Cytat Zamieszczone przez asikson Zobacz posta
no własnie - amortyzacja- zaliczył likwidator do wymiany 2 opony (lewy przod i lewy tył)
Mierzył dokładnie bieżnik gdyz jak pozniej powiedział, bedzie to potrzebne przy obliczaniu amortyzacji( z przodu mam 4,5mm bieznika a z tylu 6,5mm)
Mnie przy biezniku 6 mm policzyli 50% amortyzacji na opony :/

Cytat Zamieszczone przez asikson Zobacz posta
Mam pytanie - czy jesli otrzymam w piatek wycene, moge złosic sie do ASO ,do ich rzeczoznawcy po kosztorys napraw który zapewne wyniesie 2x tyle co oni zaproponują? Czy taki kosztorys ma dla nich jakąś wartość? Jest to dla sądu twardy dowód?
Jest to ważny dokument. W momencie, jeżeli wycena z aso nie będzie przekraczała wartości auta (zobaczysz na ocenie technicznej samochodu przesłanej od rzeczoznawcy od ubezpieczyciela) to wtedy oddawaj samochód do aso a likwidator musi pokryć koszty naprawy bez dwóch zdań

Cytat Zamieszczone przez asikson Zobacz posta
Ponadto pojawiły sie jakieś stuki podczas krecenia kierownicą - auto nie jest zabawką i rozpedza sie do 260kmh a przy tych predkościach auto musi byc sprawne w 110%!
W momencie jeżeli już podczas naprawy samochodu wyjdą rzeczy niewidoczne przy wcześniejszych oględzinach, musisz wstrzymać naprawę, zgłosić to do likwidatora, a oni wykonają ponowne oględziny. Inaczej nie zwrócą Ci kosztów naprawy za to.

Cytat Zamieszczone przez asikson Zobacz posta
Mam fakture zakupu z sierpnia na obecne felgi z USA na kwote 4,500USD z transportem czy warto przedstawic ja ubezpieczalni?
Tak. Najlepiej rzeczoznawcy, który na tej podstawie wyceni Ci Twoje felgi. Inaczej weźmie przykładowe (o najniższej cenie) tego rozmiaru. Pisałam Ci już to wcześniej