Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Wątek: Kolektor wydechowy co i jak?

  1. #1
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950

    Kolektor wydechowy co i jak?

    Witam
    Do wymiany mam kolektor wydechowy, był już spawany ale tak jak się spodziewałem zaczął spowrotem pierdzieć.
    Nie chcę wydawać kroci na custom-owe z kwasówki które podobno i tak nie są dość wytrzymałe, na allegro znalazłem coś takiego:
    http://allegro.pl/kolektor-wydechowy...086811718.html
    Orientuje się ktoś czy to trochę podziała? Czy lepiej iść w używkę w niewiadomym stanie?

    Drugie pytanko: jakim momentem dokręcamy kolektor do silnika a jakim do turbiny? uszczelki zamienniki czy tylko oryginał?
    No i czy da się kolektor wyciągnąć bez zdejmowania pokrywy zaworów?
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Awatar molendez
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    York/Siemianowice Slaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    368
    Ja mam u siebie podobny kolektor jak narazie nie jest popekany, auto kupilem pol roku temu nie wiem jak dlugo on tam jest.Niedawno wymienialem turbo po za turbo, kolektorem i rozporka na kielichy nic wiecej nie bylo sciagane tylko miejsca to tam jest bardzo malo. ja mam silnik AJQ 180km.

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    wszystko spoko tylko ,że ten kolektor jest do 180tki czyli k03s itp a TY masz 225 czyli kolektor pod k04.
    Jakby co to ja mam 1 szt na sprzedanie w bardo dobrym stanie z jakimś minimalnym pęknieciem. Miałem w moich rękach dziesiątki i ten jest naprawdę jeden z najlepszych bo tylko kilka szt nie miało żadnego mikropęknięcia.
    Na ten kolektor dam CI gwarancję ,że będzie działał przynajmniej ze 2 lata.
    Sruby do turbo możesz dać stare jeśli gwinty bedą całe i łep śruby nie omsknie się po kluczu. STare śruby mają niższy łep i jest to spory problem dlatego pewniej jest kupić nowe gdzie zostało już to poprawione. Koniecznie przed ich przykręceniem przeleć gwintownikiem m10 bo z tymi śrubami jest często problem;/ Kolektor do głowicy to uszczelka zamiennik elring a nakrętki nowe. Moment na turbinę jest niewielki bo coś mi się pamięta że tylko 25 nm albo 30 ale spokojnie możesz dać 30 Nakrętki na szpilki kolektora przykręcam zawsze na wyczucie
    Ogólnie to przerąbana robota jest bo dostęp do tych 13 nakrętek jest niefajny ale sam zobaczysz:P Oczywiście da radę bez zwalania pokrywy bo w sumie nic do nie pomoże :P

  4. #4
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Paweł w opisie aukcji jest napisane że mają z flanszą pod k04 dlatego zadałem pytanie czy lepiej to czy ori używkę Dzięki za wyczerpującą informację, robota będzie trudna i żmudna. Możesz mi powiedzieć jakie mam kupić śruby do turbiny a jakie do głowicy? I wyślij mi na priv cenę tego kolektora jak coś...

  5. #5
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    To ja także podłącze się do tematu bo mam to w planach, co powiecie o takim http://allegro.pl/sportowy-kolektor-...158443519.html
    Dodam że mam 180 a nie jak kolega 225 Jakieś Wasze opinie o tym produkcie

  6. #6
    Awatar molendez
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    York/Siemianowice Slaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    368
    oOkillerjezOo bedziesz sam montowal ten kolektor czy oddajesz do mechanika, bo jesli sam to ci powiem ze to jest ch..... robota, jezeli twoj obecny kolektor jest git to ja bym tego nie dotykal chyba ze planujesz caly wydech to ma wtedy sens. ja ostatnio wymienialem turbo z moim znajomym mechanikiem i powiem ze drugi raz bym tego nie chcial robic ale to tylko moje zdanie. osobiscie mam zamiar jechac na remap silnika to powinno dodac troche kucykow

  7. #7
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ten spawany kolektor to chłam i będzie z nim tylko problem. Robota jak kolega wyżej napisał nie jest fajna a prędzej czy później pęknie ( zapewne prędzej ).
    Odnośnie kolektora z 1 linka to nic nie zmienia ,że flansza będzie pod k04 skoro kolektor ma zupełnie inny kształt niż powinien mieć. Skoro turbo będzie w zupełnie innym miejscu względem silnika to niestety DP do przeróbki, TIP i wszystkie linie wodne i olejowe. Roboty tyle samo co przy zmianie turba więc opłacalność zerowa.
    Kolektor w k03s jest poziomo względem głowicy a od k04 idzie bardzo do góry więc będzie z tym duży problem;/

  8. #8
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    to jest chinol i do a4ki a nie do poprzeczniaka, ktory prawdopodobnie pęknie , jesli Cię to nie przeraża to ok , możesz montować ew przespawasz za jakiś czas, licz sie z tym że to nastąpi dość szybko.
    no i na nic Ci ten kolektor bez K03S po regeneracji , na starej k03 ten kolektor jest zbędny bo turbo i tak nic nie wydmucha sensownego.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  9. #9
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Gregor rozumiem że piszesz nie do mnie?

  10. #10
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Myślę że odniósł się do postu nr 5

    Jeśli chodzi o kolektory to faktycznie trzeba się wystrzegać chińskich spawanych .

    JBS robi dobry kolektor pod K04 ale niestety przed zamontowaniem wymaga małego ''portingu'' w okolicach łączenia się kanałów .
    No i cena też nieporównywalna do tych z Allegro .








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #11
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    tak tak , do postu nr 5.
    odnosnie tego kolektora z 1 postu , to sie nie wypowiadam bo dokladnie tego modelu nie mialem w rękach, ALE0 miałem w rekach kolektor z tej samej firmy tylko pod T25 , i powiem tyle że jak za te pieniążki to jest to niezla oferta i co ciekawe jeszcze nie pękł...... jakby co to możesz podpytać właściciela , bo on jeździ na tym kolektorze http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php...77260#p6377260
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  12. #12
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    tak tylko jak pisałem ,że jeśli kolektor z 1 posty pod flanszę k04 ma taki sam układ kanałów jak pod flanszę k03 i różni się tylko delikatnym rozstawieniem otworów to jest to bez sens. Cały osprzęt z k04 będzie to poprawek i przeróbek bo nic nie będzie pasować;/

  13. #13
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    a tak jest , dokladnie jak piszesz , cały osprzet do przesunięcia bo nic nie będzie pasowało :/
    tak że moim zdaniem gra nie warta swieczki, no ale... kto bogatemu zabroni
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  14. #14
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Co ja bym bez Was zrobil ! Dzieki Panowie, daje sobie spokoj z tym chinolem. U mnie wszystko ok z kolektorem poprostu mysle nad DP bo turbo dzieki Wam juz mam kO3s. Natrafilem na takie cudo uniwersale w sumie i pomyslalem nad tym, ale cena fakt nie bardzo i jakosc watpliwa.

    Molendez jesli chodzi o zakladanie to napewno mechanik ja bym sie nie bral za takie cos z racji tego ze cos moge popierniczyc heh Narazie temat umiera bo kolektor o kant tylka rozbic heh a DP narazie wylonduje do tego co jest.

  15. #15
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Cytat Zamieszczone przez oOkillerjezOo Zobacz posta
    Co ja bym bez Was zrobil ! Dzieki Panowie, daje sobie spokoj z tym chinolem. U mnie wszystko ok z kolektorem poprostu mysle nad DP bo turbo dzieki Wam juz mam kO3s. Natrafilem na takie cudo uniwersale w sumie i pomyslalem nad tym, ale cena fakt nie bardzo i jakosc watpliwa.

    Molendez jesli chodzi o zakladanie to napewno mechanik ja bym sie nie bral za takie cos z racji tego ze cos moge popierniczyc heh Narazie temat umiera bo kolektor o kant tylka rozbic heh a DP narazie wylonduje do tego co jest.
    Dp i odrazu wtryski zmień na 380cc z APX-a/Bam-a. Bo seryjne ograniczą Cie mocno.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

Podobne wątki

  1. Kolektor wydechowy
    Przez sebam w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-10-2015, 00:08
  2. Kolektor wydechowy AUQ
    Przez mrozu.mrozu w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-08-2015, 19:24
  3. kolektor wydechowy
    Przez piotrek_1221 w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-12-2013, 07:47
  4. Kolektor wydechowy
    Przez szpaku88 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 23-08-2012, 06:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •