Cytat Zamieszczone przez arek_trabi Zobacz posta
Witam
jako, że budowa auta już przełamała połowę czas myśleć o podniesieniu mocy w wersji BAM 224 quattro mam 2 wersje
1. DP , TIP 3cale (już mam) + program, strojenie fajnie jakby się udało 250km i min. 350Nm ( bardziej zależy mi na momencie)
2, turbo np. to http://allegro.pl/turbina-golf-v-14-...077281075.html + wtryski 550 +bosch 044
i teraz pytanie bo przyznam się ze szukałem ale kurcze nigdzie nie mogę znaleźć konkretów , może ktoś z was robił taką przeróbkę

czy turbo z tfsi siada na kolektor z BAM , czy musze też zmienić, co jeszcze dokupić poza innym DP i TIPem

powyższy zestaw można mieć za 2500tyś + program strojenie ok 2 tyś
co jeszcze mi dochodzi do takiego zestawu z większych inwestycji
ktoś mnie oświeci , bo powiem szczerze ,ze rozpoczynam przygodę z turbo , zawsze były wolnossaki
Pozdrawiam

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

oczywiście MONTAŻ a nie montarz nie wiem co mnie zaślepiło
potrzebujesz taki adapter jak na foto który wkleił marini,bo turbo k04tfsi nie siada plug and play na 1.8T.
Do tego potrzeba dorobić przewody woda olej, NOWY TIP , NOWY DOWNPIPE, nowy początek układu cisnieniowego od turbo , plus wtryski 550 jak napisałeś + mocna pompa paliwa - nowe VDO z 1.8T quattro ew R32 lub rzeźba z boschem 044 /040, ew walbro 255 + strojenie.