepszego niż to: http://allegro.pl/monacor-carpower-h...276731672.html nie kupisz. Jeżeli na razie nie upierasz się przy subie, może lepiej poszukać coś dwukanałowego? Wtedy wybór byłby lepszy...

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Ipada czy co tam chcesz podepniesz, ale jak to będzie grało to głowy nie dam... Po to jest wzmacniacz w aucie żeby podpiąć go do radia samochodowego

  14. #29
    Awatar Kamuś
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Świdnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY7W
    Posty
    106
    Cytat Zamieszczone przez motoluka Zobacz posta
    Faktycznie aż tyle lepsze te El Compy? To jaki wzmacniacz koledzy do tych u-Dimension EL Comp 6? Cena też troszkę się zmieniła tak do 250-300 używka z przesyłką. Koniecznie jeśli używany to ładnie zachowany CA to także ozdoba dla mnie. Na allegro jest ALPINE MRV-F340 V12 za 280PLN, słyszałem że to dobry sprzęt ale ostrzy nie chciałbym aby było za wysoko, lubię ciepłe niskotonowe brzmienie. W perspektywie czasu będzie skrzynia basowa.

    PS: Mam dziwne pytanie, czy można podłączyć bezpośrednio do wzmacniacza ipada air i używać go jako centrum multimedialnego, praktycznie jak jednostki sterującej zamiast radia?
    Tak, zdecydowanie z pośród trzech wymienionych zestawów bierz El Compy. Zamiast Alpiny lepszym wyborem będzie to -> http://allegro.pl/kenwood-kac-846-wz...279831557.html . Przyzwoita moc, wszystkie potrzebne filtry i fajne brzmienie w japońskim wykonaniu, Jeśli bez suba, to wtedy można pomyśleć o dwukanałówce, a wtedy to jest super propozycja -> http://allegro.pl/sony-xm-5520-klasy...276516306.html

    A jeśli chodzi o Monacora, którego polecił kolega wyżej, to owszem jest to dobry sprzęt, ale tylko i wyłącznie do subwoofera. Jakość dźwięku na poziomie współczesnych Blaupunktów. Zdecydowanie lepiej kupić klasycznego japońca.

  15. #30

    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Bieszczady
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    169
    a z ciekawych propozycji co powiecie o tym? Co do ilości kanałów do sub prędzej czy później będzie zainstalowany, nie chciałbym teraz ograniczać się w tym względzie wzmacniaczem.

    http://allegro.pl/auna-4-kanalowy-wz...266037356.html

Podobne wątki

  1. Jakie dystanse polecacie?
    Przez Dudek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-04-2016, 08:36
  2. Wygłuszenie silnika
    Przez imadlo64 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-11-2015, 12:48
  3. Wygłuszenie maski
    Przez PiotrekHIT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-01-2013, 11:56
  4. jakie kupić dystanse ???
    Przez WOYTTEK w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-04-2009, 12:50
  5. Dystanse jakie dobrać do moich felg ?
    Przez Maxvibe w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-01-2009, 19:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •