Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 33

Wątek: Wymiana oleju w skrzyni s-tronic DQ-250.

  1. #16
    Awatar thefirm
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    RZ
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2016
    Kolor
    żółty
    Posty
    191
    Przydałby się tryb 'Go' i zmiana przy 3tysiach Może za kilka lat mądre głowy wpadną na to
    W swoim aucie, swoją drogą z pierwszym seryjnym bezpośrednim wtryskiem paliwa tj Mitsu Carsima 1,8GDI 122km, na manualce zawsze zmieniałem przy jakiś 3tys bieg, nigdy przy 2tys bo nie ciągnął a i silnik krzyczał aby tego mu nie robić. Średnie moje spalanie to jakieś 9litrów miasto, na długiej trasie schodził do 6,5-7litrów przy dynamicznej jeździe, gdzie innym potrafił brać 10-11litrów. Sztuka zmienienia biegów i hamowania silnikiem.
    Przeciętne 100km w stosunku 50%trasa/50%miasto to spalanie jakieś 10 litrów na trybie D.
    Na trybie S identyczne warunki to spalanie bardziej 12, 15 czy jeszcze więcej?
    Oczywiście sam to sprawdzę, ale chciałbym się dowiedzieć jak u Was to wygląda.
    Oczywiście mówimy o 8J, 200KM stronic.

    Dzięki Panowie, chce znać to auto na wylot.

    Swoją drogą auto po wymianie oleju i filtra w skrzyni. Bez problemu, wszystko spoko. Tylko nie wiem co ten dziwak niemiec, który po zakupie przestał odpisywać na maile wlał do skrzyni, bo przy wymianie kolor oleju to .... czerwony. Ma ktoś jakiś pomysł co tam mogło być? Napiszę chyba do jego mechaniora który zajmował się autem, mam w książce dane i zapytam co to wymyślił, choć wątpię czy odpowie.
    Ostatnio edytowane przez thefirm ; 15-05-2014 o 22:10

  2. #17
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Dziwny temat, poczytaj kolego o tym jak sie jezdzi automatem i jak on dziala...jak chcesz zeby ci zmienial przy 3K, bo uwazasz ze tak jest lepiej, chociaz sztab ludzi z Audi ma inne zdanie, to zlec komus napisanie programu i przestrojenie skrzyni.

    Niemiec sprzedal to ma w nosie...

  3. #18
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Podzielam zdanie hubiego, o czym Ty kolego thefirm w ogóle mówisz?! Fajnie Ci się zmieniało biegi przy 3tys to możesz sobie łopatkami zmieniać. Skrzynia zmienia biegi przy 2 tys bo powyżej tych obrotów zaczyna wstawać turbo. Tęgie głowy pracowały nad tym latami i możesz być pewien, że tak musi być. Jako ciekawostkę Ci powiem, że u mnie w PDK skrzynia w trybie comfort wrzuca już 7kę przy 70km/h i nawet do 2 tys obrotów auto nie dochodzi. Nie ma mowy o nadmiernym zużyciu silnika. Prędzej manualem narobisz więcej szkód niż automatem bo Ci nie pozwoli.
    I don't have dreams, I have goals.

  4. #19
    Awatar thefirm
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    RZ
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2016
    Kolor
    żółty
    Posty
    191
    Cóż muszę się po prostu przestawić i albo mi się to spodoba albo się pożegnam przynajmniej z automatem
    Po prostu dla mnie dziwne uczucie jak przy 70km/h wrzuca się 6-stka w mieście, bez hamowania odpuszczam gaz, auto stopniowo wyhamowuje jest 50, 6ty bieg i 1,2tys obrotów i jedzie, nie słyszę żeby prosił o litość jak wyżej wspomniany z 'podobnym' silnikiem. To jak mój ojciec w e60 520d manual, potrafi z ronda wyjechać na 4ty biegu z prędkością 20km/h i daje, daje aż silniki się poci i prosi o litość bo wstaje z 1,1 tys obrotów do 2 tys i zmiana na wyższy i znowu to samo... Mało jeździ, ale myślę że spore halo zrobił silnikowi taką bezmyślną jazdą.

    No nic, takie moje przemyślenia.

    Pozdrawiam

  5. #20

    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    bialystok/waw
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    72
    Cytat Zamieszczone przez thefirm Zobacz posta
    Cóż muszę się po prostu przestawić i albo mi się to spodoba albo się pożegnam przynajmniej z automatem
    Po prostu dla mnie dziwne uczucie jak przy 70km/h wrzuca się 6-stka w mieście, bez hamowania odpuszczam gaz, auto stopniowo wyhamowuje jest 50, 6ty bieg i 1,2tys obrotów i jedzie, nie słyszę żeby prosił o litość jak wyżej wspomniany z 'podobnym' silnikiem. To jak mój ojciec w e60 520d manual, potrafi z ronda wyjechać na 4ty biegu z prędkością 20km/h i daje, daje aż silniki się poci i prosi o litość bo wstaje z 1,1 tys obrotów do 2 tys i zmiana na wyższy i znowu to samo... Mało jeździ, ale myślę że spore halo zrobił silnikowi taką bezmyślną jazdą.

    No nic, takie moje przemyślenia.

    Pozdrawiam
    no tak, ale jeżeli Ty w trybie D depniesz mu do oporu w momencie w którym jest zapięty 6 bieg i 50 km/h, to skrzynia zrzuci 3 albo 4 biegi i nie będzie PSJ-tu o którym piszesz w przypadku stylu jazdy ojca
    i o ile zgadzam się, że takim stylem jazdy zrobisz krzywdę korbom w manualu, to automat jest tak zestrojony przez inżynierów Audi, żeby silnikowi nic się nie działo.

  6. #21
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez thefirm Zobacz posta
    Cóż muszę się po prostu przestawić i albo mi się to spodoba albo się pożegnam przynajmniej z automatem
    Po prostu dla mnie dziwne uczucie jak przy 70km/h wrzuca się 6-stka w mieście, bez hamowania odpuszczam gaz, auto stopniowo wyhamowuje jest 50, 6ty bieg i 1,2tys obrotów i jedzie, nie słyszę żeby prosił o litość jak wyżej wspomniany z 'podobnym' silnikiem. To jak mój ojciec w e60 520d manual, potrafi z ronda wyjechać na 4ty biegu z prędkością 20km/h i daje, daje aż silniki się poci i prosi o litość bo wstaje z 1,1 tys obrotów do 2 tys i zmiana na wyższy i znowu to samo... Mało jeździ, ale myślę że spore halo zrobił silnikowi taką bezmyślną jazdą.

    No nic, takie moje przemyślenia.

    Pozdrawiam
    Mamy po prostu 21 wiek musisz w końcu to zaakceptować
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #22

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Na pokładzie swojego auta masz wszystko co mieć można - dobry automat, łopatki, tryb "s" pod palcem i butem. Korzystając z łopatek możesz piłować ile dusza zapragnie nie wiem czego tu jeszcze chcieć. Co do wymiany oleju to mogę jedynie potwierdzić to co zostało tu juz powiedziane - 800 paczek i według mnie jedynie autoryzowany serwis bez zbednych oszczednosci bo jak ktoś zawali temat wymiany oleju w tej skrzyni i ta sie posypie to szukaj nowej przekładni. Przysłowiowych "Zenków" dłubiących w garażu omijaj bo w przypadku awarii skrzyni usłyszysz - to już tak było jak żeś Pan kupił

    ps. z tą inteligencją skrzyni polegającą na czasowej, automatycznej adaptacji ustawień do kierującego to troche Was poniosło
    Ostatnio edytowane przez Kwinto ; 16-05-2014 o 11:15

  8. #23
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Jak najbardziej skrzynia uczy sie stylu jazdy kierowcy i w zaleznosci od tego jej charakterystyka pracy w trybie D jest rozna. Sprobuj sobie troche pojezdzic agresywnie, uzywajac duzo gazu i zobaczysz, ze bedze trzymala auto na wyzszych obrotach. Potem jak zaczniesz jezdzic ekonomicznie, to za jakis czas znowu bedzie pracowala na nizszych obrotach.
    ----
    Pozdrawiam.

  9. #24
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jest to oczywiste i nie podlega dyskusji.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #25
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Kwinto widać, że mało miałeś do czynienia z automatami. Funkcja uczenia się stylu jazdy kierowcy zaimpletowana jest już od dawna do samochodów. DSG nie jest tu wyjątkiem.
    P.S. Temat jest o wymianie oleju, a trochę się tu innych kwestii pojawiło.

  11. #26

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Kwinto widać, że mało miałeś do czynienia z automatami. Funkcja uczenia się stylu jazdy kierowcy zaimpletowana jest już od dawna do samochodów. DSG nie jest tu wyjątkiem.
    P.S. Temat jest o wymianie oleju, a trochę się tu innych kwestii pojawiło.
    I czym się to niby ma przejawiać ?
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  12. #27
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Na czym dokładnie polega nauka stylu jazdy przez automat nie wiem ale fakt jest taki, że przez kilka lat jeździłem TT po czym przesiadł się Czarek i ma mniejsze spalanie teraz niż ja miałem w trybie Drive. Nigdy nie katowałem samochodu ale lubię dynamiczną jazdę natomiast Czarek woli typowo emerycką. Podobnie zauważyłem teraz w PDK. Jak auto odebrałem tryb comfort był mega ospały. Jak dawałem gaz to czułem się jak w miejskim autobusie tak powoli i delikatnie auto ruszało. Teraz jest już znacznie dynamiczniejsze w tym trybie. W sumie ciekawe na czym to polega i jak długo skrzynia się uczy zachowań kierowcy. Czy możemy jakoś trochę tym manipulować?
    I don't have dreams, I have goals.

  13. #28
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Najprościej to wytłumaczyć wszechobecną elektroniką.
    Skrzynia wyposażona jest w osobny komputer, który ma możliwość zapisywania informacji o sposobie jazdy kierowcy.
    W ten sposób automat dostosowuje się do preferencji kierowcy i może być ekonomiczną, ospałą skrzynią na niedzielne wycieczki, jak również szybką zmieniarką biegów, która nie wie co to niskie obroty.
    Innymi słowy skrzynia ,,idzie na rękę" kierowcy.
    Patent ten jest stosowany już od około 20 lat ( może nawet dłużej ). Prosty przykład to 4 i 5 biegowe zwykłe automaty i tiptroniki z grupy V.A.G., które można spotkać w np:
    AUDI A4 B5, AUDI A6 C5, AUDI A8 D2, VW Golf 4, VW Passat B5.
    Oczywiście inne firmy także stosują ten system.

  14. #29
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #30
    Awatar thefirm
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    RZ
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2016
    Kolor
    żółty
    Posty
    191
    Faktycznie skrzynia uczy się jazdy i w końcu nauczyła się mojego trybu jazdy, automat chodzi bardzo dobrze i zmienia na D przy ok 2,5-7k a nie jak wcześniej przy niecałych 2.

    I tutaj ważne pytanie bo mechanik u którego pierwszy raz byłem i elegancko wszystko mi porobił (w tym usunął błąd z którym nikt na forum nie wiedział jak i dwóch innych mechaników nie namierzyło go) powiedział że oprócz wymiany w skrzyni należy też dokonać wymiany oleju w mechanizmie różnicowym... Wchodzi go ok 1,2litra, kosztuj 100zł/litr.
    Mówiłem że to skrzynia mokra, 6cio sprzęgłówka, oczytałem się na wielu forach o tej skrzyni i nigdzie nie spotkałem się z taką informacją.
    A więc mechanik się myli czy faktycznie jest tam olej i trzeba go wymienić?

Podobne wątki

  1. Wymiana oleju S-tronic - jaka metoda?
    Przez madry w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 10-10-2016, 21:12
  2. Wymiana skrzyni 6 biegowej
    Przez BelfegorTT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-04-2016, 11:35
  3. Błąd klocków hamulcowych po wymianie oleju w skrzyni!
    Przez Bejrut w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-07-2014, 19:35
  4. Wyciek oleju z tyłu skrzyni ( jakiś czujnik)
    Przez bartoszek00 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-12-2013, 15:52
  5. Ile oleju do skrzyni biegow w mk2?
    Przez voodoo w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-05-2013, 16:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •