Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Co to za włączniki w drzwiach kierowcy ?

  1. #1
    Awatar thefirm
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    RZ
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2016
    Kolor
    żółty
    Posty
    191

    Co to za włączniki w drzwiach kierowcy ?

    Witajcie,
    Szukam po forum, po necie, po grafice i się poddaję.
    Co to i na jakiej zasadzie działa?
    Załącznik 6319Załącznik 6320
    Jak na moje alarm oraz czujnik przechyłu jakby jakiś truteń chciał na lawetę pakować.

    Mylę się ?

    Pozdrawiam, dzięki.

  2. #2
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Ten wyzej to monitoring w wnetrza, a nizej to czujnik przechylu. Jezeli uzyjesz ktoregos z przyciskow, to dziala tylko na zamkniecie nastepujace po aktywacji, kolejne juz sa wykonywane z pelnym monitoringiem.

    Normalnie dziala wszystko, jezeli klikniesz ktorys z nich, to DEZAKTYWUJESZ dana funkcje na jedno zamkniecie auta.
    ----
    Pozdrawiam.

  3. #3
    Awatar thefirm
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    RZ
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2016
    Kolor
    żółty
    Posty
    191
    Kolego mógłbyś jaśniej?
    "Jezeli uzyjesz ktoregos z przyciskow, to dziala tylko na zamkniecie nastepujace po aktywacji, kolejne juz sa wykonywane z pelnym monitoringiem."

    Chodzi o monitoring w sensie jak np ktoś zacznie ruszać się w samochodzie np włamywacz?
    I włączy się alarm ?

  4. #4
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Chodzi o to, ze zostawiasz kogos w samochodzie i nie chcesz, aby ta osoba ruszajac sie w srodku uruchomila alarm, wiec klikasz ten przycisk na gorze i zamykasz auto pilotem. Tyle. A jak otworzysz i zamkniesz jeszcze raz, to aktywuje sie caly system, lacznie z monitoringiem wnetrza.

    Co do wlamywacza, to fabryczny alarm nie dziala tylko na tej zasadzie, ale rowniez sprawdza szyby i zamki .
    Ostatnio edytowane przez Wysoczan ; 08-05-2014 o 10:37
    ----
    Pozdrawiam.

  5. #5
    Awatar BigBird.co
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    Wwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    397
    Przydaje się w wypadku posiadania psa, jak musisz go zostawić i wyskoczyć do sklepu po fajki, osoby raczej bym nie zamykał
    Z drugim się nie mylisz

  6. #6

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Kliknięcie tych przycisków wyłącza Ci system alarmu: przycisk górny - czujki we wnętrzu. Przydatne jak zostawisz zwierzę w środku. Przycisk dolny - wyłączasz alarm odpowiadający za przechyły samochodu. Przydatne jak ładujesz auto na lawetę.

    Normalnie te systemy działają i jeżeli nie potrzebujesz nie używasz tych przycisków.

  7. #7
    Awatar thefirm
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    RZ
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2016
    Kolor
    żółty
    Posty
    191
    Czyli diody na czerwono to system ... nieaktywny? A nic nie ruszone tj system aktywny ?
    Tak trochę na odwrót Bo myślałem że jak to naciskam to to uruchamiam

    A jeszcze co do alarmu, coś konkretniej możecie napisać?
    Włączy się przy szarpnięciu za klamkę czy próbie podważenie szyby tudzież uderzeniu w karoserie ?
    Dzięki Panowie,

  8. #8
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Jak zostawisz kogos na chwile, tez sie nic nie stanie :P. Zyjemy w wolnym kraju, wiec co kto lubi (oczywiscie wlaczajac w to zamykana osobe). Ale teoretycznie zwiarzat tez nie powinno sie zostawiac i zamykac w samochodzie z tych samych powodow, co ludzi. Jednak tu nie o to chodzi, tylko o opis funkcji. Jestem przekonany, ze nigdzie w nim sie nie pomylilem.

    Tak, jak przycisniesz i zapala sie dioda, to system jest nieaktywny (tez o tym pisalem wczesniej - drugi post, nawet napisalem wersalikami dla podkreslenia).

    Alarm monitoruje samochod za pomoca ultradzwiekow. Chodzi o to, ze dopoki nic nie wdziera sie do wnetrza samochodu, to pozostanie on niewzbudzony. Jezeli ktos wybije szybe, uchyli ja, otworzy zamek wtedy alarm wlaczy sie. Szarpanie za klamke nie powoduje wlaczenia sie alarmu (byc moze da sie to zrobic podczas prob "wyrwania" klamki, jednak takie "normalne" ciagniecie za klamke nie skutkuje niczym). Dodatkowo alarm da o sobie znac podczas podnoszenia samochodu (holowanie, odkrecanie kol). Z tego co wiem, powinien rowniez aktywowac sie, gdy samochod bedzie pchany czy ciagniety na kolach.
    Natomiast nie wiem, jak to wyglada podczas znacznych uszkodzen pozostalych elementow nadwozia.
    ----
    Pozdrawiam.

  9. #9
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Jak zostawisz kogos na chwile, tez sie nic nie stanie :P. Zyjemy w wolnym kraju, wiec co kto lubi (oczywiscie wlaczajac w to zamykana osobe). Ale teoretycznie zwiarzat tez nie powinno sie zostawiac i zamykac w samochodzie z tych samych powodow, co ludzi. Jednak tu nie o to chodzi, tylko o opis funkcji. Jestem przekonany, ze nigdzie w nim sie nie pomylilem.

    Tak, jak przycisniesz i zapala sie dioda, to system jest nieaktywny (tez o tym pisalem wczesniej - drugi post, nawet napisalem wersalikami dla podkreslenia).

    Alarm monitoruje samochod za pomoca ultradzwiekow. Chodzi o to, ze dopoki nic nie wdziera sie do wnetrza samochodu, to pozostanie on niewzbudzony. Jezeli ktos wybije szybe, uchyli ja, otworzy zamek wtedy alarm wlaczy sie. Szarpanie za klamke nie powoduje wlaczenia sie alarmu (byc moze da sie to zrobic podczas prob "wyrwania" klamki, jednak takie "normalne" ciagniecie za klamke nie skutkuje niczym). Dodatkowo alarm da o sobie znac podczas podnoszenia samochodu (holowanie, odkrecanie kol). Z tego co wiem, powinien rowniez aktywowac sie, gdy samochod bedzie pchany czy ciagniety na kolach.
    Natomiast nie wiem, jak to wyglada podczas znacznych uszkodzen pozostalych elementow nadwozia.
    ----
    Pozdrawiam.

  10. #10

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Cytat Zamieszczone przez thefirm Zobacz posta
    Czyli diody na czerwono to system ... nieaktywny? A nic nie ruszone tj system aktywny ?
    Tak trochę na odwrót Bo myślałem że jak to naciskam to to uruchamiam
    Jak się dioda pali, przycisk włączony, to system nieaktywny. To trochę tak jak z esp. Normalnie jest, a gdy pali sie żółta kontrolka = wciśniety przycisk, esp wyłączone



    Cytat Zamieszczone przez thefirm Zobacz posta
    Dzięki Panowie

Podobne wątki

  1. czujnik w drzwiach awaria
    Przez cornel w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 23-08-2018, 06:49
  2. Czerwona dioda w drzwiach
    Przez przymuł w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-07-2017, 20:22
  3. Nowe klosze od lamp przednich głośnik w drzwiach kierowcy.
    Przez Booster w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-10-2016, 17:43
  4. Głośnik mid w drzwiach kierowcy- jak podłączyć
    Przez Limbo w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-06-2015, 17:47
  5. Przyciski w drzwiach w MK2
    Przez michu1985 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-02-2013, 22:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •