Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 58

Wątek: wahacze regulowane tyl

  1. #16
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Podpinam sie pod temat. Firma VRPfab juz nie robi wahaczy do tt.. "bylem" i pytalem

    Interesuje mnie taki komplet ale porownywalnej jakosci jak ten VRP. Ktos cos wie, gdzie mozna dostac jeszcze takie w normalnej kasie??

    Fotka pogladowa zapozyczona od rademenesa z jego tematu, zeby bylo wiadomo o jaka jakosc mi chodzi. Tym z allegro firmy SILVER po 400zl podziekuje, roznice chyba widac

    aqyse5ed.jpg
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 18-03-2017 o 14:47

  2. #17

    Dołączył
    Oct 2015
    Płeć
    Skąd
    Świebodzice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Black
    Posty
    79
    Jak poradzić sobie z czujnikiem poziomowania świateł w regulowanym wahaczu ?

  3. #18
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Podpinam sie pod temat. Firma VRPfab juz nie robi wahaczy do tt.. "bylem" i pytalem

    Interesuje mnie taki komplet ale porownywalnej jakosci jak ten VRP. Ktos cos wie, gdzie mozna dostac jeszcze takie w normalnej kasie??

    Fotka pogladowa zapozyczona od rademenesa z jego tematu, zeby bylo wiadomo o jaka jakosc mi chodzi. Tym z allegro firmy SILVER po 400zl podziekuje, roznice chyba widac

    aqyse5ed.jpg
    Uderz do propera. Skoro bedzie zapotrzebowanie to moze zechce zrobic projekt. Jakby kupil 2 rzymskie sruby to przerobienie z ori jest dosyc proste

  4. #19
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Tez myslalem zeby zrobic wahacze domowym sposobem jesli nie namierze czegos rozsadnego. Przynajmniej bede wiedzial co mam, bo jak patrze na te "cuda" na necie to strach to klasc. Do tematu napewno wroce po urlopie.

    MarioK , a w czym problem? Przykrecasz cybant od regulacji swiatel do nowego wahacza
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 10-05-2017 o 09:15

  5. #20

    Dołączył
    Oct 2015
    Płeć
    Skąd
    Świebodzice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Black
    Posty
    79
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Tez myslalem zeby zrobic wahacze domowym sposobem jesli nie namierze czegos rozsadnego. Przynajmniej bede wiedzial co mam, bo jak patrze na te "cuda" na necie to strach to klasc. Do tematu napewno wroce po urlopie.
    Jak zamierzasz to zrobić. W oryginalny wahacz wstawić śrubę rzymską ?

  6. #21
    Awatar Klusek
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    3xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    179
    Ja mam to zamontowane, auto jutro dopiero zacznie jezdzic wiec bede mógł się wiecej wypowiedzieć ale sprawiaja wrazenie solidnych no i nie trzeba ich odkrecac zeby regulowac bo działają na zasadzie sruby rzymskiej obracasz całym i albo sie skraca albo wydłuża

    http://allegro.pl/regulowane-wahacze...806297718.html

  7. #22
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Klusek - szczesc Boze!

    MarioK - dokladnie tak, ale trzeba by wszystko zwymiarowac i rozkminic jak to zrobic zeby pozniej nie bylo zmeczeniowych pekniec itd. Wolalbym to co ze zdjecia, ktore wstawilem, sprawdze jeszcze kontakt od Pawla.

  8. #23
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Te ze zdjęcia są jebut i im raczej nic nie bedzie straszne. Cholera tez bym takie nabył, Proper ruszy temat, wie ktoś coś? W ostateczności sam sobie bede robił choć mi sie nie chce - za dużo zabawy w projektowanie dla jednego egzemplarza

  9. #24
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez czerniel2 Zobacz posta
    Te ze zdjęcia są jebut i im raczej nic nie bedzie straszne. Cholera tez bym takie nabył, Proper ruszy temat, wie ktoś coś? W ostateczności sam sobie bede robił choć mi sie nie chce - za dużo zabawy w projektowanie dla jednego egzemplarza
    Jak rozkminisz taki project jak z foto to mozesz mnie wpisac na liste. Mysle ze jesli cena bedzie ''normalna'' czyli te 500-600zl (po tyle chodzily te fab-owskie) to znajdzie sie jeszcze paru chetnych. Co 3cia TT na forum ma niskie zawieszenie, do tego Facebookowe grupy milosnikow TT mk1, zagraniczne.. napewno bedzie to szlo.

  10. #25

    Dołączył
    Oct 2015
    Płeć
    Skąd
    Świebodzice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Black
    Posty
    79
    Zerknijcie na ten wahacz http://allegro.pl/regulowane-wahacze...810103419.html
    Jak ktoś przytuli z forum niech wrzuci na forum fotki jak to jest zrobione.

  11. #26
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    To jest z tego co wiem przerobiony wahacz ori, w rekach tego nie mialem. Z tego co wiem jeszcze to, bedziesz musial poczekac bo NIBY z niemiec to bedzie szlo, koles nie chce brac odpowiedzialnosci za to wiec obwini NIBY niemca ktory NIBY Ci to sprzedal. Jak cos robilbym sam biz kupowal to cos. Przynajmniej wiesz co masz. No chyba ze Czerniel cos wyduma.. mam nadzieje

  12. #27

    Dołączył
    Oct 2015
    Płeć
    Skąd
    Świebodzice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Black
    Posty
    79
    No to czekamy. Pomysł przerobienia oryginalnych wydaje się dobrym pomysłem, korci mnie kupić stare wahacze i popracować nad nimi.

  13. #28
    Awatar v3r
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    144
    U siebie mam zamontowane podobne wahacze do tych co ma Klusek, gdyż nie mogłem dobrze ustawić kątow na seryjnych whaczach. Te co kupiłem wyglądały całkiem solidnie, wymieniłem tam gumy na zółte strongflexa i póki co zrobiłem na nich ponad 20k km i nic się z nimi nie dzieje.
    Jak ktoś jest zainteresowany to posiadam swoje stare wahacze z dobrymi gumami, oraz gumy które dostałem z tymi regulowanymi.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  14. #29
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Ostatni moj post na temat wahaczy SILVER i temu podobnych, pytaniem nie jest CZY cos sie z nimi stanie, tylko KIEDY cos sie z nimi stanie. A jak sie stanie to nie chce byc wtedy w aucie Panowie i Panie, zawieszenie to podstawa. Z zawieszeniem jest jak z lancuchem, jest tak mocne jak najslabsze jego ogniwo. Silver'a nie ocenialbym pod katem przejechanych km (choc tez), bardziej interesuje mnie jak jego i tak bardzo watla konstrukcja zniesie korozje

    Na tym koncze, czekam na ciekawe propozycje, bliskie temu co na fotce wyzej oraz na projekt Darka!!

    -- Czerniel, wierze ze cos wydumasz Chlopie!
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 14-05-2017 o 23:57

  15. #30
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Osobiście podziękowałbym też za wszelkie wahacze robione na bazie seryjnych bo nie pozbywamy się właśnie tego słabego ogniwa

    Nie dzieje się to nagminnie ale przy niesprzyjającym zbiegu okoliczności ....



    Seryjny wahacz ma w tym miejscu 2mm grubości ....





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Kupię wahacze i zwrotnice L+P Audi TT MK1 180KM/225KM
    Przez vwbacardi w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-02-2017, 08:35
  2. MK2 [8J] Czy regulowane sworznie wahacza to standard?
    Przez asikson w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-11-2013, 13:30
  3. Wahacze tylnie
    Przez sebastian225quatro w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 08-10-2011, 00:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •