Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 29 z 29

Wątek: Daleka podróż - porady

  1. #16
    Awatar wychylylybym
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    181
    Dzieki, sporo nowych informacji.

    Rzeczywiscie nie wzialem pod uwage robakow ;p 5L dokupie, poza tym jeszcze przeciez czeka mnie droga powrotna.
    Ładowarke do tel mam, nawet do laptopa mam przetwornice , kamizelka, apteczke, trojkat i gasnice posiadam.

    Tarcze , klocki wymieniane jakies 1tys km temu wiec nowki. Moze jakas mape podreczna tez wezme.

    A powiedzcie mi prosze jak wyglada sprawa z nieoryginalnymi xenonami ? czy policja bardzo zwraca uwage na brak spryskiwaczy - w Polsce jeszcze nie czepiali sie? A moze nie ma co sie bac? bo wlasnie anulowalem zaplate za przetwornice (w razie jak sie spali bo z tymi chinolami to nic nie wiadomo) i moze zaloze H7 ?? Ale juz tyle wydalem zeby doszykowac samochod i ogolnie to wszystko ze nie usmiecha mi sie kupowac teraz dobrych H7 ;/ W drodze w razie czego nie moge wymienic bo od kupienia TT kable do zarnikow sa szczepione na sztywno nie wiem czemu - wiec albo na stale H7 albo xenon. Prosze o rade

    Co do promu to bilet musze kupic juz teraz (1300zl za samochod i 2 osoby) i jest bezzwrotny i nie mozna przebukowac ;p dlatego nie moze sie nic spieprzyc bo bede nie zle w plecy ;/

    Nawigacja google niestety odpada chociaz mam sposoby zeby miec cos w stylu offline (ustala sie raz trase, przejezdza mape i zapisuje sie do cache - pamieci podrecznej) ale na to wole sie nie zdawac. Narazie jezdze na Automapie i jestem zadowolony, mapa offline i jazda.
    Ostatnio edytowane przez wychylylybym ; 11-04-2014 o 15:33

  2. #17
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    Cytat Zamieszczone przez annecy Zobacz posta
    5l płynu w DE czy gdziestam moze kosztować 10-15 e na stacji... szkoda kasy
    No proszę Cie mieszkam tu już trochę lat ale takich cen to nie widziałem fakt pewne rzeczy są droższe ale bez “przesadyzmu” !
    Skoro piszemy o płynie to proponował bym już zakup koncentratu 4:1 (z 5L masz 20L )
    Co do autostrad to to nawet zwykła woda wystarcza bo i tak to tylko chwile, jak już pisane było służy do zmycia troli z szyby

    Pozdrawiam

    Ps

    Place raz na rok ADAC i pewne sprawy staja się mniej istotne .

    Ps 2

    Kiedyś zrobiłem ((podobny)) watek http://www.klubtt.pl/showthread.php?...l=1#post100361
    Ostatnio edytowane przez Jambolek ; 11-04-2014 o 18:57
    I TT

  3. #18
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,363
    Co do ksenonowe to sprawdź czy w krajach przez które będziesz jechał jest obowiązek jazdy na światłach w dzień. W Niemczech nie ma nakazu, wiec spokojnie możesz jechać w dzień bez włączonych i nikt na to nie zwróci uwagi. Dodatkowo jak lampy nie będą oslepiac to nikt się nie przyczepić. Dla świętego spokoju obniż wysokość świecenia lamp pokrętłem przy włącznik świateł

    Wyslane z mojej pieknej audi TT
    __________________________
    Pozdrawiam

  4. #19
    Awatar henry68
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    EU
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    769
    Wszystko już chyba było wymienione co warto ze sobą zabrać. Ja dodam jeszcze ze oprócz karty EC warto mieć trochę gotówki na tankowanie w razie awarii systemu albo blokady karty co mnie już spotkało.

  5. #20
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Bierz krem do opalania i aparat. Majorka to piękna wyspa opanowana głównie przez Anglików. Taka trochę spokojniejsza Ibiza. Będzie na co popatrzeć

  6. #21
    Awatar wychylylybym
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    181
    No to wiem juz wszystko dzieki wielkie za zaintereseowanie.

    Akurat Majorka jest okupowana w wiekszosci przez Niemcow, odwiedzalem juz 2 razy wiec wiem co mowie

    Pozdro

  7. #22
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Co do navi to na Polskę automapa , a na całą resztę weź aktualnego TomTom-a i z głowy

  8. #23

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    ŁÓDŹ
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    2005
    Kolor
    4.2 V8
    Posty
    372
    Cytat Zamieszczone przez Jambolek Zobacz posta
    No proszę Cie mieszkam tu już trochę lat ale takich cen to nie widziałem fakt pewne rzeczy są droższe ale bez “przesadyzmu” !
    Skoro piszemy o płynie to proponował bym już zakup koncentratu 4:1 (z 5L masz 20L )
    Co do autostrad to to nawet zwykła woda wystarcza bo i tak to tylko chwile, jak już pisane było służy do zmycia troli z szyby

    Pozdrawiam
    nie będe bił piany przy tym temacie ale... nawet w Pl na stacji przy autostradzie na BP czy Orlenie jakims płyn kosztuje 25-35 pln...więc nie sądze zeby w De było taniej... a za 5l w biedronce czy inna stonce za płyn zapłaci 10pln... dziękuje pozdrawiam

  9. #24
    Awatar henry68
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    EU
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    769
    Cytat Zamieszczone przez annecy Zobacz posta
    nie będe bił piany przy tym temacie ale... nawet w Pl na stacji przy autostradzie na BP czy Orlenie jakims płyn kosztuje 25-35 pln...więc nie sądze zeby w De było taniej... a za 5l w biedronce czy inna stonce za płyn zapłaci 10pln... dziękuje pozdrawiam
    Wczoraj na stacji benzynowej w DE zapłaciłem za 12L koncentratu 9 euro, więc tragedii nie ma.

  10. #25
    Awatar Tomek69N
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    44-200 Rondnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Myszowaty
    Posty
    475
    Tyle się tych 'przydasiek" nazbierało, że warto pomyśleć o bagażniku dachowym, przyczepce albo... bogatej karcie w portfelu
    Tak ode mnie to wyposażenie apteczki w środki opatrunki, dezynfekujące płyny, p.bólowe, przeciw insektom, biegunkom, etc... Ładowarka samochodowa i adapter sieciowy http://www.cyfronika.com.pl/standardy-ac-wold.htm. Aktualne mapy, nawet te w telefonie, można w końcu ściągnąć i trzy różne żeby nie krążyć krajoznawczo Bańka spryskiwacza w bagażniku to już przesada wg mnie. Woda na stacji benzynowej też da radę. Czasem w końcu trza stanąć na tankowanie i kawę Gaśnica, trójkąt, latarka solidna, sprawne koło i podnośnik, no i kamizelka to podstawa. Ciepły ciuch albo nawet kompaktowy, malusi śpiwór (<1kg) na wszelki wypadek, bo latem też bywa chłodno nocą.
    Bon voyage

  11. #26
    Awatar Bejrut
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    silver
    Posty
    389

    nie zapomnij o tym

  12. #27
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Cezary Zobacz posta
    Majorka z tego co pamiętam jest wyspą, a TT nie pływa
    O kurcze to do Szwecji też nie pojadę no chyba że przez Finlandie buahaha
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #28

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    ŁÓDŹ
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    2005
    Kolor
    4.2 V8
    Posty
    372
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    O kurcze to do Szwecji też nie pojadę no chyba że przez Finlandie buahaha
    akurat tak sie składa , że do Szwecji jest most z Dani z tego co pamiętam.... a na Majorkę nie...
    więc do Szwecji autem dojedziesz a na Majorkę nie... hehe

  14. #29

    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa / Otwock
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    526
    Rocznik
    2007
    Kolor
    stalowy
    Posty
    530
    z takich praktycznych porad to pamiętaj również o wykupieniu najlepszego ASS na ten czas, jakie tylko oferuje Twój Ubezpieczyciel - może się przydać a w Europie koszta holowania nie są tanie. Co do spania w samochodzie na terenie UE, to jest ono zakazane na parkingach poza wyznaczonymi miejscami. Warto mieć nawigację, ale również warto mieść coś na zasadzie atlasu samochodowego - w sumie to będziesz się poruszał po cywilizowanych krajach więc są znaki drogowe - a Europa w odróżnieniu od naszego pięknego kraju, jest dobrze oznakowana. Reszta tak jak pisali pozostali. Spokojnej podróży, udanego wyjazdu i zajebistego urlopu

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    a wypływasz z Barcelony ? powiem Ci że trasa 2800 km w jedną stronę to wyczyn warty kopiowania my myśleliśmy w tym roku nad Lloret lub okolicami Barcelony właśnie samochodem ..... bo właśnie samochodem przejeździliśmy już prawie całą Europę i żadna wyprawa nie sprawia takiej przyjemności. Tak naprawdę urlop zaczynasz już jak zamkniesz za sobą "bramę" od garażu czy osiedla. Samo planowanie, obmyślanie, czy tak czy siak, a może inna trasą, rewelacja i nikt kto raz nie spróbuje nie powie mi, że nie warto...
    Jak się jedzie do hotelu to człowiek tak nie korzysta z urlopu jak właśnie robiąc taką wyprawę samochodem a w szczególności TT nie wspomnę sytuacji kiedy fura jest "wybrakowana" i może praktycznie całą drogę (oczywiście mówimy o lecie) przejechać na cabrio.....

Podobne wątki

  1. Firmy ktore omijac z daleka!
    Przez kisseM w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-12-2014, 18:11
  2. Potrzebuje porady !!!
    Przez Pawel2012 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-06-2014, 22:41
  3. Co sprawdzic przed daleka podroza?
    Przez numberOne w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 20:10
  4. Prosze o porady praktyczne
    Przez drak25 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-08-2009, 05:58
  5. potrzebuje pomocy i porady
    Przez maverick w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-06-2008, 23:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •