Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Wątek: "chiptuning" diagnoza niesprawnego auta a koszty uslugi-porady

  1. #1
    Awatar DNN
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    347

    "chiptuning" diagnoza niesprawnego auta a koszty uslugi-porady

    Witam wszystkich

    Wczoraj byłem w firmie tuningowej ktora zajmuje sie glownie programami do aut
    Koles zhamowal auto przed programem i wynik wychodzil ok. 235km i 330NM
    (wynik dobry-kilka nowych "lepszych gratow )
    napisal program,wgral i cos bylo nie tak a mianowicie doszlismy do tego ze 2 wezyki od powietrza byly przetarte przy koncowkach
    (pod plastikowa oslona )
    wiec wade dalo sie szybko naprawic, kolejne hamowanie z nowym programem i znow lipa , koles stwierdzil ze N75 do wymiany bo
    turbo przeladowywuje ,ze cos nie tak...

    Kazal wymienic n75 i pozniej mam przyjechac na "program"

    Skasowal za to 250zl a gdy zapytalem czy odliczy pozniej to 250zl gdy przyjade sprawnym autem ( tak aby koszt zamknal sie w tych 1200zl)
    powiedzial ze nie ,ze to co on zrobil kosztuje dzis 250zl. Dla jasnosci koszt programu w tej firmie 1200zl .

    I moje pytanie brzmi czy w koszcie programu czyli te 1200zl koles co robi program nie lezy w jego obowizku zdiagnozowania auta
    i gdy cos nie tak odsyla wlasciciela auta zeby naprawil i przyjechal sprawnym autem
    w sensie ,ze stwierdzil ,ze cos nie sprawne to dodtakowo kasuje 250zl ? (za diagnoze) czyli razem z programem to juz koszt 1450zl.

    Bylem przekonany ,ze zaplace te 250zl a pozniej jak przyjade drugi raz to zaplace powiedzmy ten 1000zl zeby koszt sie zgadzal a tu okazuje sie ze tak nie jest...

    Czy to normalne ???
    Prosze o porady i sugestie bo nie wiem jak to jest z tymi firmami( pierwszy raz bylem na "chipie" )

  2. #2
    Awatar maciekk
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    217
    Jak najbardziej normalne. W końcu płacisz za usługę pt."koszt programu" i za tą cenę masz tylko program pod warunkiem, że auto jest sprawne. Tutaj tak nie było, więc miał prawo skasować Cię dodatkowo 250zł za diagnostykę. Kiedy w poprzedni aucie miałem problemy z wężykami to normalnie zapłaciłem za diagnostykę, hamownię itp.

  3. #3
    Awatar kiTTy
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    272
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Szary
    Posty
    189
    To gdzie robiłeś tego chipa?
    Quattro forever

  4. #4
    Awatar DNN
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    347
    Cytat Zamieszczone przez kiTTy Zobacz posta
    To gdzie robiłeś tego chipa?
    BRK tuning -Inowroclaw

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez maciekk Zobacz posta
    Jak najbardziej normalne. W końcu płacisz za usługę pt."koszt programu" i za tą cenę masz tylko program pod warunkiem, że auto jest sprawne. Tutaj tak nie było, więc miał prawo skasować Cię dodatkowo 250zł za diagnostykę. Kiedy w poprzedni aucie miałem problemy z wężykami to normalnie zapłaciłem za diagnostykę, hamownię itp.
    Wedlug mnie diagnozowal auto dla siebie bardziej poniewaz moglo byc cos nei tak z nowym programem co napisal a
    (dodam ,ze na koncu wgral spowrotem seryjny program) taka diagnoza wedlug mnie nie byla warta wiecej niz 50zl
    bo tyle zaplacilbym pewnie u mechanika...

    Poza tym za coś kasuja te 1200zl to diagnoza powinna w cenie byc ...

    No ale nie wiem ,czekam na opinie innych powniewaz nie jestem obeznany z firmami tego typu...

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    A i ogolnie powiedzcie mi jeszcze do jakich wartosci bezpiesznie wystroic auto ?

    Ja chcialem uzyskac z 270km i z 380NM zeby bylo bezpiecznie dla silnika
    A koles do mnie,ze co tak malo ,ze 400NM mozna na lajcie ,ze kiedys komus zrobil ponad 400NM i koles smiga juz z 3 lata i dziala ....

    Co Wy na to ???

  5. #5
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Samym programem takie wartości?

  6. #6
    Awatar maciekk
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    217
    Nie rozumiem do kogo masz pretensję. Mógł Cię skasować tyle ile mu się podoba, każdy inaczej wycenia swoją pracę,wiedzę itp. Mnie Master's Tunning też kasował za diagnostykę bo auto było niesprawne, wgrał nowy program, wymieniona część nie zdała egzaminu więc wgrał z powrotem serię. Czy uważasz, że byłoby w porządku gdyby wydał Ci niesprawne auto z wgranym nowym softem? Wykonana modyfikacja powinna być bezpieczna aby uniknąć awarii w przyszłości. Wielu tunerów nie dotyka aut z problemami aby potem nie było nieporozumień na linii klient-tuner. Pytanie na ile te ponad 400 NM jest prawdziwe ?

  7. #7
    Awatar DNN
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    347
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Samym programem takie wartości?
    Co do mojego auta mam DP,FIMIC,STOZEK AMSOIL,TIP Properfekt, wiec nie tylko sam program bo podstawowe mody juz mam wiec czas na"chip" stad tez takie wartosci

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez maciekk Zobacz posta
    Nie rozumiem do kogo masz pretensję. Mógł Cię skasować tyle ile mu się podoba, każdy inaczej wycenia swoją pracę,wiedzę itp. Mnie Master's Tunning też kasował za diagnostykę bo auto było niesprawne, wgrał nowy program, wymieniona część nie zdała egzaminu więc wgrał z powrotem serię. Czy uważasz, że byłoby w porządku gdyby wydał Ci niesprawne auto z wgranym nowym softem? Wykonana modyfikacja powinna być bezpieczna aby uniknąć awarii w przyszłości. Wielu tunerów nie dotyka aut z problemami aby potem nie było nieporozumień na linii klient-tuner. Pytanie na ile te ponad 400 NM jest prawdziwe ?
    Ze wgral mi spowrotem seryjny program to oczywiste i gdyby tego nie zrobil sam bym zazadal wgrania serii logiczne...

    To ile Ciebie skasowali za diagnostyke ?

  8. #8
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Taj jak kolega wyżej napisał zrobił jak powinien. Przyjechales na program niesprawnym autem. Jakby się okazało że trzeba zregenerować turbo za 1500 zł to on Ci powinien dopłacić? Bo przecież program 1200zl

  9. #9

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    no przecież skasował Cię za hamowanie auta kilkukrotne

  10. #10
    Awatar kiTTy
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    272
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Szary
    Posty
    189
    DNN poczytaj o bananach w wątku Pawła post #258 (http://www.klubtt.pl/showthread.php?...ghlight=banan)
    W dziale sprzedam poszukaj kutych korbowodów chyba Gregor miał na sprzedaż
    pozdrawiam
    KiTTy
    Ostatnio edytowane przez kiTTy ; 18-05-2014 o 21:13
    Quattro forever

  11. #11
    Awatar DNN
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    347
    Cytat Zamieszczone przez PiotrekHIT Zobacz posta
    Taj jak kolega wyżej napisał zrobił jak powinien. Przyjechales na program niesprawnym autem. Jakby się okazało że trzeba zregenerować turbo za 1500 zł to on Ci powinien dopłacić? Bo przecież program 1200zl
    On nie zakupil nowego n75 przeciez i go nie wymienil ...

    Poza tym tylko pytam jak to jest bo pierwszy raz "chipuje"

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez kiTTy Zobacz posta
    DNN poczytaj o bananach w wątku Pawła post #258 (http://www.klubtt.pl/showthread.php?...ghlight=banan)
    W dziale sprzedam poszukaj kutych korbowodów chyba Gregor miał na sprzedaż
    pozdrawiam
    KiTTy
    Juz kiedys wlasnie natrafilem na ten temat i czytalem calosc wiec dlatego mysle ze najbezpieczniej bedzie dac 380NM ,

    Rowniez Pzdr

    CO sadzicie ?

  12. #12
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez Grabarz Zobacz posta
    no przecież skasował Cię za hamowanie auta kilkukrotne
    i tu jest moim zdaniem sedno sprawy,
    miales hamownie + diagnostyke czyli w naszych kuj-pom warunkach ok 100-200 zl hamowanie, 100-150 zl diagnostyka, nie wydaje mi sie by 250 zl bylo krzywdzace,
    ile czasu spedziles na tej hamowni, zakladam, ze nie piec minut? a to tez ma znaczenie

    odnosnie "odliczania" kwoty od pozniejszego programu, to juz temat rzeka w tym wypadku,
    jest firma jest klient, wszystko jest sztuka komporomisow
    faktycznie nie mial powodu, by cokolwiek odliczac, ale jakby zdjal ci symboliczna stowke podejrzewam, ze tez nic wielkiego by sie nie stalo - ale to juz moje prywatne zdanie

    "Love Them BOTH" - M.

  13. #13
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    O zdjeciu możesz pogadać jak do niego wrócisz. Nie jeden tak targowal na zasadzie że nastepnym razem to zrobiny wszystko a potem się więcej nie pojawiał

  14. #14
    Awatar DNN
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    347
    Cytat Zamieszczone przez PiotrekHIT Zobacz posta
    O zdjeciu możesz pogadać jak do niego wrócisz. Nie jeden tak targowal na zasadzie że nastepnym razem to zrobiny wszystko a potem się więcej nie pojawiał
    Juz o tym z nim gadalem jak bylem, czy jak przyjade drugi raz to cos odliczy od ceny aby bylo ok. tego 1200 to powiedzial ze nie ma mowy ...

  15. #15
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Odnośnie bezpiecznych i wiarygodnych mocy z takiego silnika i jego osprzętu nie raz rozmawialiśmy tak że warto poszukać, 400nm korby to zniosą nie wiadomo jednak jak długo, to będzie wartość w piku potem szybko spadająca z powodu zapchania się kolektora i samej turbiny, lepiej zrobić mniej, a jak najbardziej płasko do samego końca inaczej wrażenia jak z diesla, wszystko potem nic.
    Odnośnie N75 pytałeś, ale już ale tutaj napiszę, polecam jedynie nowy z ASO jeżeli chcesz trochę go po używać, ja używane n75 wyrzucam na śmietnik.
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-01-2015, 16:11
  2. "Okazje" i "Cuda" z ogłoszeń z całego świata!
    Przez hubi_pl w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 15-08-2014, 09:57
  3. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 17:45
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2011, 09:06
  5. "dziwny" problem po kupieniu auta
    Przez Moreno w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 04-04-2011, 18:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •