Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 32

Wątek: ESP off można wyłączyć na stałe?

  1. #16
    Awatar Kozi
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarna
    Posty
    392
    Mam TT z 2004. ESP wylacza sie na stale guzikiem do ponownego uruchomienia. Sprawdzanne przy 70 na nie odsniezonym parkingu. Nic nie migalo nic sie nie zalaczalo.

  2. #17
    Awatar Gak
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Białe Q
    Posty
    129
    Ikonka swiecila sie caly czas jako OFF ale wyraznie czuc bylo nienaturalne zachowanie przednich kol... Jak przyhamowywanie przy poslizgu.

  3. #18
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    W sumie wszystko jest opisane.
    Z Twojego opisu wynika że poprzez kliknięcie wyłączyłes asr. Wszystko wyłącza się poprzez przytrzymanie przycisku przez parę sekund.

    W instrukcji obsługi bodajże jest napisane na temat co jest wyłączane.

    Ja natomiast (ośka) nie doczytałem dlaczego wszystko samo się włącza powyżej jakiejś prędkości. Nie jest mi to do końca potrzebne ale coś takiego występuje tak jak ktoś wcześniej wspominał. A dziwne że innym wyłączenie działa na stałe.

  4. #19
    Awatar Gak
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Białe Q
    Posty
    129
    Rzeczywiscie po przytrzymaniu przycisku sie wylacza wszystko, przynajmniej na FIS jest takie info. Nie czytalem instrukcji

  5. #20
    Awatar Gak
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Białe Q
    Posty
    129
    Dzisiaj spadl snieg i pojechalem sie poslizgac... Niestety nadal nie rozumiem dzialania tych systemow. Wynika ze nie mozna ich wylaczyc.

    Wciskam raz mam ASR off, przytrzymuje mam ESP off (czyli teoretycznie cala grupa systemow). Zaczynam sie slizgac... Ale czuje ze nie ma beposredniego przeniesienia gazu na kola jakby ASR caly czas dzialalo. Po ok 10 minutach na FISie komunikat.

    ESP error check user manual.

    Przycisk ESP OFF nie reaguje a pomaranczowa ikonka ESP swieci caly czas. WTF skoro jezdzilem z pomaranczowym napisem ESP OFF... skoro off to czemu sie przegrzal. Error zniknal po chwili, ale czy to oznacza ze TT to nie jest auto ktorym mozna isc sie poslizgac? To po co komu quattro

  6. #21
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Przy dłuższej różnicy w obracaniu się kół (nie wiem czy tylko przód /tył czy także lewe/prawe) wyskakuje błąd esp (tak jest np w przypadku hamowania ośki).
    W takim wypadku należy wjechać na prosty odcinek drogi i przejechać kilkaset metrów- esp sprawdzi że wszystkie koła kręcą się tak samo i błąd zniknie. Przerabialem to.
    Co do stałego wyłączania esp wydaje mi się że doszliśmy do wniosku że włącza się automatycznie przy jakiejś prędkości. Oczywiście nie wszystkim a od czego to zależy nie zostało wyjaśnione.

  7. #22
    Awatar Gak
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Białe Q
    Posty
    129
    Sek w tym ze u mnie swieci jak "byk" ESP OFF na pomaranczowo, a caly czas dziala... (moze mniej ambitnie ale dziala) no i wywala blad, co potwierdza ze nie jest OFF. Co ciekawe kiedys robilem test i nawet powyzej 100 km/h nie wlaczylo sie automatycznie., jak to bylo pisane. Tzn nie zniknal napis ESP OFF. W sumie jak i tak dziala to po co mialby sie wlaczac a kierownik sie cieszy ze ma na FIS ladny napis OFF

  8. #23

    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Kobyla Góra
    Pojemność
    2.0T
    KM
    170
    Rocznik
    2009
    Kolor
    czarny met
    Posty
    14
    Dokładnie to samo zaobserwowałem u siebie. Klik - ASR OFF, przytrzymanie - ESP OFF, ale tylko napis na FISie i "uśpienie" układu ESP, ale nie całkowite jego odłączenie. Mimo komunikatu ESP OFF, układ cały czas działa, tylko daje więcej możliwości kierowcy, ale nadal działa ! Dla mnie to bez sensu, jak chce coś wyłączyć, to nie chce żeby coś było wyłączone w 60 % ;-(.

  9. #24
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Tak, ale w nowszych autach tak już jest, że nie da się wyłączyć ESP na 100% bez ingerencji w elektronikę, takie możliwości mają tylko niektóre naprawdę sportowe auta.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #25
    Awatar przemeks
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    1999
    Kolor
    -----
    Posty
    336
    Cytat Zamieszczone przez Alan_Pol Zobacz posta
    [...] Dla mnie to bez sensu, jak chce coś wyłączyć, to nie chce żeby coś było wyłączone w 60 % ;-(.
    Dla Audi ma to duży sens, nie chcą kolejnej antyreklamy w postaci swoich nowych aut porozrzucanych w rowach bo ktoś chciał sobie poszaleć BEZ ESP
    To dla dobra marki.

  11. #26
    Awatar Gak
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Białe Q
    Posty
    129
    No to lipa niestety... A moze bezpiecznikiem? tak trzeba bylo robic w corolli Tsport, a w typeR tez sie nie wylaczal na 100% ale nie ujawnial sie az tak bardzo ze pracuje.

  12. #27
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Bezpiecznikiem można, ale będzie błąd i brak ABSU też.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #28
    Awatar Gak
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Białe Q
    Posty
    129
    Mowie o okazjach kiedy chce sie poslizgac gdzies na placu, wiec wtedy abs nie jest niezbedny.

  14. #29
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Gak Zobacz posta
    Sek w tym ze u mnie swieci jak "byk" ESP OFF na pomaranczowo, a caly czas dziala... (moze mniej ambitnie ale dziala) no i wywala blad, co potwierdza ze nie jest OFF. Co ciekawe kiedys robilem test i nawet powyzej 100 km/h nie wlaczylo sie automatycznie., jak to bylo pisane. Tzn nie zniknal napis ESP OFF. W sumie jak i tak dziala to po co mialby sie wlaczac a kierownik sie cieszy ze ma na FIS ladny napis OFF
    Automatycznie to się włącza z ASR a nie ESP. Swoją drogą skąd wiesz, że ESP działało? Z tego co napisałeś to auto inaczej się zachowywało?
    I don't have dreams, I have goals.

  15. #30
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    W instrukcji obsługi jest chyba napisane że w 100% esp się nie wyłączy bo coś tam coś tam. Nie mam jej pod ręką to nie przytoczę.

Podobne wątki

  1. MK2 [8J] Jak wyłączyć dźwiek niezapiętych pasów w mk2 ?
    Przez thefirm w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-03-2015, 22:47
  2. Test żarówek czy można wyłączyć - TT 8J
    Przez Chrisman w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-11-2011, 18:45
  3. Jak wyłączyć alarm
    Przez Wobbler w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-03-2011, 21:31
  4. Audi TT bez dachu na stałe
    Przez odeen w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-06-2007, 08:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •