Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 63

Wątek: CA - wygłuszenie drzwi i jakie dystanse

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Bieszczady
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    169

    CA - wygłuszenie drzwi i jakie dystanse

    Cześć, nadszedł czas na wygłuszenie drzwi i poprawę brzmienia seryjnego systemu nagłośnienia bez BOSE. Maty do wytłumienia już wybrałem będzie to STP, na szybko obliczyłem powierzchnię drzwi i wychodzi troszkę ponad 0,6m2 na jedne więc wezmę maty na około 0,7m2 z zapasem. Na dwie pary drzwi wychodzi mi 15 mat w wymiarach 37,5x25cm. Mam jednak pytanie co do dystansów do głośników. Jakie wybrać, głośniki to 165mm z tego co wiem? Czy możecie mi polecić jakieś dystanse? Takie chyba są seryjnie http://www.caraudiosklepy.pl/audi-a3...5mmb-p710.html ale występują też takie http://www.caraudiosklepy.pl/audi-a3...5mmp-p706.html które wybrać i czy będą pasować? Będę wdzięczny za podpowiedzi, projekt idzie ku dobremu większość rzeczy już zrobiona. Na razie wytłumienie plus dystanse a za rok zmiana głośników, kable i jakiś wzmacniacz.

  2. #2
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Dystanseeeee....yyyy....ja już kilkanaście razy ściągnąłem boczek drzwi i może to głupio okropnie zabrzmi ale: po co Ci tam dystanse??? Głośnik jest przyczepiony do boczka drzwi, do szyby w huk daleko od magnesu...

    Niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu jeśli dystanse są niezbedne
    Te Terrere Terrere terererererere …

  3. #3
    Awatar wottka
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    750
    Jerry chodzi o dystans pod rozstaw nowych głośników 165mm , jak autro napisał, co do nich to byle by były z MDF.
    Jedynie co bym robił na autora miejscu, to najpierw skompletowanie gratów, pózniej robienie "demolki" w aucie, przynajmniej raz a dobrze

  4. #4
    Awatar asikson
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Fallenizza
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1944
    Kolor
    BLAU
    Posty
    535
    15 mat na drzwi w TT moze być mało... Zamów z 20. Jakimi matami chcesz tłumić? STP? GMS? Dynamat? sinuslive?

    Dystanse jakie wezmiesz będą dobre. Ja zawsze sam sobie wycinałem indywidualne z płyty.

    Wazne zeby były z MDFu, od biedy moze byc HDF , Jesli beda nielakierowane, koniecznie je polakieruj bo od wilgoci szybko ci napuchną. Nawet jak kupisz lakierowane, dobrze jest poprawić po fabryce jakimś bezbarwnym jeśli ma to posłużyc kilka lat...

    Co do głosników, bede zalecał jakiś zestaw 2way odseparowany: W zależnosci od muzyki jakiej słuchasz i jaki masz budzet celował bym w: Hertz DSK, Morel Tempo 6, DLS R6A lub Helix Dark blue 621.


    Dystanse z tworzywa sobie odpuść, nie ma to najmniejszego sensu.
    Cel jest tylko jeden - najlepiej grające TT na świecie!

  5. #5
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Do tt MK I nie ma na rynku dystansów, bo rozumiem że jeżeli chcesz wygłuszać to głośniki zamocujesz do drzwi a nie do boczku... Ja u siebie kupiłem dystanse do golfa i podcinałem tak, żeby dopasować, zobacz w moim wątku.

  6. #6
    Awatar Kamuś
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Świdnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY7W
    Posty
    106
    Cytat Zamieszczone przez asikson Zobacz posta
    15 mat na drzwi w TT moze być mało... Zamów z 20. Jakimi matami chcesz tłumić? STP? GMS? Dynamat? sinuslive?

    Dystanse jakie wezmiesz będą dobre. Ja zawsze sam sobie wycinałem indywidualne z płyty.

    Wazne zeby były z MDFu, od biedy moze byc HDF , Jesli beda nielakierowane, koniecznie je polakieruj bo od wilgoci szybko ci napuchną. Nawet jak kupisz lakierowane, dobrze jest poprawić po fabryce jakimś bezbarwnym jeśli ma to posłużyc kilka lat...

    Co do głosników, bede zalecał jakiś zestaw 2way odseparowany: W zależnosci od muzyki jakiej słuchasz i jaki masz budzet celował bym w: Hertz DSK, Morel Tempo 6, DLS R6A lub Helix Dark blue 621.


    Dystanse z tworzywa sobie odpuść, nie ma to najmniejszego sensu.
    No co Ty, serio stawiasz na równi DSK z R6A lub Tempo?
    DSK nie wiele różni się od marketowych JBLów. Jeśli już to tylko HSK. Tempo to już bardzo przyjemny zestaw, a R6A w swojej cenie moim zdaniem bez konkurencji. Trochę u mnie tego się przewinęło, miałem m.in. PB Ck6v2, Mb Quart ESA 216, u-dimennsion El Comp 6, HSK165.3, DLS Rs6A i R6A, PB 3xl.
    Dystanse tak jak kolega wyżej mówi MDF. Sam docinałem i w poprzednim aucie i w TT. Maty GMS dają radę. I podstawa to dobry napęd. Na pewno nie samo radio. Ja lubuję się w starych Soniakach XM. I te polecam.

  7. #7

    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Bieszczady
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    169
    Co do wygłuszenia stawiałem na maty STP, nie chcę zmieniać radia ale zastanawiam się też nad zestawem głośniki + kable + wzmacniacz, ale kompletnie się na tym nie znam.

  8. #8
    Awatar asikson
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Fallenizza
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1944
    Kolor
    BLAU
    Posty
    535
    Cytat Zamieszczone przez Kamuś Zobacz posta
    No co Ty, serio stawiasz na równi DSK z R6A lub Tempo?
    DSK nie wiele różni się od marketowych JBLów. Jeśli już to tylko HSK. Tempo to już bardzo przyjemny zestaw, a R6A w swojej cenie moim zdaniem bez konkurencji. Trochę u mnie tego się przewinęło, miałem m.in. PB Ck6v2, Mb Quart ESA 216, u-dimennsion El Comp 6, HSK165.3, DLS Rs6A i R6A, PB 3xl.
    Dystanse tak jak kolega wyżej mówi MDF. Sam docinałem i w poprzednim aucie i w TT. Maty GMS dają radę. I podstawa to dobry napęd. Na pewno nie samo radio. Ja lubuję się w starych Soniakach XM. I te polecam.

    Tak stawiam równo ,bo DSK ma fajny woofer "z kopytem" no a twweeter to wiadomo SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS SssssSSSSSSSSSSS. Wydaje dzwieki niczym smażony boczek na patelni hahah. Ale mozna go podmienic
    Cel jest tylko jeden - najlepiej grające TT na świecie!

  9. #9

    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Bieszczady
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    169
    Co do wygłuszenia stawiałem na maty STP, nie chcę zmieniać radia ale zastanawiam się też nad zestawem głośniki + kable + wzmacniacz, ale kompletnie się na tym nie znam. Dobrze byłoby zmieścić się z całym kompletem w 800PLN. Wrzucę zestawy które mnie zainteresowały + musiałbym dobrać głośniki do tego. Radio chciałbym mieć seryjne, czy to ma sens?

    http://allegro.pl/jbl-gt5-12-skrzyni...236754275.html
    http://allegro.pl/jbl-gt5-1204-br-mo...265707173.html

  10. #10
    Awatar asikson
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Fallenizza
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1944
    Kolor
    BLAU
    Posty
    535
    Odpuśc sobie "jeble" .... Chyba ze budujesz zestaw do robienia hałasu a nie do grania...
    Cel jest tylko jeden - najlepiej grające TT na świecie!

  11. #11

    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Bieszczady
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    169
    A co ogólnie sądzicie o inwestowaniu w głośniki, wzmacniacz i subwoofer bez wymiany radia?

    Co do głośników to zastanawiam się nad zbierającymi dobre opinie Helixami http://allegro.pl/helix-blue-62c-wym...246016643.html co o nich sądzicie czy są lepsze od tych seryjnie montowanych w TT bez Bose?
    Ostatnio edytowane przez motoluka ; 28-05-2014 o 15:22

  12. #12
    Awatar asikson
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Fallenizza
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1944
    Kolor
    BLAU
    Posty
    535
    Jak najbaradziej ok. Helixy są ok, bardzo fajny tweeter, szczegółowy i w miare delikatny. Jezdziłem z tym tweeterem dość długo , tylko w komplecie z wooferem HSK. Na pewno są lepsze niż te z bose bo bose to paździerz i wszystko powyżej 200zł zagra lepiej pod warunkiem odpowiedniego zainstalowania i wystrojenia
    Cel jest tylko jeden - najlepiej grające TT na świecie!

  13. #13

    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Bieszczady
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    169
    Czyli mówisz, że pod seryjnym radiem będzie też ok? Czyli mam już maty STP, głośniki Helix DB, teraz przydałyby się jeszcze dwa elementy układanki tj. wzmacniacz oraz subwoofer co byś polecał? Szukając w używanych znalazłem:

    ALPINE SBE1243BR w cenie 260PLN może warto się nią zainteresować?
    Ostatnio edytowane przez motoluka ; 29-05-2014 o 12:58

  14. #14
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Szukaj alpine ale serii V12, jak dobrze pójdzie to może coś dorwiesz, ew jak kolega wyżej wspomniał Sony z serii XM, stare ale jare, czasem można znaleźć Axton-a, również sprzęt fajnie grający

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    A i maty lepiej butylowe, są lżejsze i nie obciążają naszych seryjnie już opadających wrót
    Ostatnio edytowane przez PAHO ; 29-05-2014 o 17:19

  15. #15
    Awatar Kamuś
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Świdnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY7W
    Posty
    106
    Ze wzmaków to ogólnie tylko stare japońce według mnie Philips'y Dap, Sony XM, Alpine V12, Kenwood'y KAC (tylko te starsze). Ja miałem przygody z Dap'em 900 MkII, KAC'em 943, XM'em 3546, Crunche'em P480, JBL'em LC-A504, JVC KS-AX302 i moim ostatnim i ulubionym Xm'em 5520. I z czystym sumieniem powiem, że co stare i japońskie to dobre. Jak się poluje na Allegro to można kupić takiego wzmaka nawet za 50zł, bo ktoś nie wie co sprzedaje

    Co do skrzyni tego Alpine'a odpuść. Nic szczególnego.
    Powiem tak - najpierw załóż te Helixy do wygłuszonych drzwi, głośniki koniecznie zamocuj do blachy, a nie tapicerki, podłącz to do wzmacniacza i wtedy oceń, czy subwoofer będzie Ci potrzebny Jeśli będzie, to wtedy można zacząć czegoś szukać.

Podobne wątki

  1. Jakie dystanse polecacie?
    Przez Dudek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-04-2016, 08:36
  2. Wygłuszenie silnika
    Przez imadlo64 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-11-2015, 12:48
  3. Wygłuszenie maski
    Przez PiotrekHIT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-01-2013, 11:56
  4. jakie kupić dystanse ???
    Przez WOYTTEK w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-04-2009, 12:50
  5. Dystanse jakie dobrać do moich felg ?
    Przez Maxvibe w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-01-2009, 19:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •