Pokaż wyniki od 1 do 15 z 67

Wątek: Audi TT 224KM Quattro by Mumin

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    346

    Audi TT 224KM Quattro by Mumin

    Witam!

    Wkoncu po roku bycia na forum i po 1,5 roku posiadania TT zebralem sie do opisania i pochwalenia sie reszcie ekipy moją maszyna zmusila mnie do tego ladna pogoda i chwilowy brak zajecia co sprzyjalo zrobieniu paru zdjec.

    A wiec tak..
    Kupilem ja 21 listopada 2012r w Kokotowie kolo Wieliczki. Pochodzi z Wloch, a ja jestem jej pierwszym wlascicielem w naszym kraju.
    Rocznik: listopad 1999r
    Przebieg: przy kupnie 152tys. Aktualnie 165tys. Przebieg sprawdzony, autentyczny. Wnetrze jak i skory nie zniszczone. Grzane fotele, klima, komputer, duzy FIS, naglosnienie BOSE, zmieniarka, 6 biegow, spryskiwacze reflektorow, alarm, centralka.
    Ogolnie jestem z niej zadowolony i bardzo polecam ten samochodzik. Nigdy mnie nie zawiodl i nie nawalil w dluzszej wycieczce.
    Wiadomo.. nie jest to nowka z salonu i trzeba bylo ogarnac pare rzeczy. Miedzy innymi dostala:
    - nowe platynowe swiece NGK
    - przeplywke z ASO (o ktorej napisze pozniej)
    - nowe węze podcisnienia
    - nowa odme
    - weze odpowietrzenia skrzyni korbowej
    - N75
    - czyszczenie przepustnicy
    - DV
    - akumulator
    - regulator ciśnienia paliwa
    - pompe paliwa wraz z plywakiem (bo jak sie okazalo to go wlasnie brakowalo i nie wiedzialem ile mam paliwka)
    - caly drugi licznik od Jerrego wraz z nowym FISem (poprzedni padaka nie do ogarniecia)
    - 4 cewki zaplonowe BERU
    - kompletny rozrzad wraz z metalowa pompa wody
    - pasek wieloklinowy alternatora

    No i standardowo wszystkie filtry, olej w silnku (Castrol EDGE 5W30), skrzyni i moscie, wszystkie płyny ustrojowe. Uszczelniony caly silnik (byl maly wyciek oleju i plynu chlodniczego).
    Na wszystko zbieram paragony i wymieniane u jednego zaufanego mechanika ktory prowadzi autoryzowany warsztat grupy VW

    A teraz troche histori i zabawy z autem
    Po pewnym czasie uzytkowania auta po zakupie, zaczalem odczuwac pewne wahania mocy. Szybko na forum uzyskalem pomoc od kolegi KSOLKA ktory zlogowal samochod i nakierowal mnie czego mam szukac i gdzie szukac na naszym forum.
    Okazalo sie ze jest pare nieszczelnosci, slaba przeplywka i liche N75.
    Po wyeliminowaniu dziurek w dolocie i wymianie powyzszych czesci autko troszke ozylo ale nie do konca.
    Przez dluuugi czas szukalem i jezdzilem po "szpecach" ktorzy w kolo powtarzali ze przyzwyczailem sie do mocy i wszystko jest ok.
    Postanowilem wiec wybrac sie do kolegi GREGORA10 ktory przeswietlil mi autko doglebnie i znalazl jeszcze jedna nieszczelnosc w dolocie a takze niedomagajaca PRZEPLYWKE ktora 4 miesiace wczesniej kupilem w sosnowieckim ASO. Wcisneli mi za 660zl niesprawny przeplywomierz powietrza. GREGOR ogarnol mi noweczke za polowe ceny i auto od pol roku jezdzi jak wsciekle i zostawia drogie fury w tyle
    Pochwalil takze wyglad zewnetrzny, wewnetrzny jak i kondycje silnika i turbiny. Mowi ze dlugo jeszcze posluzy
    Po drodze TT dostalo dwie oponki, nowe klocki i tarcze z tyłu.

    To co planuje jeszcze zrobic to zalozyc dyfuzor od R32 zregenerowac ori felgi, polerka lakieru i usuniecie pamiatki po polozonym w wysokiej trawie betonowym slupku na poboczu.
    Moim zalozeniem jest utrzymywac TT w pełnej serii bez zadnego modzenia wizualnego i mechanicznego.
    Jedynym modem ktorego dokonalem to wyciecie katalizatorow. Chodz dlugo sie nad tym zastanawialem gdyz balem sie efektu dziwnego zapachu i osmolonych wydechow. Jednak ku mojemu zdziwieniu zapachu brak (moze delikatnie), sadzy tez nie ma a przy obciazeniu silnika np pod gorke, fajny basowy dzwiek

    Wszystko co bede dziala przy autku to bede staral na bierzaco umieszczac. A teraz pare fotek
    Ostatnio edytowane przez Mumin ; 24-05-2014 o 18:19

Podobne wątki

  1. Logi Mumin
    Przez ksolk w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 27-10-2013, 15:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •