Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 217

Wątek: dystanse - moje zmagania

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    daleko
    Posty
    241

    dystanse - moje zmagania

    Dziś montowałem dystanse, chciałem kupić trochę lepsze a więc zdecydowałem się na zestaw

    HBM

    Dystanse przykręcane są do piasty śrubami dostarczanymi z zestawem, potem do dystansów przykręca się fabrycznymi śrubami alusy ( zgodnie z informacjami podanymi na aukcji).

    Dystanse mają 20mm.. przykręciłem według zaleceń do piasty, potem przykręciłem alusy seryjnymi śrubami. Przejażdżka - bije jak cholera... Próba odkręcenia i sprawdzenia co się dzieje trwała godzinę - jedno koło). Okazuje się, że seryjne śruby mają gwint około 27mm, część gwintu chowa się po włożeniu w alufelgę, ale i tak pozostaje ponad 20mm - efekt, podczas dokręcania do dystansów kół, śruby przeszły na wylot dystanse jako iż są dłuższe o kilka milimetrów oparły się na stalowej piaście i chcąc nie chcąc poddał się aluminiowy gwint w dystansach. Dystanse do wyrzucenia, śruby też bo cały gwint zasrany w aluminium z dystansów. Napisałem już do sprzedawcy i czekam na odpowiedź.

    Ogólnie masakra

  2. #2
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Wątpie żeby ci uznał reklamacje ponieważ sam zniszczyłeś towar a sprzedawca będzie sie wykręcał. Czym dokręcałeś śruby ręcznie kluczem, czy pneumatem
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #3

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    daleko
    Posty
    241
    ręcznie kluczem, chłopaczyna ze mnie ważąca 70kg a więc pary pudziana nie mam.

    To nie chodzi tutaj o dokręcanie, chodzi o to, że standardowe śruby są za długie do tych dystansów. Dystans ma grubość 20mm a gwint śruby wystaje z alufelgi ponad 20mm , chcąc dokręcić porządnie koło śruba oparła się na stalowej piaście ( śruba stalowa, piasta stalowa to wiadomo, że poddał się ch.. aluminiowy gwint). Na aukcji jest wymienione, że dystanse pasują do audi TT i że przykręca się je oryginalnymi śrubami a więc nie sprawdzałem, czy śruba wystaje 20mm czy może 22mm. Nie jest to moja wina. Zresztą to niech ktoś mi znajdzie śruby do audi krótsze niż standardowe czyli np 20mm gwint? bo tylko takie by pasowały do tych dystansów.

    Swoją drogą co to za "super stop aluminium używane niby w lotnictwie" co się gnie jak plastelina. po dokręceniu i oparciu się śrub o piastę dystanse się całe powypaczały!

  4. #4

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    353
    no i dobrze ze tak sie stalo bynajmnirj kolo ci nie odpadlo sprawdz czy na instrukcji nie pisze jezdzic do 50km/h
    Sprzedam TT 180 KM rok 99 cena 26000 tel 517385046
    http://owex.firmy.net/

  5. #5
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Tak czytam i wnioskuje że w każdym przypadku kiedy sprzedawca nie dołoży specjalnych śrub do dokrećania kół do dystansów o odpowiednio obliczonej długości to będzie tak się właśnie dzialo

    no i dobrze ze tak sie stalo bynajmnirj kolo ci nie odpadlo sprawdz czy na instrukcji nie pisze jezdzic do 50km/h

    Pewnie że dobrze życie ważniejsze od jakiś gównianych dystansów
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #6

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    daleko
    Posty
    241
    No nic poczekam na reakcje sprzedającego, wychodzi na to, że lepiej było kupić najtańsze dystanse przelotowe i długie śruby, albo zainwestować w jakieś H&R.

    No pewnie, że życie droższe niż dystanse, ale to nie zmienia faktu, że wywaliłem 350zł ( dystanse i śruby do wymiany) w błoto w dodatku jeb... się z tym pół dnia a tt znowu stoi bez kół

  7. #7

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337
    ENZO napisał...

    " Dystanse mają 20mm.. przykręciłem według zaleceń do piasty, potem przykręciłem alusy seryjnymi śrubami. Przejażdżka - bije jak cholera... Próba odkręcenia i sprawdzenia co się dzieje trwała godzinę - jedno koło). Okazuje się, że seryjne śruby mają gwint około 27mm, część gwintu chowa się po włożeniu w alufelgę, ale i tak pozostaje ponad 20mm - efekt, podczas dokręcania do dystansów kół, śruby przeszły na wylot dystanse jako iż są dłuższe o kilka milimetrów oparły się na stalowej piaście i chcąc nie chcąc poddał się aluminiowy gwint w dystansach. Dystanse do wyrzucenia, śruby też bo cały gwint zasrany w aluminium z dystansów. Napisałem już do sprzedawcy i czekam na odpowiedź. "

    i dalej ...

    "Swoją drogą co to za "super stop aluminium używane niby w lotnictwie" co się gnie jak plastelina. po dokręceniu i oparciu się śrub o piastę dystanse się całe powypaczały!"

    Czys Ty zwariował? Chcesz się zabić? Koła chcesz do aluminiowych dystansów przykręcać???????
    Koła przykręca się do piasty stalowej !!!!!! Dystans to tylko przelot !!! A śruby muszisz mieć dłuższe o grubość dystansów- w Twoim przypadku o 20 mm. !!!!

    ZUCZEK i DORKNESS ----> i Wy tego nie wiecie??????? PORAżKA !

    ENZO --->Napisz coś, żebyśmy się upewnili, że żyjesz

    ....
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

  8. #8
    LOOOL

    O takim mistrzu jeszcze k00rwa nie słyszałem !!


    ładnie żeś musiał na żywca wkręcać śruby - mhehehehehe,
    następnym razem zapytaj może na forum ?

    A jak wlewasz paliwo do baku, to śrubokrętem otwierasz pokrywe wlewu?
    TTHud | carnivore extraordinaire

  9. #9

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    353
    a tak sobie mysle jakie byly te sruby do przykrecania dystansów bo w innej kolejnosci raczej by nie pasowały podaj link do tej aukcji
    Sprzedam TT 180 KM rok 99 cena 26000 tel 517385046
    http://owex.firmy.net/

  10. #10
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No właśnie wczytywałem sie w tego posta i nie moglem załapać o co chodzi ale teraz już wiem
    ICEBOY
    Dystans to tylko przelot !!! A śruby muszisz mieć dłuższe o grubość
    Właśnie dlatego napisalem że powinny być w komplecie odpowiednio obliczone
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #11
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    taa...nie ma to jak przykręcić i polegać na kawałku aluminium. Tak na zdrowy rozum, patrząc na to...chyba bałbym się jechać powyżej 100 km/h, ten sam użytkownik ma też przelotowe. Zastanawiam się czym się kierowałeś kupując je... dobrze, że szybko się zorientowałeś i nic się nie stało Co jak co, ale zdrowie najważniejsze.

    // tak się zastanawiam, w quattro wciskając dystanse, trzeba na obie ośki dać po 20 mm czy można na jedną?

    DORKNEST, link jest w pierwszym poście.

  12. #12
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Coś tu jest posrane jak mogłeś zerwać śruby w przelotach jak tam nie ma gwintu przynajmniej tak to wygląda na tej aukcji
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #13

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337
    DORKNES...

    Nie przykręcaj dystansów do piasty. Po co? Wyczyść dobrze front piasty papierem ściernym, jeżeli jest rdza i przykręć koło poprzez dystans dłuższymi śrubami (o 20mm w Twoim przypadku). Koniec roboty.

    ZUCZEK - można było to inaczej zrozumieć. Fakt. Dlatego przeczytałem raz jeszcze, bo nie uwierzyłem i .... włos mi się zjeżył na glowie !!! Jeszcze troche włosów mam )

    Dobrze ENZO, że zyjesz!

    Pzdr,
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

  14. #14

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    353
    hehehehe no skoro lotnicze aluminium to wszystko możliwe
    wow heh to ci dopiero sprzedawca odpisze hehehe :P
    dawno sie tak nie ubawiłem sorki
    tylko powiedzcie mi panowie czym enzo przykręcił dystanse jak nie dostarczonymi od sprzedawcy śrubami?????
    no chyba nie kupił w metalowym
    wiec jak dostal je w paczce i byly krótkie czyli ok 30mm to normalne ze mógł tak pomyśleć a wtedy to wina sprzedawcy i celowe wprowadzanie w błąd zagrożenie życia itp

    [ Dodano: 28 Kwiecień 2009, 22:37 ]
    mowie że cos nie tak zuczek te śruby i gwint hmmm
    ??
    Sprzedam TT 180 KM rok 99 cena 26000 tel 517385046
    http://owex.firmy.net/

  15. #15
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK
    Coś tu jest posrane jak mogłeś zerwać śruby w przelotach jak tam nie ma gwintu przynajmniej tak to wygląda na tej aukcji
    Te śrubki nie są do przelotu, one wchodzą w te większe otworki i przykręca się je do piasty, a do tego co jest gwontowane - przykręca się felgi swoimi śrubami.

    Chociaż pewnie można by i przelotem, ale za dużo dziurek jest i sałabo by się to trzymało - koniec tej większej dziury jest węższy (z tego co się dopatrzyłem z tych fotek na aukcji).
    Tylko sprzedający dodaje śrubki do tego pierwszego sposobu.

Podobne wątki

  1. dystanse
    Przez gibons w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 14-07-2016, 20:35
  2. dystanse
    Przez wolkriss1797 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-04-2016, 21:21
  3. Dystanse kół
    Przez matber1 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-01-2015, 22:39
  4. dystanse
    Przez edwardboss w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-03-2014, 09:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •