Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 50

Wątek: szkoda z OC , rozwalone felgi i wycena PZU

  1. #31
    Awatar asikson
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Fallenizza
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1944
    Kolor
    BLAU
    Posty
    535
    po wysłaniu do pzu skanu faktury zakupowej nfelgi z usa dostałem dzis(po 7dniach odpowiedz:

    Szanowny Kliencie,

    Po analizie pisma oraz przedstawionego rachunku za zakup tarcz kół z USA informujemy, że rozliczenie kosztorysowe jest gotówkową propozycją rozliczenia szkody komunikacyjnej, która zwalnia właściciela pojazdu z konieczności dokumentowania poniesionych kosztów naprawy. W przypadku, gdy rzeczywiście poniesione koszty są wyższe od naliczonych przez PZU SA w rozliczeniu kosztorysowym, ich uznanie uzależnione jest od właściwego udokumentowania przez właściciela pojazdu kosztów rzeczywiście poniesionych, poprzez złożenie oryginałów faktur w odniesieniu do wszystkich części zamiennych, materiałów lakierniczych i kosztów robocizny. Ponadto informujemy, że jeżeli zakup tarcz kół był możliwy w USA w 10.2013 r. należy spróbować tej drogi zakupu 2 tarcz kół lub skorzystania z oferty firm, które działają na rynku wtórnym. Możliwe jest również dalsze rozpatrywanie sprawy tylko po przedstawieniu oficjalnego pisma z serwisu ASO Audi o dostępności tarcz kół.

    Informuję o możliwości dochodzenia roszczeń na drodze sądowej.


    Z poważaniem

    PZU SA



    Jak dla mnie nic z tego nie wynika i dalej jestem w czarnej ****...

    Chyba czas na sąd...
    Cel jest tylko jeden - najlepiej grające TT na świecie!

  2. #32

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Dlaczego tak uważasz? Bardzo kulturalnie się do Ciebie odnieśli. Przynajmniej napisali. Do mnie towarzystwo ubezpieczeniowe odezwało się dopiero jak wysłał pismo mój adwokat. Wiec uważam, że masz szansę na normalne rozegranie sprawy.

    A więc...
    Chodzi o to, że albo bierzesz taką sumę jak oni Ci zaproponowali i nie przedstawiasz im żadnych faktur, na zakup. Sprawa zamknięta. ewentualnie godzisz się tylko na rozwiązanie kosztorysowe. Spisujesz wszystkie koszty jakie musisz ponieść, przedstawiasz im kosztorys, a potem wysyłasz im skany faktur, za zakup części, bądź robociznę. I oni zwracają Ci tą sumę.
    Jeżeli zarówno Ty wszystkiego dopilnujesz, a i PZU nie będzie miało żadnych wątpliwości, sąd będzie zbędny i dostaniesz zwrot całej sumy.

  3. #33
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Po raz kolejny doradzam Ci, że nie pchaj się w to g...o sam, tylko zleć to ASO później po przedstawieniu FV oni zaczną tłumaczyć, że wypłacą o 30% mniej bo felga była używana itp itd

  4. #34

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    No wlasnie, troche juz w kółko wałkujemy ten temat. Myślę że powiedzieliśmy Ci juz o wszystkich opcjach, więc teraz decyzja należy tylko do Ciebie.

  5. #35
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Krystian, a czy to nie jest trochę tak, że chcesz przy okazji zmienić felgi na inne, bo obecne juz Ci się znudziły ? Jeśli są to ori felgi to na 100% są do dostania na rynku wtórnym. Ja bym brał pieniądze, które Ci proponuja albo wstawił do ASO na naprawę bezgotówkowa.

  6. #36
    Awatar asikson
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Fallenizza
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1944
    Kolor
    BLAU
    Posty
    535
    załóżmy ze chcę rozwiazanie kosztorysowe czyli najpierw musze im przedstawić kosztorys(sam mam go sobie na karteczce zrobić ,czy jezdzić po firmach i żebrać o proformy)? . Później wysyłam im kszotorysy/proformy i oni to akceptują lub nie?

    Jeśli zaakceptują to rozmiem, ze jade ponownie do tych firm, wykładam własną kase,dostaje oryginały FV,wysylam do PZU i dostaje 100% zwrot ?

    Kolejna sprawa to fakt iż ,jak napisali, chcą orginalnego papierka z ASO (officialnego) ze ten dany model felg nie jest juz produkowany. Oczywiscie jak poprosilem o to w ASO pan powiedział ze on nie ma takich kompetencji czyli musze sie tam znów przejechać,postawić na nogi cały salon, zrobić dym,moze wtedy ktoś mnie wysłucha... ŻENADA te serwisy. Jak jechac do nich i zostawic za auto 180koła to całują po rekach a jak trzeba wydrukować jedno zdanie i przybić pieczątke z której nie mają zysku to juz prawie niemożliwe.


    MARI:
    Może i mi sie znudziły, owszem natomiast w tej sprawie to nie ma znaczenia. Nie popuszcze im tych felg bo nie są do dostania i koniec. NIe chce uzywanych bo mialem nowe, proste, bez prawie ani jednego cieżarka. Zamówie uzywki, przyjdą jakies pokrzywione i co mi wtedy po tych felgach i ich kasie? Kiedyś moze i bym na to poszedł. Dzisiaj juz nie.
    Cel jest tylko jeden - najlepiej grające TT na świecie!

  7. #37
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Wszystko zależy od Ciebie, masz 3 rozwiązania:
    1.zostawiasz auto w ASO oni robią wszystko za Ciebie(kosztorysy, papierki że czegoś nie ma) i nie płacisz nic, ASO rozlicza się bezgotówkowo z ubezpieczalnią(o ile auto nie jest wciągnięta do firmy, bo wtedy musisz dopłacić VAT- ale go sobie i tak odliczasz).
    2.tak jak piszesz, jeździsz załatwiasz wszystko sam, płacisz a potem na podstawie FV oddają Ci kasę(mniej więcej 1-3 miesięcy). Do tego nikt Ci za darmo kosztorysu nie zrobi, a poza tym nie da się zrobić dobrego kosztorysu bez rozebrania uszkodzonych części.
    3. Bierzesz to Ci proponują i martwisz się czy starczy Ci na naprawę, albo rzeźbisz w gów...e (lepienie, używane części)

    Jeśli chcesz mieć auto dobrze naprawione i nie mieć problemów z rozliczeniem wybierasz wariant pierwszy.

  8. #38
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez PiotrekHIT Zobacz posta
    Wszystko zależy od Ciebie, masz 3 rozwiązania:
    1.zostawiasz auto w ASO oni robią wszystko za Ciebie(kosztorysy, papierki że czegoś nie ma) i nie płacisz nic, ASO rozlicza się bezgotówkowo z ubezpieczalnią(o ile auto nie jest wciągnięta do firmy, bo wtedy musisz dopłacić VAT- ale go sobie i tak odliczasz).
    2.tak jak piszesz, jeździsz załatwiasz wszystko sam, płacisz a potem na podstawie FV oddają Ci kasę(mniej więcej 1-3 miesięcy). Do tego nikt Ci za darmo kosztorysu nie zrobi, a poza tym nie da się zrobić dobrego kosztorysu bez rozebrania uszkodzonych części.
    3. Bierzesz to Ci proponują i martwisz się czy starczy Ci na naprawę, albo rzeźbisz w gów...e (lepienie, używane części)

    Jeśli chcesz mieć auto dobrze naprawione i nie mieć problemów z rozliczeniem wybierasz wariant pierwszy.
    4. piszesz odwolanie od tego co daja ci od reki z pieczatka kancelarii - najlepiej jakiejs konkretnej, a nie typu "krzak" rowniez sugerujac sad przy braku sensownego kompromisu, otrzymasz nowa lepsza propozycje, ktora bierzesz podobnie jak w opcji 3 lub
    5. rozwiazujesz wszelkie watpliwosci na linii sadowej - opcja tylko przy oczywistej dysproporcji miedzy otrzymana wycena, a rzeczywista wartoscia

    wybor wariantu zalezy od potrzeb, tzn. czy chcesz po prostu przywrocic auto do stanu przed kolizja (najlepsze faktycznie wstawienie do ASO), czy dac zarobic jakiemus znajomemu zaufanemu mechanikowi warianty 2, 4 i 5

    "Love Them BOTH" - M.

  9. #39
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Mógłby mi ktoś doradzić , odnośnie szkody gościu walnął mi w drzwi i jutro mam jechać do rzeczoznawcy PZU czy mam szansę np na to ze dostane za nowe drzwi czy tylko malowanie i naprawa
    Using Tapatalk

  10. #40
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Naprawa, wdg. średnich cen w twoim rejonie, na wiele nie licz.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #41
    Awatar KrzysiekA
    Dołączył
    May 2014
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    259
    To zależy na co się zdecydujesz.
    1. Wariant kosztorys - oni wyliczają kasę za te drzwi (najczęściej odliczją amortyzację) i otrzymujesz kasę
    2. Wariant serwis - wstawiasz do serwisu Audi i malują lub wymieniają na nowe w zależności od tego co ustali ASO.
    Pamiętaj, że masz prawo do przywrócenia stanu sprzed szkody. To nie jest AC tylko OC więc inne przepisy.
    Teoretycznie powinieneś zrobić badanie techniczne po szkodzie i za to też należy Ci się zwrot z tytułu OC.

  12. #42
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Kolego o czym ty piszesz? kto w 15sto letnim aucie zgodzi się na pokrycie kosztów naprawy w autoryzowanym serwisie na nowych gratach?
    W podanym wyżej przypadku kwalifikacja szkody to jedynie naprawa.
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 20-11-2014 o 20:41
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #43

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Kolego o czym ty piszesz? kto w 15sto letnim aucie zgodzi się na pokrycie kosztów naprawy w autoryzowanym serwisie na nowych gratach?
    W podanym wyżej przypadku kwalifikacja szkody to jedynie naprawa.
    Zgoda, kolego i wiek i "szkoda" nie kwalifikują naprawy do wymiany drzwi w ASO bo niby dlaczego ? Dla większości z nas TT tki gdzieś w domysłach sa warte wiecej niż daje rynek dla rzeczoznawcy Twoje TT to tylko 15 letnie audi warte tyle ile waży. Bierz kase i polakieruj drzwi u zaufanego lakiernika. Jak tak dalej pójdzie to zaczną sie posty w stylu " komar rozbił mi się na szybie" mogę rzadać jej wymiany
    Ostatnio edytowane przez Kwinto ; 20-11-2014 o 21:16
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  14. #44
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Cytat Zamieszczone przez Kwinto Zobacz posta
    Zgoda, kolego i wiek i "szkoda" nie kwalifikują naprawy do wymiany drzwi w ASO bo niby dlaczego ? Dla większości z nas TT tki gdzieś w domysłach sa warte wiecej niż daje rynek dla rzeczoznawcy Twoje TT to tylko 15 letnie audi warte tyle ile waży. Bierz kase i polakieruj drzwi u zaufanego lakiernika. Jak tak dalej pójdzie to zaczną sie posty w stylu " komar rozbił mi się na szybie" mogę rzadać jej wymiany
    Może tego na zdjęciu nie widać ale to nie jest tylko otarcie są liczne wgniecenia i dwie dosyć spore dziury także to nie jest taka blacha sprawa co jeśli kiedyś będę chciał sprzedać auto i będzie problem bo lakierowane czy to się nie liczy ?
    Using Tapatalk

  15. #45
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Dla ubezpieczyciela oczywiście że się nie liczy. Niestety.

Podobne wątki

  1. Wycena szkody MK1
    Przez wielgi w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 09-06-2017, 17:10
  2. Wycena silnika audi tt 8j
    Przez Gucio w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-12-2016, 22:40
  3. MK1 [8N] Wycena uszkodzenia
    Przez przemode w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-11-2016, 18:06
  4. Stłuczka - wycena szkody
    Przez Insane w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 02-01-2013, 18:28
  5. Felgi wycena
    Przez Malina w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-10-2010, 16:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •