Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 71

Wątek: Vip

  1. #46
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Mam pytanie co z moim tematem Ogólnopolskiej Mapy Użytkowników/zlotów TT? Został skasowany?

    Szkoda, że tak się stało. Ja bym był w stanie zrzec się rangi dla dobra ogólnej atmosfery na forum ale można było to zrobić w inny sposób.

    np. Utworzyć temat w dziale VIP z pytaniem:
    - Chłopaki, jest taki i taki temat. Źle się dzieje na forum bo kłujecie innych w oczy VIP'ami i atmosfera zaczyna się delikatnie wymykać. Jest pomysł by całkowicie znieść tę rangę bądź przemodelować od podstaw. Co o tym sądzicie. Kto byłby za/przeciw?

    Zdaje mi się, że wszyscy byśmy się wtedy dogadali, a i VIPy poczułyby, że "ranga" dawała im możliwość uczestniczenia w powyższym zapytaniu...

  2. #47
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Panie i Panowie .

    Decyzję taką podjęliśmy wspólnie więc bardzo proszę o nie wyciąganie pochopnych wniosków i dorabianie do tego różnych teorii .

    Fakty są takie że to co widzicie oficjalnie to tylko wierzchołek góry lodowej . Bez wiedzy co dzieje się za kulisami nikt z Was nie wie przecież co tak naprawdę się dzieje .

    Fakty są takie że było sporo zgrzytów , niedomówień i niepotrzebnych polemik związanych z istnieniem tej grupy .
    Wszyscy tutaj jesteśmy dla wspólnej pasji i osobiście nie cierpię wszelkiego rodzaju intryg , niedomówień i niepotrzebnych nikomu konfliktów .
    Na takie sprawy jednak musieliśmy często poświęcać nasz czas zamiast cieszyć się z dobrodziejstw forum jak większość nieświadomych pewnych spraw ludzi .

    Pewne decyzje zawsze wywoływały i będą wywoływać kontrowersje a ich słuszność wychodzi po pewnym czasie.
    Naszym zdaniem tak po prostu będzie lepiej .

    Proszę też o stonowanie wypowiedzi bo nikt z nas nie jest smarkaczami do bicia a opieka i prowadzenie forum do działalność społeczna z której nie mamy żadnych dochodów a często stresy i niepotrzebne zmartwienia .

    Pomysł z wyborami na adminów i modów zostawiam bez komentarza .
    Proszę mi podać jeden przykład z całego świata gdzie to odbywa się w taki sposób






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #48
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    to byla (nie)stety naturalna konsekwencja ostatnich kilku wydarzen

    o ile sama decyzja pochodzi od administracji, wiec nie podlega polemice,
    o tyle forma wprowadzenia zmiany jest niestety fatalna, bo z gory skazana na kolejny konflikt
    zgadzam sie z Blerxem, ze wystarczylaby ta sama wiadomosc, ale w dziale VIP i PRZED usunieciem tej rangi,
    bylby czas na przetrawienie, ochloniecie, porzadek w skrzynce pocztowej - teraz vipy maja ja zablokowana przez przepelnienie - nie dziala ani odbieranie , ani wysylanie

    mleko sie juz jednak wylalo i wyszlo jak wyszlo,
    nie zgodze sie natomiast ze stwierdzeniem, ze kontrowersje wzbudzala ranga - nie wzbudzala,
    kontrowersje wzbudzaly wylacznie niezrozumiale decyzje kolegow moderatorow z nia zwiazane,
    ktore wynikaly z... to moze przemilcze, bo znowu uslysze, ze wchodze tu tylko, by wprowadzac zla atmosfere i zamieszanie

    reasumujac
    rozumiem zal userow, ktorzy dzis ni z gruchy ni z pietruchy stracili vipa, bo mozna to bylo rozegrac bardziej elegancko,
    rozumiem tez administracje odnosnie samej decyzji - szkoda tylko, ze tak sie stalo, bo gdyby nie nadmiar wody sodowej wszystko moglo byc po staremu

    czy vip byl potrzebny? nie byl
    czy byl przydatny? byl

    prywatnie trzymam kciuki za forum, dzis zniknely vipy, moze za rok dwa zmieni sie i moderacja
    czego sobie i reszcie kolegow zycze

    ---
    edit: Jaqob ogarnal juz problem przepelnionych skrzynek pocztowych - zwracam honor w tej kwestii
    Ostatnio edytowane przez M and V ; 13-04-2014 o 15:57

    "Love Them BOTH" - M.

  4. #49
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Wszyscy userzy z najwyższą rangą (specjalista) mają teraz limit na 5 tys wiadomości

  5. #50
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    A ja właśnie co pokasowałem tyle wiadomości żeby te ważniejsze się pomieściły
    I TT

  6. #51

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Wszyscy userzy z najwyższą rangą (specjalista) mają teraz limit na 5 tys wiadomości
    Co za dar. Artur Proszę o odpowiedź na pw.

  7. #52
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Abstrahując od tego konkretnego forum, przedstawię mój pogląd na kwestie adminów i moderatorów (miałem kilka for w innej branży, zatrudniałem informatyków do takich zadań):

    Admin - powinien administrować serwerem, skryptami itd - czyli dbać wyłącznie o stronę techniczną forum
    Moderator - powinien moderować dyskusje, przenosić wątki, upominać użytkowników łamiących regulamin

    W żadnej z ww. funkcji (nie rang!) nie zawierają się takie możliwości, jak karanie/banowanie użytkowników, czy przydzielanie uprawnień (innych niż do ww. celów techniczno/organizacyjnych). "Rządzenie" to kompetencja wyłącznie dla organu decyzyjnego i to jest właśnie ew. zadanie VIP-ów. To VIP-y jako np. Rada Starszych powinna być organem decyzyjnym, a admin/moderator to osoby wykonujące decyzje tegoż organu.

    Na forach otwartych role te są postawione na głowie - z pracowników/urzędników osoby takie stają się właścicielami/rządzącymi. Te nadmierne kompetencje na forach (bo już nie w serwisach firmowych/instytucjonalnych) wzięły się tylko z powodu braku formalnych właścicieli oraz z powodu braku wynagrodzenia za taką pracę (nieformalna władza jest tu ekwiwalentem wynagrodzenia).

    Stąd, aby było, jak być powinno - forum powinno być utrzymywane ze składek lub sponsorów (dlaczego jeszcze nie sponsoruje nas Audi - przecież deklarowali wkład - czy ktoś z "ekipy" zwrócił się do nich z taką propozycją?), admin i moderator powinni za swoją pracę otrzymywać wynagrodzenie (choćby w postaci bonów na benzynę), decydenci (vipy) powini być jako osoby szczególnie zasłużone dla forum (i jak to vip-y, powinno być ich 10%, a nie połowa dyskutujących).

    Dlatego, choć mnie też to razi, to nie dziwię się "ekipie"i, że zabierają się za rozstawianie ludzi/spraw po kątach - to rekompensata za brak wynagrodzenia dla nich, a także dana im nieograniczona swoboda, skoro nie ma organu decyzyjnego, mogącego ukrócić nadgorliwość, czy osobiste pobudki. Każdy tyran przecież bierze "tylko tyle" władzy, ile się mu jej da

  8. #53
    Awatar voodoo
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    bydgoszcz/krk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    condorgrey
    Posty
    485
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    Proszę o wykasowanie mojego konta łącznie ze wszystkimi postami.
    haha foch jak baba..masakra

  9. #54
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    Cytat Zamieszczone przez voodoo Zobacz posta
    haha foch jak baba..masakra
    Wybacz ale może ICE ma ku temu powody i należało by to uszanować a nie komentować w taki sposób !?!
    I TT

  10. #55

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Było dobrze dopuki ktoś nie rozpoczął zabawy w dawanie i odbieranie vipa. Woda sodowa uderzyła do głowy i tyle. Elita reszta barachlo

  11. #56
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Wszystko moze byc, tylko musza byc ustalone jasne zasady przyznawania a nie na widzi mi sie ... bo dlatego tez byly spiecia odnosnie przyznawania i zabierania VIPow...
    I jasne zasady odbierania

    Ksolk napisał tu przynajmniej kilka wypowiedzi,z którymi się w pełni zgadzam. To forum robi podział nie na vipów i tych co nie są vipami, tylko moderację i chołotę. Żuczek wielokrotnie zasłużył sobie na odebranie mu moderacji, ale "elita" przecież nie odbierze mu tego przywileju. Jedynym wyjątkiem jest Artur, który nie odcina się od wszystkich tak jak pozostali modzi
    Ostatnio edytowane przez STELMI ; 13-04-2014 o 20:32

  12. #57
    Awatar WW
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubaczów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    398
    Nie wiem o co tutaj chodzi, przecież każdy posiadacz TT jest VIP_em

  13. #58

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Tyle, że Arttur ma coraz mniej do gadania bo nie wypada nie zgadzać się z resztą "administracji" bo jakby to wyglądało.

  14. #59
    Awatar PawelM
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    -
    Posty
    478
    Ehh być może jestem staroświecki ale gawno obchodzi mnie ranga na forum, tak jak liczba like'ów czy znajomych na fb. Jak dla mnie może w ogóle nie być liczby postów czy jakichkolwiek rang. Moim zdaniem to nie jest esencja na tym forum. Ja może nie mam dużo postów ale bezinteresownie pomogłem już wielu osobom na tym forum i nie oczekuję żadnych rang czy innych nagród. Myślę że byłem na 70% zlotów które były organizowane w Wawie a kilka nawet ja zaproponowałem na samym początku. Sprzedaję pierścienie ale praktycznie nic na tym nie zarabiam tylko umożliwiam ludziom fajny mod. Sam chciałem mieć wskaźnik w wencie ale cena za jeden pierścień wycięty na CNC była stanowczo za wysoka i dopiero przy 20 zaczęło być znośnie. Lepiej - jak pierścieni zabrakło a userzy nadal się zgłaszali to postanowiłem znowu założyć swoje pieniądze żeby zamówić drugą partię. Mimo to jakoś nie czułem się gorszy lepszy czy inny bo nie miałem rangi VIP.

    Dla mnie forum służy wymianie informacji, prezentowaniu własnych TT i modów czy umawianie na lokalne czy ogólnopolskie zloty. Płakanie że ktoś odebrał/nie dostał takiej czy innej rangi jest niepoważne

  15. #60
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Może nie jestem za aktywnym forumowiczem ale w każdej wolnej chwili wchodzę na forum i mniej więcej wiem co się dzieję. Dlatego pozwolę sobie wprowadzić trochę obiektywizmu do tego wątku. Wszędzie tam gdzie nie będzie jasnych reguł będą powstawać konflikty. Dlatego żeby w rodzinie żyło się dobrze trzeba sobie pewne rzeczy wytłumaczyć. Może dać też szanse innym. Może zrobić też sondę czy chcesz aby zmieniło się to czy tamto itd. Tak myślę, że wtedy można zareagować na obecne potrzeby i wole forumowiczów. Forum jest dla nas wszystkich! Całe szczęście, że jest bo jest nieograniczonym źródłem wiedzy i tworzy okazje do współdzielenia naszej pasji. Dla mnie ranga VIP jest niepotrzebna to czy ktoś jest zasłużony dla forum powinni oceniać inni np. dawać plusy za pomoc.
    Pozdrawiam wszystkich motoryzacyjnych pasjonatów

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •