Za te pieniążki XM 4520 to trochę drogo. Do Helixów co prawda starczy, ale warto kupić coś mocniejszego, minimum 5520, lub świetny XM 3040F, który można zmostkować na dwa kanały i masz bardzo fajny i rozwojowy wzmacniacz. Jeśli byś był zainteresowany, to ja mam ewentualnie na sprzedaż Kenwooda'a KAC 821 za 110zł (w razie co PW). Jeśli Helixów jeszcze nie zamówiłeś to może warto zainteresować się czymś innym? Swego czasu po 300zł na Allegro sprzedawane były HSK 165 i to był hit bez konkurencji. Krążyły plotki, że to podróby, jednak ja nie miałem do nich zastrzeżeń. Teraz widzę, że już są tylko po 800zł... Ja osobiście zamiast Helixów DB wolałbym kupić Powerbass S-6C. Podłóg Helixów lepiej sobie radzą z dolnymi częściami pasma. A do tego cena niższa.

Z dystansami chodzi o to, że fabrycznie głośnik zamocowany jest do tapicerki. A nie jest to dobre rozwiązanie, bo tapicerka nie jest sztywna. I właśnie po to stosuje się dystanse/redukcje, aby głośnik został sztywno osadzony w metalowym stelażu drzwi. Do tego używa się jeszcze mat i powstaje coś w stylu sztywnej komory dla głośnika. Jeśli chodzi o okablowanie - to będziesz potrzebował kabli zasilających wzmacniacz (10mm^2 starczy Ci, w ostateczności 8mm^2), kabla sygnałowego od radia do wzmacniacza. I oczywiście kable głośnikowe. Audiofilem chyba nie jesteś, więc myślę, że wystarczy Ci kabel 2x1,5mm^2 jakiś najtańszy bezfirmowy.