Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 26

Wątek: 1.8T 180KM TT Cabrio Martineeeza

  1. #1
    Awatar Martineeez
    Dołączył
    May 2014
    Płeć
    Skąd
    Józefów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    55

    1.8T 180KM TT Cabrio Martineeeza

    Oto moje autko, czarna TT jak to mówicie ośka . Silnik 1.8T AJQ. Przebieg jak pisałem w powitaniu na budziku pokazuje 146k KM. Cały seryjny bez żadnych przeróbek. Auto sprowadzone z Włoch nawet pokręciłem się tydzień na włoskich tablicach po Warszawce . Blacharsko stan BDB - wszystkie błotniki, maska, bagażnik lakier oryginał. Malowane oboje drzwi i zderzaki - wiadomo Włochy.... Mechanicznie i elektronicznie wszystko działa - przegląd przeszedł bez zająknięcia. Jeździ się super - jestem b. zadowolony . Po zakupie wymiana opon z Michelinów Pilot Sport 3 225/45R17 z 2007r (!) na Vredesteiny Ultrac Sessanta ten sam rozmiar, sprawdzona i nabita klima.
    Najbliższe plany:
    - odwiedziny u Pawla-2005 na weryfikację elektroniczną i mechaniczną czy aby wszystko z nim oki
    - wymiana tarcze + klocki przód
    - przegląd olej, filtry, świece jak dobiję do 150 000 km, choć komp pokazuje mi przegląd dopiero za 10300 km.

    Ogólnie chcę utrzymać go w stanie fabrycznym i jak najbliższym ideałowi.

    Zdjęcia jeszcze z ogłoszenia, nie robiłem moich bo te takie nawet ładne (wycieraczki już poprawione )

    Załącznik 6356Załącznik 6357Załącznik 6358Załącznik 6359Załącznik 6360
    Ostatnio edytowane przez Martineeez ; 12-05-2014 o 21:39

  2. #2

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Piękna czarna, świetne blachy. Nic dziwnego że sobie na nich pojeździłeś nie dałoby sie takich zostawić? moja TT tez jest z Włoch, wiec te obcierki na zderzakach to chyba standard ale fajnie że autko w dobrym stanie i że chcesz ten stan zachować zgodnie z oryginałem. Wielki plus jak dla mnie powodzenia!

  3. #3
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478
    mój też Italiański rodowód ma
    daj znać po wizycie w ASO Płońsk TT-Service
    warto wymienić rozrząd (w imię zasad)

    bezawaryjności!

  4. #4
    Awatar Martineeez
    Dołączył
    May 2014
    Płeć
    Skąd
    Józefów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    55
    Cytat Zamieszczone przez Wilczyca Zobacz posta
    Piękna czarna, świetne blachy. Nic dziwnego że sobie na nich pojeździłeś nie dałoby sie takich zostawić? moja TT tez jest z Włoch, wiec te obcierki na zderzakach to chyba standard ale fajnie że autko w dobrym stanie i że chcesz ten stan zachować zgodnie z oryginałem. Wielki plus jak dla mnie powodzenia!
    Te tablice ze zdjęć to koleś w komisie (w Pińczowie, bardzo sympatyczny gość) takie ma i robi zdjęcia autom, które sprowadzi na handel (każdemu Audi). Te włoskie to były zwykłe ze znaczkiem unii i literką "I" nr CB562SN - w sumie jakbym z Bydgoszczy był .

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Kwariat Zobacz posta
    mój też Italiański rodowód ma
    daj znać po wizycie w ASO Płońsk TT-Service
    warto wymienić rozrząd (w imię zasad)

    bezawaryjności!
    No to po wizycie w ASO Płońsk-Service TT u Doktora Habilitowanego Pawla-2005 . Pan doktor szybciutko znalazł co boli autko (fotka), naprawił, usunął jakieś jeszcze inne jak to określił "niepotrzebne" rurki i samochód zaczął jeździć lepiej. Potem przejażdżka, logi dynamiczne - wszystko ok w normie. Jestem pod wrażeniem wiedzy i doświadczenia Pawła. Dziękuję Pawle i wszystkim z forum za polecenie i kontakt do Ciebie.
    Umówiliśmy się wkrótce na wymianę rozrządu.
    Aha od razu wyszło, że głowica jest nie od tego auta - czyli, kiedyś ktoś we Włoszech coś dłubał. Najważniejsze jednak, że wszystko działa i jeździ .
    Na posesji stoi jeszcze resztka auta ŻUCZKA, patrzę i...zachowała się na nim ori antena radia . Nabyłem od razu bo mi jej brakowało . Żuczek kolejna rzecz, która z Twojego auta będzie jeszcze komuś służyć . Pozdrawiam

    Załącznik 6382

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Właśnie autko otrzymało nowe tarcze i klocki. Przebieg 147093 km.
    Tarcze Zimmerman Audi Sport Coat nawiercane
    Klocki też Zimmerman. Chciałem wstawić fotkę ale coś cały czas wyskakuje wykrzyknik i nie wgrywa się - nie wiem czemu :-/ . Wymieniałem sam. Przy okazji zaciski i jarzma wyczyszczone na lustereczko bawiłem się z nimi z 6 godzin - teraz muszę je przemalować - chyba srebrny mat.
    Ostatnio edytowane przez Martineeez ; 23-05-2014 o 13:16

  5. #5
    Awatar Madzia142
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Wa-wa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    180
    Rocznik
    2010
    Kolor
    czarny
    Posty
    737
    No to gratuluję pięknej czarnulki.

  6. #6
    Awatar Martineeez
    Dołączył
    May 2014
    Płeć
    Skąd
    Józefów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    55
    Załącznik 6710 o udało się pokazać jakie ładne tarcze są

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    zbliża się 150 000 km więc idzie wymiana rozrządu z pompą wody (u Pawła Celedy) i będzie przeglądzik - wszystkie filtry, świece, płyn hamulcowy, płyn chłodzący - WSZYSTKO ORYGINAŁ AUDI VW oprócz paska napędu osprzętu - zgłupieli w ASO z ceną tego ostatniego :-/ Załącznik 6711

  7. #7

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Cena duża, ale przynajmniej dobre części

  8. #8
    Awatar Martineeez
    Dołączył
    May 2014
    Płeć
    Skąd
    Józefów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    55
    Cytat Zamieszczone przez Wilczyca Zobacz posta
    Cena duża, ale przynajmniej dobre części
    Wiesz Wilczyca ceny pozostałych czesci po rabatach jakie sobie załatwiłem nie odbiegają jakos strasznie od zamienników. Ale detal paska osprzętu to 299 pln! Nawet przy 20-25% rabatu to przepaść w porównaniu z paskiem Continentala za 77 pln tu przesadzili. Nie chodzi mi tez o kwotę bo 100 w ta czy 100 w druga z grubsza nie robi różnicy ale tu nie kupiłem dla zasady. Po drugie nie jest to jakaś super strategiczna cześć .
    BTW jak twoj egzamin na mgr?

  9. #9
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    A to zależy o którym pasku piszesz, bo jeżeli chodzi o rozrządu to jest to bardzo strategiczna część ale i w tym przypadku wystarczy dobry zamiennik, domyślam się że chodziło Ci o pasek transmisyjny? bo nic nie piszesz o tym drugim.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #10
    Awatar Martineeez
    Dołączył
    May 2014
    Płeć
    Skąd
    Józefów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    55
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    A to zależy o którym pasku piszesz, bo jeżeli chodzi o rozrządu to jest to bardzo strategiczna część ale i w tym przypadku wystarczy dobry zamiennik, domyślam się że chodziło Ci o pasek transmisyjny? bo nic nie piszesz o tym drugim.
    Zuczek nie miej mnie za dyletanta pisałem przeciez ze chodzi o pasek napędu osprzętu . Rozrząd jest ori razem z napinaczem. Paweł Celeda powiedział ze ten ori napinacz jest jednak lepszy od zamienników nawet jesli jest NTN.

  11. #11

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Cytat Zamieszczone przez Martineeez Zobacz posta
    Wiesz Wilczyca ceny pozostałych czesci po rabatach jakie sobie załatwiłem nie odbiegają jakos strasznie od zamienników. Ale detal paska osprzętu to 299 pln! Nawet przy 20-25% rabatu to przepaść w porównaniu z paskiem Continentala za 77 pln tu przesadzili. Nie chodzi mi tez o kwotę bo 100 w ta czy 100 w druga z grubsza nie robi różnicy ale tu nie kupiłem dla zasady. Po drugie nie jest to jakaś super strategiczna cześć .
    BTW jak twoj egzamin na mgr?
    Ja też wolałam zainwestować w rozrząd z aso, ale cena nawet po kilkunastoprocentowych zniżkach była duża. Ale wolę to i spokojną głowę

    Co do mgr. - dzięki, że pamiętałeś Stresuję się, bo praca już na wykończeniu, pod koniec tego tygodnia chcę już wydrukować i ustalić termin obrony (są do 18 lipca). To może jakiś spot TT w Krakowie zrobię, w ramach świetowania (mam nadzieję, że będzie co :P )

  12. #12
    Awatar Martineeez
    Dołączył
    May 2014
    Płeć
    Skąd
    Józefów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    55
    Cytat Zamieszczone przez Wilczyca Zobacz posta
    Ja też wolałam zainwestować w rozrząd z aso, ale cena nawet po kilkunastoprocentowych zniżkach była duża. Ale wolę to i spokojną głowę

    Co do mgr. - dzięki, że pamiętałeś Stresuję się, bo praca już na wykończeniu, pod koniec tego tygodnia chcę już wydrukować i ustalić termin obrony (są do 18 lipca). To może jakiś spot TT w Krakowie zrobię, w ramach świetowania (mam nadzieję, że będzie co :P )
    ano takie życie jak ma się konia to trzeba mieć i na siano dla niego i na podkowy itd... A jeśli chodzi o oryginalne części to cóż niby zmienniki to jakość OE itp itd ale jak jest na częściach znaczek Audi VW to jakoś i ładniej i spokój ducha

    a egzamin... wprawdzie nie miałem mgr (jestem tylko inż. ) ale nie bój nic - zobaczysz że to formalność 3mam kciuki

  13. #13

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Hehe dzieki no ja juz inz mam za sobą, teraz magazynier jeszcze

  14. #14
    Awatar Martineeez
    Dołączył
    May 2014
    Płeć
    Skąd
    Józefów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    55
    no to jestem o Ciebie zupełnie spokojny

  15. #15
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Ludzie czy wy nie macie PW. itp.!
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Audi TT 180KM vs Mercedes W211 E270 180KM
    Przez Chmoora w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-02-2009, 21:38
  2. Różnice pomiędzy TT 1.8 180KM i QUATTRO 180KM
    Przez allkado w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16-09-2008, 16:58
  3. cabrio '98 za 26k ?!?!
    Przez maniaczek7 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-09-2007, 18:41
  4. A4 CABRIO
    Przez Maciek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-10-2002, 11:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •