Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 23

Wątek: Dawidonlypl 225q przemiany mojej maleńkiej

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Jarocin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Daytona...
    Posty
    18

    Dawidonlypl 225q przemiany mojej maleńkiej

    Witam serdecznie.

    Moją TT zakupiłem w grudniu. Od tego czasu troszkę w aucie się zmieniło. Na początku nie byłem pewien co do tego jak się auto będzie sprawować, jak się będzie nim jeździć, co ma mi do zaoferowania i wstrzymywałem się z inwestycjami. Przyszła jednak wiosna, ciepłe powietrze i zieleń dookoła trochę na mnie wpłynęła. Postanowiłem zacząć TTkę robić indywidualną własnością. Po prostu mój projekt ma na celu zrobić najładniejsze TT jakie jeździ po naszych drogach. Zawsze byłem ambitny i teraz przyszedł czas na pierwszy krok.

    Do tej pory oprócz wymiany płynów eksploatacyjnych nic się nie działo. Przepraszam, wymieniałem tylne amortyzatory i sprężyny bo nie spełniały moich restrykcyjnych wymagań. Żałuję tylko, że nie zainwestowałem w gwint, ale cóż, nie wszystko stracone. Jakiś czas temu jednak postanowiłem coś zrobić z tyłem autka. Moja TTunia dostała w prezencie tylne lampy LED firmy Litec. Jak dla mnie genialna inwestycja. Lampy kosztowały mnie około 1100 zł jednak diametralnie zmieniają auto.

    Po lampach była chwila spokoju. Teraz nadszedł czas na mała rewolucję wśród TTetek W Internetach nie znalazłem, może już taki projekt powstał, ale postanowiłem w profesjonalnym warsztacie wyposażyć moją srebrną TTkę w nowy kolor. Na dzień dzisiejszy moje autko cudownie mieni się kolorem Daytona Grey. Jak kupowałem autko miało już założony zderzak z wersji 3.2. Teraz moim zdaniem całość prezentuje się genialnie! Kolor, a przede wszystkim nowy lakier całkowicie odmienił wizerunek mojego samochodu. Wkrótce dodam Wam zdjęcia po polerce i po woskowaniu . Patrząc na autko jestem podniecony równie mocno, a może nawet bardziej niż wtedy, gdy się nim przejechałem pierwszy raz!

    Do końca tygodnia wrzucę foty jak to wszystko pięęęknie wygląda Lato się zbliża, kaloryfera nie ma na brzuchu, ale chociaż Lalunia się prezenci, jak żaden inny pojazd

  2. #2
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,364
    Powodzenia w doprowadzaniu TT do indywidualności, jak Cie satysfakcjonuje.

    Wrzucaj foty, aby zobaczyć na zdjęciach zmianę koloru
    __________________________
    Pozdrawiam

  3. #3

    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Jarocin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Daytona...
    Posty
    18
    TT Forum.jpg

    Wrzucam jedyne zdjęcie jakie mi zostało z mojej srebrnej TTki ale już z nowymi lampami, które wg mnie odmładzają samochód o jakieś 10 lat Tutaj jeszcze ma lekko zmechacony zderzak. Na szczęście teraz jest igiełka
    Zastanawiam się nad jakimś sensownym zestawem alufelg. Co koledzy sądzą o BBS CH w czarnym macie? 19-20"

  4. #4
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Jeżeli chcesz zrobić najładniejsze TT jeżdżące po naszych drogach, to przyznam że poprzeczkę postawiłeś sobie dość wysoko i nie wiem na ile LEDowe lampy mają w tym pomóc, bo według mnie seryjne wyglądają w TT lepiej, a te za bardzo kojarzą mi się z jakąś Tigrą, czy Calibrą Czekam jednak na rozwój wydarzeń i przede wszystkim na fotki żeby ocenić całokształt pracy. Tak czy inaczej, z wygórowanych ambicji może wyjść fajny projekt, dlatego trzymam kciuki. Pozdro!

  5. #5
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Czekam z niecierpliwością na fotki Te lampy to jak byś mógł nagraj filmik z włączonymi awaryjkami. Powiem szczerze, że mi się one podobają. Może już się przyzwyczaiłem do ledowych lamp ale całkiem fajnie to wg mnie wygląda, pytanie jak świecą?
    I don't have dreams, I have goals.

  6. #6

    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Jarocin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Daytona...
    Posty
    18
    Załącznik 6254

    Witam ponownie. Prace związane ze zmianą koloru już prawie zakończone. Pozostało tylko wypolerować parę elementów, przykręcić lusterka i można ruszać w drogę. Na zdjęciach tylko mały przedsmak, bo już nie mogłem się powstrzymać. Jak dla mnie autko wygląda o wiele bardziej ciekawie jak wcześniej. Kolor mieni się dokładnie tak jak miał się mienić i pasuje mi do butów (taki żart ofc).

    Więcej zdjęć i filmik z LEDami pod koniec weekendu majowego. Co do samej charakterystyki lamp - mi z Calibrami i wieś tuningiem kojarzą się chromowane "LEXUSY" te lampy wg mojego gustu odmładzają auto o dobre 10 lat, bo seryjne niestety, ale wyglądają przestarzale i psują cały wizerunek auta.

  7. #7
    Awatar Elor
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    IRL
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    00
    Rocznik
    00
    Kolor
    00
    Posty
    1,356
    Kolor super Upewnij się, że kratki w dolnej części zderzaka nie blokują dostępu powietrza do intercoolera. Bo masz zaslepki z R32.

  8. #8

    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Jarocin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Daytona...
    Posty
    18
    Racja, nie pomyślałem o tym... Mam ogólnie wizję na te wszystkie kratki i cały grill, aby zrobić je w strukturze plastra miodu. Zaślepki teoretycznie taką są, ale ma być właśnie prześwit. Tak jak z grillem nie ma większego problemu, tak zaślepek nigdzie nie mogę znaleźć...

  9. #9
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Bardzo fajny kolorek, lepiej nie pałuj auta z tymi kratkami bo zagotujesz turbinę i motor, jak mniemam łapaczy też nie masz odpowiednich, tak więc chłodzenia zero.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #10
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Cytat Zamieszczone przez DAWIDONLYPL Zobacz posta
    Po prostu mój projekt ma na celu zrobić najładniejsze TT jakie jeździ po naszych drogach.
    Ambitny plan,a tak między nami zwracaj uwagę na słowa bo to akurat forum TT i znajdzie się tu kilka ładnych.......... do tego jak przedmówcy,ten led niekoniecznie na plus.

  11. #11

    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Jarocin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Daytona...
    Posty
    18
    Czepiacie się tych LEDów... Według mnie każdy ma swój gust. Niektórym ludziom Fiaty Multiple się podobają. W TopGear mówią, że TTetkami jeżdżą tylko geje, więc nie dziwi mnie stwierdzenie, że komuś nie podobają się nowoczesne lampy LED, które moim zdaniem pasują designem i do zderzaka i do koloru auta i do sylwetki nadwozia oraz do ducha AUDI, który ewoluował na przestrzeni ostatnich 16 lat. Z projektem najładniejsza... ciężko będzie ocenić jakie auto jest najładniejsze z powodu gustów i guścików. Mam zamiar mój samochód z czasem uczynić TTetką, która będzie przyciągać uwagę, wyróżniać się z tłumu i ustawiona w rzędzie samochód będzie sprawiała wrażenie, że akurat ma to coś w sobie.

    Co do temperatury silnika i chłodzenia. Póki co auto miewało okresy w których no nie czarujmy się było przegonione pod czerwoną kreseczkę. Temperatura nigdy 90 stopni nie przekroczyła, olej cały czas w normie bez dolewek żadnych po 7k km więc chyba nie najgorzej, jednak zbadam temat

  12. #12
    Awatar czarny
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Błonie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2018
    Kolor
    czarny
    Posty
    594
    Ledy to kwestia gustu, ale myślę, że nie wytykano by Ci ich, gdyby nie stwierdzenie, że chcesz ze swojej TT zrobić najpiękniejszą sztukę, o to chodzi. Bo według 95% użytkowników, najlepiej wyglądają lampy seryjne i tyle

    Co do samego auta - kolor jak najbardziej na plus, ale tak jak wspomniałeś brakuje Ci do szczęścia tylko felunku, powodzenia!

  13. #13

    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Jarocin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Daytona...
    Posty
    18
    Zastanawia mnie tylko jedno, 95% użytkowników forum wie, że zawias w TT jest do poprawy, bo podsterowna, felgi seryjne też blee, co drugi użytkownik ma wgraną nową mapę, ale lampy to muszą być seria? Zrobię po prostu tak, że moja dla mnie będzie najładniejsza i nie jeden pozazdrości takiej sztuki, bo uświadomiłem sobie właśnie, że wszystkim nie dogodzę Aha, kolor auta, który jest aktualnie też na TTetki nie wychodził: RS6 R8 S7 owszem, ale nie do TT MK1 i jakoś nad tym nie ubolewam. Rozumiem, że montowanie dużego grilla do 8N to lekka przesadza, chociaż jak coś jest zrobione ze smakiem to nie ma co żadnych rozwiązań skreślać

  14. #14
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    są jakieś plany z mocą czy jedynie tuning wizualny?
    Ładny kolor i być może te lampy będą do niego pasować ale ciekawią mnie fotki. Z tą najładniejszą TT w pl to troszkę pojechałeś gdyż sam osobiście znam sporo mega doinwestowanych sztuk. Samo narzucenie ładnego lakieru + zderzak r32 i lampy Led nie zrobią z niej nr 1 w pl co nie znaczy ,że jest na + Znam osoby które dobrych kilka lat już dopieszczają swoje TT i też nie rzucają tego typu hasłami.
    Odnośnie kierownic do IC to 1 szt mam od strony pasażera a zaślepki z kratek r32 można bardzo łatwo wyjąć bo właśnie ja mam tak zrobione ,że za kratką niema tego czarnego plastiku

  15. #15

    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Jarocin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Daytona...
    Posty
    18
    Nie powiedziałem, że to najładniejsza TT w Polsce, tylko, że jest taka wizja na auto Z mocą też są plany jednak póki co środki nie pozwalają na kompleksowe dopieszczenie auta i zbieram teraz na felgi

    Z mocą jeśli już będę celował w 270-300 KM tak żeby koszty nie przekroczyły wartości auta

    Co do kierownic IC odezwę się później na proc

Podobne wątki

  1. O mnie i mojej pasji :)
    Przez wowo w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 03-02-2011, 20:01
  2. Nowe buciki w mojej TT :)
    Przez rav02 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-06-2009, 09:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •