Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 37

Wątek: czy mam uszkodzoną uszczelke pod głowicą?

  1. #16
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No to ciesz się autem
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #17
    Awatar pitupitu
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    z południa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    186
    Odświeżę jeszcze raz ten temat, pisałem na poprzedniej stronie o pluciu z wydechu. Można to jakoś ogarnąć, jakoś zmniejszyć? Odpalam przed chwilą auto żeby wyjechać z garażu (miałem go myć ale zrezygnowałem) i jest ok, lekko paruje - norma. Po jakiś 15min chciałem nim zajechać i to co się działo to jest jakaś masakra. Autko chodzi jak czołg, za mną chmura dymu (pary?) prawie gaśnie (tak jakby zatykało wydech) i co ja mam z tym teraz począć? Gdy jest lato jest wszystko ok, przychodzi wiosna-jesien-zima (generalnie wilgoć na zewnątrz) nie da się jeździć

    Mam to nagrane jeżeli ktoś chciałby zobaczyć, ale teraz nie wrzucałem bo niektórych to wideo mogłoby przyprawić o zawał.

  3. #18
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Zdecydowanie coś się posypało, możliwe że cewka lub świeca i auto pracuje na trzech lub dwóch cylindrach, zacznij od zdiagnozowania tego.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #19
    Awatar pitupitu
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    z południa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    186
    Świece mają może z 3000 km przejechane, co do cewek to pewnie będą wymienione, chodź w tamtym roku jak był robiony magiel to z tego co pamiętam były sprawdzane (nie wiem jakim sposobem) i wyszło że są ok.
    Z rzeczy które sam sprawdziłem to to co "wylatuje" nie jest olejem, płynu chłodniczego też nie ubywa bo sprawdzam dość często poziom. Nie jest to palne i nie ma zapachu beny. Generalnie wychodzi na to jest to woda z odrobiną sadzy, ale ilość tej "wody" jest zdecydowanie za duża. Wrzucę filmik później jak youtube go przetrawi. Co do pracy na 2-3 cylindrach, zazwyczaj jest tak że gdy już to wszystko wyleci to silnik pracuje cicho o równo, więc już nie wiem ocb jakby były uwalone świece\cewki to chyba powinien "traktorzyć" cały czas.

    ---------- Post dodany o 15:28 ---------- Poprzedni post z 14:54 ----------



    1. Pompa SAI dodała trochę dramaturgii do tego wszystkiego, bo tak jakby "pchała" to jeszcze bardziej w wydech.
    2. Wiem że nie jest dobrze żeby on sobie chodził w takim stanie, ale jakoś wreszcie uwiecznić to musiałem. Więc bez hejtingu pls.
    Ostatnio edytowane przez pitupitu ; 20-01-2012 o 15:08

  5. #20
    Awatar WW
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubaczów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    398
    Ewidentnie nie chodzi na wszystkie cylindry, a to co wylatuje z wydechu to opary + nie spalone paliwo + sadza na moją intuicje to cewka lub nawet dwie.

  6. #21
    Awatar pitupitu
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    z południa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    186
    Dajmy na to że wiem które to cewki są uwalone, mogę wymienić tylko te, czy trzeba wymieniać komplet? I czy będzie to sprawiało jakieś problemy jeżeli 2 będą ori hitachi (zakładając że są 100% sprawne) a 2 np. febi, beru itd. ?

  7. #22
    Awatar WW
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubaczów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    398
    jeśli są to zamienniki oryginalnych to bez znaczenia dobrych nie trzeba wymieniać

  8. #23
    Awatar pitupitu
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    z południa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    186
    ok, dzięki.

  9. #24
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478
    podpinam się pod temat...

    z rur wydobywa się biały dym, po nagrzaniu silnika, które to odbywa się szybciej niż zazwyczaj. Oleju jak sprawdziłem było poniżej skali, choć FIS nie wyrzucał komunikatu (a działa i wyrzucał gdy tak się zdarzało). Dolałem 0,5l Mobil1 5W50 (taki sam), aby wrócić z powrotem. Po odpaleniu OK, silnik chodził i chodzi cały czas równo ale po 1-2km coraz bardziej kopci, śmierdzi mocno.

    Dodatkowe okoliczności, być może przydatne info, jako, że to moja pierwsza zima z TT, które stoi niestety na dworze.
    Auto po odpaleniu przez pierwsze pół minuty rzęzi dosyć głośno, wskazówka obrotomierza przy temp. -8C i niższych dopiero po ok. 1 sekundzie od zapalenia silnika wstaje. Ponadto zdarza się, że FIS wywala komunikat o płynie w chłodnicy, który po nagrzaniu auta znika (lub po ponownym uruchomieniu). Płyn w zbiorniczku jest minimalnie powyżej linii.

    Przejrzałem wszystkie wątki jakie znalazłem, gdzie szukać przyczyny, bo jak się okazuje to może ale nie musi być uszczelka? Dodam, że turbo jest po regeneracji (wcześniejsze kopcenie zostało wyeliminowane na ładne 2000 km)...

    Miałem w drugiej połowie roku o modach pomyśleć a tu takie coś...

  10. #25
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Biały dym może oznaczać koniec sprężarki, ale też i spalony płyn chłodniczy, powinieneś rozpoznać po zapachu, czy to spalony olej czy płyn.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #26

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Biały dym może oznaczać koniec sprężarki, ale też i spalony płyn chłodniczy, powinieneś rozpoznać po zapachu, czy to spalony olej czy płyn.
    Tak z ciekawości spalony płyn chłodniczy to ma zapach jaki?

  12. #27
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    Tak z ciekawości spalony płyn chłodniczy to ma zapach jaki?
    ma zapach spalonego płynu chłodniczego, tak na serio nie jest taki gryzący jak oleju, bardziej łagodny spalony olej piecze w nos i gryzie w gardło.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #28
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478
    sprężarka świeżo po regeneracji (ok. 2000 km), więc wykluczam. Czyli zacznę od wymiany płynu chłodniczego w proporcji 50/50 i zobaczymy co się stanie dalej. Z taką nadzieją od razu żyje się lżej

  14. #29
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    wymiana płynu nic nie pomoże, a czy go faktycznie ubywa czy nie/

  15. #30
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Kwariat Zobacz posta
    sprężarka świeżo po regeneracji (ok. 2000 km), więc wykluczam. Czyli zacznę od wymiany płynu chłodniczego w proporcji 50/50 i zobaczymy co się stanie dalej. Z taką nadzieją od razu żyje się lżej
    Jednak nie znaczy to że można wykluczyć na 100% w końcu to regeneracja a nie nowa turbina, no i oczywiście nie zmieniaj płynu bo to nic nie da, ktoś ogarnięty niech to zbada bo ciężko tak na odległość ocenić jak pachnie dym, może to być nie tylko uszczelka głowicy a np wypalone gniazda na zaworach wydechowych lub uszczelniacze.
    Jeżeli wykluczymy spalony olej, to czapka do zwalenia.
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. kupię uszczelkę szyba przednia
    Przez piotrek_1221 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-12-2014, 23:49
  2. Kupię uszczelkę drzwi
    Przez prnit w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-11-2014, 16:36
  3. Kupię podszybie i uszczelkę podszybia
    Przez PiotrekHIT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-10-2013, 13:03
  4. wywiewa uszczelke spod kolektora
    Przez wyderro w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-07-2012, 20:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •