Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37

Wątek: czy mam uszkodzoną uszczelke pod głowicą?

  1. #31
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Fakt że turbina jest po regeneracji moim zdaniem czyni ją głównym podejrzanym w tej sprawie . Bardzo często operacja ta jest po prostu spartaczona .

    Spalony płyn ma zapach podobny do spalonego oleju lecz z lekką domieszką zapachu kociego moczu że tak trywialnie porównam
    Z tego co piszesz wynika że ubywa Ci olej a nie płyn , sprawdz jak to jest dokładnie .
    Podjedz do jakiegoś zaufanego warsztatu i zrób pomiar ciśnienia na cylindrach ( kompresja ) , jeśli by był problem z uszczelką to będzie to widoczne po wartościach .

    Myślę jednak że trzeba się przygotować na wyciąganie turbiny i jej reklamację .....








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  2. #32
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478
    ok, dzięki za wskazówki, zaczynam dochodzenie, dam znać !

    EDYCJA ---------- Post dodany 03:34 11:48 ---------- EDYCJA

    Po uzupełnieniu oleju i dolaniu płynu do chłodnicy nie stwierdziłem ich ubytku (jeżdże jakieś kontrolne 2-3 km), gdzie jest OK aż do zagrzania silnika, przy 90 stopni zaczyna dawać czadu z rur i czuć też w środku. Oczywiście idealnie trzyma temp., żadne kontrolki się nie świecą.

    Pojechałbym z tym do Pawła ale 60 km to za dużo w tym stanie... ktoś w Warszawie ogarnięty do takich spraw? a HitCar? Pisał, że u niego też można podjechać, niestety nie odpisuje od paru dni na PW... a tu nie ma na co czekać ani jeździć i ryzykować . Nie chcę robić OT do szukania polecenia kto się podejmie, ale też nie chciałem zakładać nowego wątku.
    Ostatnio edytowane przez Kwariat ; 18-01-2013 o 11:47

  3. #33
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    obadaj wzrokowo połączenie bloku z głowicą. Ostatnio miałem 2 przypadki walnięcia uszczelki że po prostu widać że jest mokro na tym połączeniu i sprawa jest jasna. W razie czego mam już też profi tester ciśnienia sprężania , nie jest to regułą że kompresja spada ale jak będzie kiepska to już wiadomo że niema na co czekać....

  4. #34
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478






    ok, nic więcej niż za zdjęciach nie widać/ nie wykryłem. Catch-tank zasyfiony cały. Zastanawiam się czy osad pod pokrywą zaworów jest "ok".

    Rozważam holowanie/lawetowanie do Płońska bo w Warszawie chyba nie ma gdzie a 1000zł za wymianę uszczelki głowicy (jeśli to to) a potem i tak bym musiał jechać do Pawła na poprawki to bez sensu ;] Chyba że MR-Motors bo widzę, że polecani na forum?
    Ostatnio edytowane przez Kwariat ; 19-01-2013 o 16:43

  5. #35
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Może być to samo co u mnie, wypalone gniazdo a czapka sucha, myśleliśmy że to pierścienia a okazało się że pali płyn, no ale bez zsunięcia głowy sie nie obejdzie, Mr Motors to firma tuningowa, po za tym chyba nazwę już zmienili, Jak masz assistance to rozgrzej motor i dzwoń niech ciągną, oczywiście do Płońska, wrócisz sobie pl Ekspresem za 20zł wygodnie ciepło i sucho.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #36
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hmm ale fotki są pokrywy zaworów a połączenia bloku z głowicą nie widać zbytnio.
    Czy płyn chłodzący jest idealnie czysty i nie ma brudu w zbiorniczku? Jak wygląda olej silnikowy?

  7. #37
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478
    zarówno płyn chłodzący jak i olej "wydają się" OK, ale tu trzeba okiem fachowca, więc wybieram się w wolnej chwili poszło PW.

Podobne wątki

  1. kupię uszczelkę szyba przednia
    Przez piotrek_1221 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-12-2014, 23:49
  2. Kupię uszczelkę drzwi
    Przez prnit w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-11-2014, 16:36
  3. Kupię podszybie i uszczelkę podszybia
    Przez PiotrekHIT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-10-2013, 13:03
  4. wywiewa uszczelke spod kolektora
    Przez wyderro w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-07-2012, 20:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •