PinBack dzięki za informacje, ale to wszystko co opisałeś jak najbardziej wiem . Chodziło mi o coś innego, dlatego zapytam trochę inaczej: czy w ramach kwoty na jaką auto jest ubezpieczone (AC) liczy się to co w chwili ew. szkody (odpukać!) jest na aucie + mam dokumenty na zakup tego czy to co było podczas ubezpieczania? (chociaż nie pamiętam teraz czy były robione jakiekolwiek zdjęcia, więc ubezpieczyciel może nawet nie mieć informacji na jakich felgach było auto)

Cytat Zamieszczone przez PinBack Zobacz posta
Co do szkody na felgach - dla ubezpieczyciela felga ma taką wartość jak mu podaje Audatex / Eurotax, jeżeli wsadziłeś sobie felgi lepsze to musisz mu udowodnić podwyższenie wartości czyli okazać jakiś dowód zakupu.
Aczkolwiek z tej części wypowiedzi domyślam się, że jest tak jak myślę - czyli liczy się zaakceptowana wartość z polisy lub wyceny auta typu Info Ekspert, którą robi ubezpieczyciel (jeśli nie ma się wykupionego "utrzymania wartości") i w ramach tej wartości ubezpieczone są nawet zmienione felgi, których wartość można udokumentować. Pytam o to wszystko tak czysto teoretycznie. Mam nadzieję, że nigdy nie będę musiał tego sprawdzać na własnej skórze. Ale jak widać w przypadku asiksona licho nie śpi...

asikson, jak tam postępy w Twojej sprawie? Dostałeś wycenę?