Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 67

Wątek: Audi TT 224KM Quattro by Mumin

  1. #1

    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    346

    Audi TT 224KM Quattro by Mumin

    Witam!

    Wkoncu po roku bycia na forum i po 1,5 roku posiadania TT zebralem sie do opisania i pochwalenia sie reszcie ekipy moją maszyna zmusila mnie do tego ladna pogoda i chwilowy brak zajecia co sprzyjalo zrobieniu paru zdjec.

    A wiec tak..
    Kupilem ja 21 listopada 2012r w Kokotowie kolo Wieliczki. Pochodzi z Wloch, a ja jestem jej pierwszym wlascicielem w naszym kraju.
    Rocznik: listopad 1999r
    Przebieg: przy kupnie 152tys. Aktualnie 165tys. Przebieg sprawdzony, autentyczny. Wnetrze jak i skory nie zniszczone. Grzane fotele, klima, komputer, duzy FIS, naglosnienie BOSE, zmieniarka, 6 biegow, spryskiwacze reflektorow, alarm, centralka.
    Ogolnie jestem z niej zadowolony i bardzo polecam ten samochodzik. Nigdy mnie nie zawiodl i nie nawalil w dluzszej wycieczce.
    Wiadomo.. nie jest to nowka z salonu i trzeba bylo ogarnac pare rzeczy. Miedzy innymi dostala:
    - nowe platynowe swiece NGK
    - przeplywke z ASO (o ktorej napisze pozniej)
    - nowe węze podcisnienia
    - nowa odme
    - weze odpowietrzenia skrzyni korbowej
    - N75
    - czyszczenie przepustnicy
    - DV
    - akumulator
    - regulator ciśnienia paliwa
    - pompe paliwa wraz z plywakiem (bo jak sie okazalo to go wlasnie brakowalo i nie wiedzialem ile mam paliwka)
    - caly drugi licznik od Jerrego wraz z nowym FISem (poprzedni padaka nie do ogarniecia)
    - 4 cewki zaplonowe BERU
    - kompletny rozrzad wraz z metalowa pompa wody
    - pasek wieloklinowy alternatora

    No i standardowo wszystkie filtry, olej w silnku (Castrol EDGE 5W30), skrzyni i moscie, wszystkie płyny ustrojowe. Uszczelniony caly silnik (byl maly wyciek oleju i plynu chlodniczego).
    Na wszystko zbieram paragony i wymieniane u jednego zaufanego mechanika ktory prowadzi autoryzowany warsztat grupy VW

    A teraz troche histori i zabawy z autem
    Po pewnym czasie uzytkowania auta po zakupie, zaczalem odczuwac pewne wahania mocy. Szybko na forum uzyskalem pomoc od kolegi KSOLKA ktory zlogowal samochod i nakierowal mnie czego mam szukac i gdzie szukac na naszym forum.
    Okazalo sie ze jest pare nieszczelnosci, slaba przeplywka i liche N75.
    Po wyeliminowaniu dziurek w dolocie i wymianie powyzszych czesci autko troszke ozylo ale nie do konca.
    Przez dluuugi czas szukalem i jezdzilem po "szpecach" ktorzy w kolo powtarzali ze przyzwyczailem sie do mocy i wszystko jest ok.
    Postanowilem wiec wybrac sie do kolegi GREGORA10 ktory przeswietlil mi autko doglebnie i znalazl jeszcze jedna nieszczelnosc w dolocie a takze niedomagajaca PRZEPLYWKE ktora 4 miesiace wczesniej kupilem w sosnowieckim ASO. Wcisneli mi za 660zl niesprawny przeplywomierz powietrza. GREGOR ogarnol mi noweczke za polowe ceny i auto od pol roku jezdzi jak wsciekle i zostawia drogie fury w tyle
    Pochwalil takze wyglad zewnetrzny, wewnetrzny jak i kondycje silnika i turbiny. Mowi ze dlugo jeszcze posluzy
    Po drodze TT dostalo dwie oponki, nowe klocki i tarcze z tyłu.

    To co planuje jeszcze zrobic to zalozyc dyfuzor od R32 zregenerowac ori felgi, polerka lakieru i usuniecie pamiatki po polozonym w wysokiej trawie betonowym slupku na poboczu.
    Moim zalozeniem jest utrzymywac TT w pełnej serii bez zadnego modzenia wizualnego i mechanicznego.
    Jedynym modem ktorego dokonalem to wyciecie katalizatorow. Chodz dlugo sie nad tym zastanawialem gdyz balem sie efektu dziwnego zapachu i osmolonych wydechow. Jednak ku mojemu zdziwieniu zapachu brak (moze delikatnie), sadzy tez nie ma a przy obciazeniu silnika np pod gorke, fajny basowy dzwiek

    Wszystko co bede dziala przy autku to bede staral na bierzaco umieszczac. A teraz pare fotek
    Ostatnio edytowane przez Mumin ; 24-05-2014 o 18:19

  2. #2

    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    346
    Ostatnio edytowane przez Mumin ; 24-05-2014 o 17:21

  3. #3

  4. #4
    Awatar Bejrut
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    silver
    Posty
    389
    Chyba w końcu ktoś rozwiał moje wątpliwości co do wytargania kata. Zapał jak najbardziej godny naśladowania i mam wielką nadzieję, że te "dywaniki to tylko chwilowa przejściowa wersja zimowa.

  5. #5
    Awatar Malisz
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2014
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,121
    Czemu masz z prawej strony oznaczenia TT?

  6. #6

    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    346
    Dywaniki jeszcze zimowe, spoko luz
    A oznaczenia juz tak byly. Ale wiedzialem ze ktos zauwazy oznaczenia juz tak kupilem. Autko z Wloch wiec napewno bylo poprawiane i ktos widac nie znal sie jak powinny byc ori

    Wysłane z mojego GT-I9105P przy użyciu Tapatalka

  7. #7

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Nie czepiajcie się tu dywaników, ani znaczków. Autko znam, a lepiej właściciela Ta TT ma po prostu szczęście, że jest u Grześka. Poświęca on swoją każdą wolną chwilę dla samochodu i jego ulepszeń. Będę Ci dalej kibicować i śledzić wątek

    PS Widziałam Twoją TT dziś przy targach motor show w Krk, ale się jednak nie spotkaliśmy

  8. #8

    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    346
    Dzięki Aga za miłe słowa!

    No byłem, byłem dzisiaj w Krk ale takie zamieszanie bylo ze szkoda gadac. Opowiem Ci kiedyś na najbliższym spocie
    Ze wypatrzyłaś moją TT w tym miejscu gdzie zaparkowalem to jestem pełen podziwu ;p
    Szukałem patrzyłem za innymi ale nic nie widziałem..
    Ty byłaś swoją?

  9. #9

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Nie byłam swoją TT, ale autko trzymaliśmy w pobliżu Twojej Liczę na szybkie spotkanie, to mi opowiesz I czekam na zdjęcia i dalsze opisy co z Twoim autkiem

  10. #10

    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    346
    No i wpadła ;p
    Mała zgrabna skrzyneczka basowa
    Na poczoątku w zupełności wystarczało mi seryjne nagłośnienie BOSE jednak z czasem zaczynało mi brakowac mocniejszego podbicia basem

    Sprawa wygląda prosto, jednak pozory mylą...
    Największą trudnością okazało sie poprowadzenie kabla plusowego z akumulatora do wzmacniacza.
    Za żadne skarby bez rozbierania podszybia czy tez dolnej osłony pod kierownicą nie ma opcji poprowadzenia przewodu. A więc bez małego rozbieranka sie nie obejdzie jeśli chcemy by to jakoś wyglądało.
    Jako ze sam nie miałem bladego pojęcia jak się za to zabrac.. poprosiłem o pomoc kolegów PAHO i haszcu o małą instrukcje od czego zacząć i jak się za to zabrac.

    Ja wybrałem opcje podszybia.
    Dostęp jest tam naprawde ograniczony i cięzko tam wcisnąć ręke.
    Ale po parunastu minutach zabawy i gimnastykowania, udało sie ładnie wszystko poprowadzic i zamaskowac

    Załącznik 6783

    Załącznik 6784

    Załącznik 6785

  11. #11
    Awatar haszczu
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    198
    Ładnie się wkomponowała. Do przewodów sygnałowych kupiłeś przejściówke do radia ?

  12. #12

    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    346
    Radio mam JVC bo ori nie sprawne. takze bez przejsciowek. Fabryczne wyjscia w radiu pod chinch

  13. #13
    Awatar haszczu
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    198
    Aa.. Faktycznie

  14. #14
    Awatar DNN
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    347
    Zakladajac skrzynie + wzmak mogles( a roboty z poprowadzeniem kabli troszke jest,wiem bo przerabielem temat)
    zainwestowac w lepsze kable " + " i " sygnałowe-chinch" bo te co dales slabo bd dawac rade

  15. #15

    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    346
    Cytat Zamieszczone przez DNN Zobacz posta
    Zakladajac skrzynie + wzmak mogles( a roboty z poprowadzeniem kabli troszke jest,wiem bo przerabielem temat)
    zainwestowac w lepsze kable " + " i " sygnałowe-chinch" bo te co dales slabo bd dawac rade
    Kabel plusowy jest wystarczający. Przekrój 2mm 100% miedzi, tylko osłona sylikonowa jest cienka i dlatego sprawia wrazenie słabego chinskiego kabelka.
    Kable sygnałowe są to fabryczne kabelki puszczane w Grand Vitarze do wzmacniacza. Więc myśle ze jest OK. A sprzęcik jak na tą półke wystarczająco robi robote

Podobne wątki

  1. Logi Mumin
    Przez ksolk w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 27-10-2013, 15:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •