Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy ... 678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 106 do 120 z 136

Wątek: świece - Jaki Typ?

  1. #106
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Wrzuciłem dziś świece f5dpor Bosch, poprzednio były Ngk PRFQ7 ale ostatnio pojawił się misfire, być może 30tyś na BT to już dla nich za dużo, bo efekt przeszedł moje oczekiwania, auto pracuje równiej lepiej reaguje na gaz i problem misfire nie pojawia się na razie oby jak najdłużej, mogę śmiało polecić je do mocniejszych 1.8T
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #107
    Awatar Garry
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    LC9Z
    Posty
    106
    Witam. Też jestem w trakcie wyboru nowych świec i po lekturze tematu zdecydowałem się na Boshe f5dpor. Moje AUQ na razie jest na seryjnym programie ale już niedługo będzie zabawa z softem i w związku z tym moje pytanie. Czy mogę włożyć je na razie do seryjnego silnika na seryjnej szczelinie 0.7mm jaka mają? Czy może zwiększyć ją do 0.8mm, a po programie zmniejszyć na 0.7mm?

    Zobaczymy jak będzie z dostępnością. Jak się nie uda kupić to wlecą Denso Irrydium IK22, i ustawienie szczelin jak wyżej. Co o tym myślicie?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Sorki, że piszę post pod postem. Dzisiaj zamówiłem Bosche F5DPOR tak jak w temacie, udało się po 60zł za sztukę, na jutro będą. O dziwo Pan mi powiedział, że szczelina seryjnie na nich jest 0.6mm. Czy nie będzie problemem jak ją zwiększę do seryjnych 0.8mm czy 0.7mm po programie?

  3. #108
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Bez problemu i strachu możesz zwiększyć szczelinę do tej proponowanych dla seryjnego auta .
    Dwa warunki

    - unikaj mierzenia szczeliny płaskim szczelinomierzem ( dotyczy świec irydowych i platynowych ) .
    - ustawiaj szczelinę i mierz ją specjalnym narzędziem ( kosztuje '' grosze '' )

    Nie wiem czy w tym czy w innym temacie publikowałem foto i film ale jako że nie chce mi się szukać to zamieszczam ponownie








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #109
    Awatar Garry
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    LC9Z
    Posty
    106
    Tak, tak filmik ogladałem, nawet jeździłem po lokalnych sklepach i tłumaczyłem o jakie narzędzie mi chodzi, ale nikt nic totalnie nie wiedział :P będę musiał w necie poszukać najwyżej. Szczelinomierzem jedna mierzyłem ale znalazłem na angielskiej stronie boscha, że szczelina jest 0.59 i faktycznie jak próbowałem 0.60 włożyć to nie wchodził listek, ale na siłę nie wciskałem, wolałem tutaj napisać.

    A teraz jeszcze pytanie, czy ta sama szczelina będzie dla świec ze szczeliną boczną? Bo te Bosche mają szczelinę boczną, i głównie stąd moje wątpliwości, a na innych forach totalnie nikt nie pisze, że zmieniał szczelinę przy tych świecach, tylko że montują i jeżdżą...
    Załącznik 6925

  5. #110
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nie skojarzyłem że te świece mają szczelinę boczną .
    W takim wypadku proponowałbym tego nie ruszać
    Osobiście nigdy nie testowałem ani nie polecałem tych świec więc może poczekajmy na opinię osób które polecały i testowały .










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #111
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Ja jeździłem na tych świecach ale z delikatnie większą turbinką niż k-04 ogólnie stosuje się je w autach w po mocnych modyfikacjach z dużym bostem lub bardzo mocne w serii, w seryjnym 1.8T nie ma to sensu wolał bym denso lub ngk. Ale skoro już kupiłeś zakładaj i jeździj.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #112
    Awatar Garry
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    LC9Z
    Posty
    106
    Ok, dzięki za info. Jutro zakładam świece to się podziele z wami odczuciami, zobaczymy co to będzie. Pozdrawiam!

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    EDIT Świece założone i przy okazji zrobionych kilka innych rzeczy, ale nie będę tutaj śmiecił. Nie zmieniałem szczeliny, tylko założyłem do seryjnego AUQ F5DP0R (0.59 szczelina boczna dokładnie) i autko zrobiło już 1000KM na tych świeczkach. Silnik chodzi równiej i jakby delikatniej, ciszej. Teraz nie czuję już jakiejś specjalnej różnicy, ale przez pierwsze 30KM to miałem wrażenie, że nie jadę swoim autem. Zdecydowanie warto założyć do autka które będzie miało niedługo program i będą robione jakieś mody, ale na razie śmiga na serii. Wszystko działa i nie ma problemów. Mam nadzieję, że pomogłem ludziom którzy się zastanawiali nad tymi świeczkami.

    PS Po zrobieniu logów, zero jakiś Knocków przy 6000rpm, ani jednego, na żadnym cylindrze. Paliwo Fuel Safe 95 Shell, z zalanym środkiem XTD do czyszenia układu wtryskowego. Jedyne co zauważyłem to opóźnienia zapłonu w logu, do -6. Nie wiem czy to kwestia paliwa, świec, czy cewek, a może po prostu tak opóźnia na seryjnym programie. Mogę wkleć nawet jeśli ktoś chciałby to zobaczyć.

  8. #113
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Zero knocków a na zapłonach -6 to jak to jest w końcu?
    Zdecydowanie źle i zanim zrobisz program zrób z tym porządek, auto ma być w 100% sprawne, a w okienkach 020 same zera.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #114

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    może o wypadanie zapłonu - misfire mu chodziło

  10. #115
    Awatar Garry
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    LC9Z
    Posty
    106
    Nie loguję VAG-COMem, tylko me7loggerem więc mogę podać nazwy parametów o które mi chodzi.

    Parametry CountMisfireCyl1, CountMisfireCyl2, CountMisfireCyl3, CountMisfireCyl4 - wszędzie zera, po całości.

    Chodziło mi o parametry o nazwie: IgnitionRetardCyl1, IgnitionRetardCyl2, IgnitionRetardCyl3, IgnitionRetardCyl4, AvgIgnitionRetardKnockControl.

    Pokaże o co chodzi na JPG:




    Co o tym myślicie?
    EDIT Na starych świecach pojawiały się jedynki w polach Missfire co chwile jak podglądałem na VAG-COMie stojąc na postoju.
    Ostatnio edytowane przez Garry ; 08-08-2014 o 14:33

  11. #116
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Widzę że temat jest dla MK1 ale chyba nie ma sensu zakładać nowego.
    Nie wymieniałem jeszcze świec a że nie wiem ile minęło od ostatniej wymiany więc zapewne wypadałoby już to zrobić. No i pytanie - na zwykłe-seryjne czy inne? Auto jest po programie a w niedalekich planach jest modyfikacja wydechu.

  12. #117
    Awatar sveden76
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Skąd
    uk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2003
    Kolor
    niebieski
    Posty
    142
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    kamil pasik, Do seryjnego auta , normalne seryjne swiece ..
    Jest zasada ze jesli podniesiemy moc o 50 KM ponad serie to zakladamy o stopien zimniejsze swiece i zmniejszmy szceline ..

    Oczywiscie na seryjnych tez bedzie chodzic OK , jednak zmieniajac chodzi o max zoptymalizowanie pracy siilnika i trwalosci swiec


    Pozdrawiam
    Witam,

    bede podkrecal swoja "niunke" o 50 koni , moglby mi ktos powiedziec jakie swiece wybrac????z gory dziekuje

    pozdrawiam

  13. #118
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jezeli masz sprawne i nie wymagają wymiany okresowej to zostaw je w spokoju.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #119
    Awatar sveden76
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Skąd
    uk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2003
    Kolor
    niebieski
    Posty
    142
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Jezeli masz sprawne i nie wymagają wymiany okresowej to zostaw je w spokoju.
    bede robil servis a zawsze kupuje wszystko swoje wiec ...a za jakies 3-4 tygodnie chce ja podkrecic wiec....

    pozdrawiam

  15. #120
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    NGK, DENSO, wdg katalogu, lub stopień zimniejsze, przy takich modach nie martwił bym się o świece, naprawdę.
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Świece
    Przez Antau w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-10-2016, 19:17
  2. świece do mk2
    Przez Emilio w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-10-2015, 14:26
  3. swiece zaplonowe do tt
    Przez sveden76 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-05-2012, 22:52
  4. świece
    Przez gibons w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-11-2008, 22:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •