Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 19

Wątek: Trapie mnie w TT 8J - czyli killka pytań po zakupie...

  1. #1
    Awatar thefirm
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    RZ
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2016
    Kolor
    żółty
    Posty
    191

    Trapie mnie w TT 8J - czyli killka pytań po zakupie...

    Witajcie Panowie,
    A więc kilka pytań odnośnie 8J.
    Dzięki wielkie za odpowiedzi do których jeszcze nie dotarłem przeglądając forum.

    1. Mam Audi Navigation Plus. Można gdzieś w necie dorwać polskie aktualne (!) mapy? W moim autku są dwa sloty na karty SD do 4GB, testowałem jedną kartę SD 1GB i czytało, czytało ale niestety jej nie wczytało. Nie wiem czy przypadkiem sloty nie są uszkodzone. Spróbuję dorwać kolejne karty SD aby sprawdzić jak to jest. Czy ktoś wstawił nawigację lub nawet radio w miejsce Navi tak aby ładnie to wyglądało? Na allegro widzę tylko radio Alpine w obudowie plastikowej które wpasuje się w miejsce po Navi, ale nie wygląda to zbyt fajnie... Hmm ?

    2. Składane lusterka boczne... No właśnie, niestety ich nie mam. Da się coś z tym podziałać aby były składane z poziomu auta lub z kluczyka? Jaki koszt, dużo zachodu?
    Swoją drogą jeszcze nie zauważyłem czy lusterka są podgrzewane - zdecydowanie powinny. W każdej MK2 były czy była to opcja? Nie widzę za bardzo przycisku od podgrzewania lusterek, grzeją się automatycznie?

    3. Bagażnik - czy wstawił ktoś siłowniki które podnoszą klapę całkowicie do góry? Ma ktoś z pitola takie podnoszenie? Jaki koszt, dużo zachodu?

    4. Co mnie irytuje - to że przy włączonym silniku i przekręconym kluczyku w celu słuchania muzyki świecą światełka... Człowiek nie postoi w nocy w romantycznym miejscu i nie posłucha muzyki bo światła świecą... Jak to ogarnąć ?

    5. Jak ciekawie zagospodarować miejsce na telefon za hamulcem ręcznym? Nie chcę mieć żadnej nokii 3310 w tym miejscu:
    http://www.autosmotor.de/wp-content/...-Plus-Fond.jpg
    Jakiś podłokietnik tam pasuje? Ktoś coś ciekawego sobie wstawił w tą pustą przestrzeń ? Ja ta mam gniazdo ładowania tel tej starej nokii i wygląda to kiepsko :/

    6.W aucie posiadam wideorejestraor. Nie będzie problemu z puszczeniem go aby szedł od wstecznego lusterka prawą stroną po podsufitce, później prawym słupkiem bocznym i w dół gdzieś przy schowku gdzie będzie przedłużka i wejście do zapalniczki. Spokojnie do ogarnięcia? Nie chcę nic urwać ale za łatwo podsufitka nie chciała zejść jak i boczny słupek o przejściu przez schowek nie wspominając :/


    Dzięki Wielkie Panowie, oszczędzi mi to wieluuu godzin a i tak sporo wolnego czasu przeznaczam na lekturę naszego forum
    Ostatnio edytowane przez thefirm ; 16-05-2014 o 22:56

  2. #2
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    1. Aktualne mapy to nie zaden problem. Sa dostepne w necie, sa tez w ASO. Jezeli chodzi o polskie mapy, to musialbys po prostu wgrac spolszczenie do navi. Jezeli o mapy Polski, to sa po prostu na plycie DVD z Europa Wschodnia. Ze slotami mozesz miec problem, najlepiej sprawdz VCDSem bledy w sterowniku radia. Inna opcja jest taka, ze na karcie masz nieobslugiwane formaty plikow badz uszkodzone pliki. Wtedy nie zostana odczytane. Mozesz sformatowac karte i wrzucic na nia kilka piosenek *.mp3.

    2. Lusterka da sie ogarnac. Bylo o tym sporo na forum, jednak nie wiem czy cos zostalo. W kazdym razie na forum Audi A3 tez jest to opisane. Koszty sa zalezne od tego za ile kupisz czesci. Ogolnie jest to do ogarniecia za +/- 1 000 PLN. Podgrzewanie listerek bylo jako dodatkowa opcja. Dzialaja automatycznie. To czy je masz mozesz sprawdzic w VCDS po kodowaniu sterownikow drzwi kierowcy i pasazera oraz odczycie bledow z nich. Tez mozesz zreknac czy przy przelaczniku lusterek na srodkowej pozycji masz piktogram podgrzewanego lusterka, czy tylko pionowa kreske.

    3. Z tego co mi wiadomo, nikt tego nie robil. Zachodu bedzie duzo, ale wszystko da sie zrobic - kwestia pieniedzy i czasu. Niestety budowa klapy nie ulatwia tego zadania (latwiej jest wykombinowac jakis zmyslny system i upchnac go np. w sedanie). Wez tez pod uwage, ze klapa ta otwiera sie dosc wysoko, wiec moze to nieraz byc problemem. I od razu uprzedzam, ze musialbys myslec o jakichs sliniczkach, bo mocniejszy silownik bedzie sprawial problemy z zamykaniem i klapa pewnie nie bedzie przylegala tak jak powinna, gdy bedzie zamknieta.

    4. O ktore swiatla Ci chodzi dokladnie? W kazdym razie u mnie takiego problemu nie ma. Normalnie mozna wylaczyc przelacznikiem swiatel wszystkie swiatla zewnetrzne.

    5. Mozesz tam miec po prostu taka poleczke jak na zdjeciu. Mozesz w TT Shop dokupic do niej zamykanie od gory. Nie wiem jak to u Ciebie wyglada, ale spokojnie mozesz uzyskac taki wyglad jak na zalaczonym zdjeciu (zdemontujesz to, co masz i wsadzisz kupiona gdzies zaslepke).

    6. Do ogarniecia. Zawsze mozna podjechac do lakiernika, mechanika lub tapicera i na pewno sobie z tym poradza.
    ----
    Pozdrawiam.

  3. #3
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Lusterka są do ogarnięcia, Humidorek to zrobił i jest instrukcja instalacji. Jak chcesz to ja mam komplet lusterek do TT 10PIN czyli podgrzewane, fotochromatyczne, elektrycznie składane i regulowane. Najwyższy model jaki był w TT. http://www.klubtt.pl/showthread.php?...5%9Bciemniane) Obudowy lusterek przekładasz ze swoich.
    I don't have dreams, I have goals.

  4. #4
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    2. Też tego nie ogarnąłem na początku. Przy sterowaniu lusterkami masz 3 pozycje. Boczne to regulacja lusterek a środkowa to włączenie automatycznego podgrzewania. Powinna być ikonka grzanego lusterka ale spoko ja nie wiedziałem co to jest więc też możesz nie poznać )

    4. Prawdopodobnie świecą ci się światła dzienne. Przy włączniku świateł przestaw pokretlem (lub przyciskiem w zależności od wersji) DRL na 0.

    Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Awatar thefirm
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    RZ
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2016
    Kolor
    żółty
    Posty
    191
    Dzięki wielkie Panowie za cenne wpisy.

    Co do lusterek to raczej nie mam podgrzewanych :/
    Załącznik 6396

    Tutaj zdjęcie miejsca na telefon - trzeba go dobrze zagospodarować:
    Załącznik 6397

    Miałbym jeszcze pytanie bo nie mam pod ręką ale czy zadziała karta microSD + slot na SD ? Lub też microSD HC + slot na SD ? Ciężko dostać kartę SD 4GB, zazwyczaj są SD HC 4GB - które nie zadziałają w mojej navi ?

    Dzięki,
    Pozdrawiam

  6. #6
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    No zgadza się-nie masz podgrzewanych.

    Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Odnośnie tego miejsca na telefon to nie ma za bardzo co z tym zrobić. Jedna fajna opcja jest do kupienia na TT Shop ale cena jest za wysoka http://www.thettshop.com/interior.as...product=101111 Swojego czasu zastanawiałem się nad zrobieniem czegoś podobnego samemu. Jakby ktoś ogarnął tą aluminiową ramkę to obszycie skórą nie byłoby już problemem i można mieć mały schowek zamiast "dziury".
    I don't have dreams, I have goals.

  8. #8
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Cytat Zamieszczone przez thefirm Zobacz posta
    Miałbym jeszcze pytanie bo nie mam pod ręką ale czy zadziała karta microSD + slot na SD ? Lub też microSD HC + slot na SD ? Ciężko dostać kartę SD 4GB, zazwyczaj są SD HC 4GB - które nie zadziałają w mojej navi ?
    Musi to byc zwyczajne SD. Wiem, ze trodno kupic taka karte, ale na allegro mozna microSD (bez HC) + adapter tez zadziala. Ta karte co masz sformatuj na FAT32, moze masz teraz NTFS?

    Kiedy wstawisz fotki swojego auta? Wnetrze fajnie sie prezentuje

  9. #9
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Proszę bardzo 4GB: http://allegro.pl/pretec-karta-sd-4g...220246815.html Zdaje się, że żuczek niedawno kupował właśnie te karty.
    I don't have dreams, I have goals.

  10. #10

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    "Zaślepkę" na mocowanie do telefonu zrobisz w większości ogarniętych warsztatów car-audio. Możesz obszyć ja skórą podobnie jak obszyty jest podłokietnik na ręcznym i jakoś to powinno zagrać - sam rozważam takie rozwiazanie.
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  11. #11
    Awatar thefirm
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    RZ
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2016
    Kolor
    żółty
    Posty
    191
    Dzięki squir, DRL na 0 i już mi światełka same nie świecą

    Foty wstawię jak się ze wszystkim ogarnę. Postaram się jeszcze w maju.

    Nie mam niestety podłokietnika na ręcznym:
    Załącznik 6421

    Już do mnie idzie karta SD 4GB

    Co Wy macie w tym miejscu po telefonie?
    Jeżeli ktoś nie brał telefonu to co tam ma?
    Ciężko znaleźć foto tego elementu.

    Również pytanie jakie paliwo lejecie do tego 2.0 motorka? Podrzuci ktoś linka do tematu, bo pewnie były o to spory
    Ostatnio edytowane przez thefirm ; 18-05-2014 o 21:41

  12. #12
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    A wlasnie, ze nawet sam znalazles fotke tego elementu bez mocowania telefonu i zamiesciles do niej link w poscie #1, punkt 5. Tak to dokladnie wtedy wyglada. Jest to zwykla poleczka.

    Co do paliwa, to jak zaleca producent. Chyba, ze chcesz lepsze, to OK - czesto maja one tez, oprocz wiekszej liczby oktanow, wiecej roznych dodatkow. Nie lej tylko paliwa o nizszej liczbie oktanow, bo grozi to spalaniem stukowym . A jak autko po programie, to minimum takie, na jakie jest napisany program.
    Ja np. tankuje V-Power Nitro+ Racing.
    ----
    Pozdrawiam.

  13. #13
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Ja lałem na shellu v-power nitro+ ale w związku z tym że to nadal tylko 95 (racing trochę drogi i brak go u mnie w mieście) przesiadłem się na BP Ultimate 98 i co najważniejsze zauważyłem że zmniejszyło się spalanie. Czyli prawda jest to co piszą w większej liczbie oktanowej

  14. #14
    Awatar thefirm
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    RZ
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2016
    Kolor
    żółty
    Posty
    191
    Pytanie jeszcze do Was co do czujników parkowania.
    Mam z tyłu - działają, pipczą - jednak nie wyświetla mi się obraz na monitorku.
    Jest to do ustawienia czy czegoś mi brakuje?
    Ojciec w e60 nie ma kamerki, ma czujniki i elegancko pokazywana jest grafika (nie wideo) na monitorku.


    Jeszcze co do paliwa - czyli nikt nie tankuje np na Bliskiej?
    Swoje Mitsu GDI 3 lata tankuje na Bliskiej 95 i chodzi jak ta lala, mimo że wiele osób leje 98...
    Nawet Niemiec mówił mi że lał 95, czyli tą niższą, bo też można.

    Dzięki.

  15. #15
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Co do czujników parkowania, to albo do ustawienia w menu nawigacji, albo nie ma funkcji wyświetlania. Stawiam na drugą opcję.

Podobne wątki

  1. MK3 [8S] Rowniez mnie bardzo milo Was przywitac
    Przez Roslina w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-07-2017, 14:05
  2. Namówcie mnie na kupno tt
    Przez Redoctober w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 22-03-2013, 22:33
  3. Witam wszystkich przywiało mnie z a3/s3 clubu
    Przez nosuss3 w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-01-2013, 19:09
  4. Po zakupie TT - Kilka pytań
    Przez Martines w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-09-2011, 21:32
  5. O mnie i mojej pasji :)
    Przez wowo w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 03-02-2011, 20:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •