Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 20

Wątek: PROBLEM: wariują obroty, gaśnie na jałowym, kontrolka esp, strzela z wydechu, TT 8N

  1. #1
    Awatar przemeks
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    1999
    Kolor
    -----
    Posty
    336

    PROBLEM: wariują obroty, gaśnie na jałowym, kontrolka esp, strzela z wydechu, TT 8N

    Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem i jest w stanie naprowadzić na przyczynę takich problemów?

    Pacjent: Audi TT 225 Quattro 8N 1999r. Z tego forum.

    Auto przejechało dziś rano 21 kilometrów, odpaliło przedtem bez problemów, zostało zaparkowane na 8 godzin i... Problemy

    1. Pierwsze oznaki to brak możliwości otwarcia auta kluczykiem z radia. Nie widać również migającej lampki alarmu. Otwieram zatem kluczykiem drzwi. Sprawdzam czy wszystko zostało wyłączone przed ostatnią wizytą w środku. Nic takiego nie zauważam. Wkładam więc kluczyk do stacyjki, przekręcam i... NIC. Lekko mignęły bladym światełkiem kontrolki i zgasły przy próbie uruchomienia silnika. Oczywiście rozrusznik nie kręci. Kompletna cisza.

    2. Drugi etap jest poważniejszy. Po zamontowaniu nowego akumulatora (godzinę później, akcja ratownicza) i odpaleniu auta wyświetliła się kontrolka ESP i została na stałe. Silnik natomiast buczy i obroty skaczą między 500 a 1400. Czasem utrzymują się na podwyższonym poziomie (1800) by potem znów zacząć skakać i upodobniać auto do niesprawnego traktora. Okropnie pracujący silnik. Nieregularnie.

    3. Po wyłączeniu silnika i odpaleniu 5 minut później jest "trochę" lepiej. Przez minutę silnik pracował "w miarę" normalnie jednak po ruszeniu z miejsca znów wyświetliła się kontrolka ESP i auto nie trzyma obrotów, spuszczając je w trakcie jazdy poniżej 1500 silnik się dławi, rzuca autem, a koło 1000 obrotów skaczą już tak bardzo (400-1200) że auto gaśnie w ruchu czy też stojąc w korku. Powyżej 2200 jakoś się jedzie, ale silnik pracuje głośno, to przyspieszy nagle, to bardziej się przydławi. I nie są to delikatne wariacje, tylko takie przez które powrót do domu przysporzył mi wiele nerwów i wstydu.

    Nie sposób jest normalnie podróżować, gdyż w każdym momencie przy zwalnianiu do zakrętu czy świateł auto może zgasnąć, a wtedy nie ma żadnego wspomagania. Nie wspominając o innych kierowcach którzy rozglądają się przestraszni kiedy na światłach moje auto potrafi nagle wyć silnikiem pracującym 2000 obrotów na minutę, bez powodu (noga zdjęta z pedału gazu). Potem terkocze i się dławi, bym następnie mógł odjechać z wyciem i strzelaniem z rury.

    Prosiłbym o podpowiedź jakie kierunki należy obrać. Skąd nagle taka poważna (może nie?) usterka. Wcześniej auto odpalało za pierwszym razem, tuż po zakręceniu. Silnik pracował równo, miał dużo mocy, nie wariował.
    Ostatnio edytowane przez przemeks ; 30-04-2014 o 21:25

  2. #2
    Awatar olo
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Mazury
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    533
    Podłącz VAG-a i wszystko będzie jasne

  3. #3
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Skoro stało się to po wymianie aku sprawdził bym czy to on nie jest przyczyną świrowania elektryki być może generuje jakieś zwarcie.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #4
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    mi to wygląda na problem z elektryką, przetarty przewód lub zawilgocenie jakiejś wiązki. podłącz kompa i sprawdź błędy jak pisał olo, poszukaj czy nie masz gdzieś uszkodzonego przewodu, sprawdź komputer czy nie dostał wilgoci. miałem podobny problem kiedy przetarł mi się przewód o koło alternatora i na wolnych obrotach stykał do masy i robił zwarcie, zapalało się esp, szarpał, gasł i na wolnych obrotach nie szło jechać.

  5. #5
    Awatar numberOne
    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    ...
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    black
    Posty
    159
    ja mialem podobnie w poprzednim aucie... wymienilem aku i po miesiacu nagle zgasl mi silnik na drodze (zapalily sie wszystkie kontrolki) bylem w szoku, zjechalem na przystanek na trasie. Odpalilem, wszystko okay i jade dalej. Na nast dzien odpalam, a auto nie chce zapalic - obroty skakaly, brzmienie jak w dieslu, z rury plul jakby benzyna, obroty skakaaly i gasl. Jechal tylko na najwyzszych obrotach i bardzo wolno. Po rozebraniu silnika okazalo sie, ze nadaje sie do remontu - glowica do regeneracji, z tloku kawalek metalu odskoczyl i cos tam jeszcze... Mam jednak nadzieje, ze u Ciebie az tak nie bedzie i jak sie dowiesz co sie stalo, to napisz

  6. #6
    Awatar przemeks
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    1999
    Kolor
    -----
    Posty
    336
    Sprawa została rozwiązana ale czekam na skan ECU jak tylko dojdą do mnie kabelki i będę mógł się podpiąć.

    Przeprowadziłem procedurę adaptacji przepustnicy i problem zniknął. Mogę nawet powiedzieć, że obroty na jałowym są stabilniejsze niż były przed usterką, gdyż pamiętam jak czasem lekko drgały, a że jestem wyczulony na każde odstępstwa od normalności to podejrzewałem początki problemów z silniczkiem krokowym.

    Także bez podpięcia do komputera udało się auto ogarnąć po 2 dniach różnych prób. Nic się nie zapala na dashboardzie, zobaczymy co komputer wyrzuci. Czy są jakieś pozostałości po tej awarii.

    Lekcja dla potomnych użytkowników

  7. #7
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Hmmm....ja nie wyobrażam sobie odpalenia bez adaptacji przepustnicy po odłączeniu akku. Polecam wszystkim, kanał 060 i do it!
    Te Terrere Terrere terererererere …

  8. #8
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Jerry ma rację. Konieczna operacja.

  9. #9
    Awatar przemeks
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    1999
    Kolor
    -----
    Posty
    336
    Nie każdy miał styczność z niemiecką technologią i takie procedury nigdy nie były potrzebne

  10. #10
    Awatar rys00
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    296
    na jesieni odłączałem akumulator co 2 tyg i nie robiłem adaptacji, ważne tylko żeby po podłączeniu nowego odpalić auto i nie dotykać pedału gazu musi pochodzić z 2 min, aha i jeszcze jedna rzecz ja też wymieniłem aku ale dalej miałem problem z brakiem prądu dopiero wymiana regulatora załatwiła problem

  11. #11
    Awatar przemeks
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    1999
    Kolor
    -----
    Posty
    336
    Cytat Zamieszczone przez rys00 Zobacz posta
    na jesieni odłączałem akumulator co 2 tyg i nie robiłem adaptacji, ważne tylko żeby po podłączeniu nowego odpalić auto i nie dotykać pedału gazu musi pochodzić z 2 min, aha i jeszcze jedna rzecz ja też wymieniłem aku ale dalej miałem problem z brakiem prądu dopiero wymiana regulatora załatwiła problem
    Możesz przybliżyć problem? Jaką część wymieniłeś? Miałeś jakieś błędy w VAGu?

  12. #12
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Cytat Zamieszczone przez Jerry Zobacz posta
    Hmmm....ja nie wyobrażam sobie odpalenia bez adaptacji przepustnicy po odłączeniu akku. Polecam wszystkim, kanał 060 i do it!
    Ja swoj opalam co miesiac, przejerzdzam kawalek i zadna adaptacja nie potrzebna ? Obroty normalne
    W życiu piękne są tylko chwile ...

  13. #13
    Awatar rys00
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    296
    Cytat Zamieszczone przez przemekszulim Zobacz posta
    Możesz przybliżyć problem? Jaką część wymieniłeś? Miałeś jakieś błędy w VAGu?
    mam w bagażniku spory wzmak JBLa i Suba zjada to sporo prądu a że mało jeżdże brakowało prądu, wymieniłem akumulator na nowy ale nie poprawiło to sytuacji, dopiero wymiana regulatora i szczotek (jeden moduł) na 110 A, i co dziwne nic nie wskazywało na regulator, miernik pokazywał prawidłowe 13-14,5V ale pod obciążeniem światła, szyby, fotele i muza spadało na 10-11 V, jeszcze planuje wymienić klemy ale to na kiedyś tam, co do błędów to wywalały się wszędzie ale to normalne bo każdy moduł przy spadku napięcia to łąpie nawet SRS i ESP

  14. #14
    Awatar BigBird.co
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    Wwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    397
    Sprawdź jeszcze kabel prowadzący od alternatora do aku bo po 10 latach nie ma już takiej przepustowości jak kiedyś. U mnie nie miał a po wymianie ładuje 15-16V.

    Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

  15. #15
    Awatar rys00
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    296
    prawda, kabel potrafi się utlenić w zacisku i niekiedy zdarzają się zaniki prądu miałem tak kiedyś na kablu masowym i żadną kontroką tego się nie sprawdzi

Podobne wątki

  1. Szarpie i strzela z wydechu powyżej 4500 obr/min
    Przez przemeks w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 09-02-2016, 16:43
  2. Kontrolka ciśnienia oleju, obroty na 0
    Przez Czarkinson w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-12-2015, 09:33
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-01-2013, 19:57
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-02-2012, 18:27
  5. Pływające obroty na biegu jałowym
    Przez Tomek_TT w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-07-2009, 22:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •