Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 30

Wątek: Warszawa, Nowa Iwiczna - Jak z dojazdami do centrum? Mieszka ktoś w okolicy?

  1. #1
    Awatar asikson
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Fallenizza
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1944
    Kolor
    BLAU
    Posty
    535

    Warszawa, Nowa Iwiczna - Jak z dojazdami do centrum? Mieszka ktoś w okolicy?

    Witajcie,

    Z racji ze mamy tu sporo Warszawiaków, zwróce sie do was o obiektywną opinię.

    Nadchodzi czas przeprowadzki, chcemy sprzedać z moją drugą polówką mieszkanie w Szczecinie i przeprowadzić się do warszawy. Z racji prowadzonej działalności "czeka" tam na nas wielu, a bynajmniej więcej potencjalnych klientów.

    W sumie rozglądamy sie za jakimś nie koniecznie nowym blizniakiem/szeregowcem z garażem. NIe szukamy wielu metrów. Podstawą jest garaż i mały ogródek. Dzieci narazie nie ma ,w planie również , więc dodatkowe pokoje są zbędne.

    NIe mam zbyt wielu znajomych z warszawy a tym bardziej z tamtych okolic dlatego zwracam sie z prosbą do was drodzy klubowicze;

    Jak wyglądają dojazdy z tamtych okolic do centrum? Nie chodzi mi tyle o jakośc dróg co o ewentualne korki? Czy w szczycie dojazd zajmie nam dużo czasu? W google odleglosc do np marszalkowskiej to ok 16km... Pare lat temu bylem w wawie i stalem 2,5h na alejach krakowskich aby wyjechac z miasta. OD tamtego czasu zrazilem sie do stolicy i odechcialo mi sie kupowania mieszkania w wawie no ale teraz wszystko przybrąło innego wymiaru i trzeba iśc tam , gdzie są pieniażki... Nie ma wyjscia. Moze troche to dziwnie zabrzmi ale naprawde 2,5h w korkach dla przeciętnego szczecinianina to niewyobrażalny czas. U nas nie ma korkow jako takich(no chyba ze ktoś sie gdzieś rozpieprzy i zablokują ruch...) a jak już są to takie na 10-20min...

    Ma ktoś doświadczenia z tą okolicą? Bardzo nam się tamtejsze osiedla i okolice podobają , a i ceny są sa całkiem znośne.(jak na wawke of course)

    Bywa ktoś w tych okolicach? Jak postrzegana jest przez was ta dzielnica?

    Kupilibyście tam dom/mieszkanie?

    Z góry dziękuje za pomoc/opinie.
    Ostatnio edytowane przez asikson ; 05-10-2013 o 18:14

  2. #2
    Awatar Piootr
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    280
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    692
    Moge ci opowiedziec o dojeździe z Piaseczna, a to prawie to samo. Jedyny dojazd do Centrum masz rano Puławską, a ta jest na bank od 8 do 10 zakorkowana. Chyba ze pojedziesz przez Dawidy, ale wtedy cie wyniesie do Raszyna a tam to już w ogóle dramat, No chyba ze będziecie jeździć i Koleją Mazowiecka, wtedy będzie szybciej. Ja bym tam nie chcial mieszkac ze wzgledu na korki. Ale to jedynie moja marna opinia. no chyba ze masz prace która możesz wykonać z domu.

  3. #3
    Awatar asikson
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Fallenizza
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1944
    Kolor
    BLAU
    Posty
    535
    rozumiem dzieki za info. To juz wiem że korki są, a powiedz mi ile trzeba odstaćw tych korkach rano do cenrum? Godzina,dwie?

  4. #4
    Awatar Piootr
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    280
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    692
    Cytat Zamieszczone przez asikson Zobacz posta
    rozumiem dzieki za info. To juz wiem że korki są, a powiedz mi ile trzeba odstaćw tych korkach rano do cenrum? Godzina,dwie?
    Nie no dwie to może jak jest po drodze jakiś wypadek i zwężenie na dwa lub jeden pas. . Ale tak z godzinkę do Metro Wilanowska powinieneś liczyć


    Aha, no i masz popołudniu drogę powrotna, a ta jest czasami gorsza. Ja słyszałem od ludzi ze jeżdżą jakimiś innymi drogami, ale do tego byś potrzebował Jeepa. Ja tych dróżek jednak nie znam.
    Ostatnio edytowane przez Piootr ; 07-10-2013 o 09:21

  5. #5
    Awatar Matee
    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    ALMS
    Kolor
    Avus Pearl
    Posty
    267
    Mieszkam tu - i tak naprawdę gdziekolwiek, z którejkolwiek strony miasta byś nie mieszkał - jeśli nie masz pod nosem metra albo tramwaju - stoisz w korkach.
    Warszawa jest najbardziej zakorkowanym miastem Europy w 2013 roku!
    Puławska - to dramat ze względu na światła. Są po prostu co 200-300 metrów, zero synchronizacji.
    Natomiast czy inne ulice są lepsze? Niekoniecznie, a tutaj przynajmniej wszędzie jest nowy asfalt.
    Rano na dojazd do centrum musisz liczyć MINIMUM godzinę. Droga powrotna - dokładnie to samo a bywa i gorzej.
    Za to komunikację miejską masz rozwiniętą na skalę nieporównywalną do żadnego innego miasta. Ale pytasz o okolicę a ja się tu oddalam od tematu
    Nowa Iwiczna - świat garbów i wąskich dróg - mnie to doprowadza do szału. Okolica całkiem ładna, wszystko w miarę nowe, 90% to nowe budownictwo.
    Niestety jedyna główna droga łącząca okolice ze światem to Puławska - teraz zmieniło się trochę bo masz raptem 5 km do genialnej obwodnicy miasta, którą można w fajny sposób wykorzystywać.
    Ale ma ona też minusy bo póki co cały ruch spływa na Puławską.
    Osobiście jeśli szukałbym mieszkania w tej okolicy skupiłbym się na: Józefosław/Nowa Iwiczna/Mysiadło - w takiej kolejności.
    I niech Ci do głowy nie przyjdzie szukać w GMINIE Piaseczno. Z całym szacunkiem ale jakość dróg, infrastruktury i ogólnego zapuszczenia tego miejsca to dla mnie parodia.
    A jak mam tam wjechać samochodem to drżyj zawieszenie.
    Jak masz jakieś pytania - pytaj śmiało. Nie wiem czy jesteś albo planujesz być dzieciaty - jeśli tak to szkolnictwo (wraz z infrastrukturą) jest na wysokim poziomie, btw. obok właśnie kończą najnowocześniejszą szkołę publiczną w Polsce.
    No i fajnie byłoby mieć wreszcie jakiegoś sąsiada z TT

  6. #6
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Jedynym kierunkiem z szybkim dojazdem (15-30min) do centrum jest Ożarów Mazowiecki. Można z niego wjechać na obwodnicę (S8 ) i też w 15-30min jesteśmy na Bemowie, Żoliborzu, czy Mokotowie.

  7. #7

    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    srebrny
    Posty
    3
    Jeżdżę regularnie w okolice Nowej Iwicznej/Piaseczna i korki w godzinach szczytu bywają bardzo męczące. Krążyły słuchy o trasie S7, która miałaby odciążyć Puławską, tzw. Puławska-bis, ale jak na razie jakoś o tym ucichło niestety...

  8. #8
    Awatar asikson
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Fallenizza
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1944
    Kolor
    BLAU
    Posty
    535
    Cytat Zamieszczone przez Matee Zobacz posta
    Mieszkam tu - i tak naprawdę gdziekolwiek, z którejkolwiek strony miasta byś nie mieszkał - jeśli nie masz pod nosem metra albo tramwaju - stoisz w korkach.
    Warszawa jest najbardziej zakorkowanym miastem Europy w 2013 roku!
    Dzięki Panowie!

    Puławska - to dramat ze względu na światła. Są po prostu co 200-300 metrów, zero synchronizacji.
    Natomiast czy inne ulice są lepsze? Niekoniecznie, a tutaj przynajmniej wszędzie jest nowy asfalt.
    Rano na dojazd do centrum musisz liczyć MINIMUM godzinę. Droga powrotna - dokładnie to samo a bywa i gorzej.
    Za to komunikację miejską masz rozwiniętą na skalę nieporównywalną do żadnego innego miasta. Ale pytasz o okolicę a ja się tu oddalam od tematu
    Nowa Iwiczna - świat garbów i wąskich dróg - mnie to doprowadza do szału. Okolica całkiem ładna, wszystko w miarę nowe, 90% to nowe budownictwo.
    Niestety jedyna główna droga łącząca okolice ze światem to Puławska - teraz zmieniło się trochę bo masz raptem 5 km do genialnej obwodnicy miasta, którą można w fajny sposób wykorzystywać.
    Ale ma ona też minusy bo póki co cały ruch spływa na Puławską.
    Osobiście jeśli szukałbym mieszkania w tej okolicy skupiłbym się na: Józefosław/Nowa Iwiczna/Mysiadło - w takiej kolejności.
    I niech Ci do głowy nie przyjdzie szukać w GMINIE Piaseczno. Z całym szacunkiem ale jakość dróg, infrastruktury i ogólnego zapuszczenia tego miejsca to dla mnie parodia.
    A jak mam tam wjechać samochodem to drżyj zawieszenie.
    Jak masz jakieś pytania - pytaj śmiało. Nie wiem czy jesteś albo planujesz być dzieciaty - jeśli tak to szkolnictwo (wraz z infrastrukturą) jest na wysokim poziomie, btw. obok właśnie kończą najnowocześniejszą szkołę publiczną w Polsce.
    No i fajnie byłoby mieć wreszcie jakiegoś sąsiada z TT

    Dzieki za wyczerpującą odpowiedź!

    Bywałem ostatnio troche autem po wawie i jest faktycznie tak jak piszecie. Pulawska zawalona,co chwile swiatla i spory kawałek do centrum(jak dla mnie - Szczecinianina)
    Aczkolwiek droga ta jak i wszystkie inne w Warszawie macie bardzo dobre Kto nie wierzy albo narzeka na jakośc dróg w wawie - zapraszam do szczecina...

    Nowa iwiczna to okolica fajna,świeża,nowa tak jak mowisz, wąskie drogi nie koniecznie zwróciły moją uwagę , ale garby - owszem. Z dwojga zlego wole chyba garby niz takie drogi jak w szczecinie...

    Ostatnio zaczęliśmy sie oglądać za jakąś działką w jeszcze piekniejszej(jak dla mnie) dzielnicy jaką jest RADOŚĆ(wawer).
    Niestety ceny są mocno kosmiczne wieć narazie to tylko gdybanie. Wszystko jak narazie jest zależne od banku/ów.

    Miałem wrażenie ze pomimo ze jest dalej od centrum to dojazd jest lepszy i do senatorskiej dojechaliśmy w ok 20-25min.

    Czy dojazd z drugiego brzegu będzie w praktyce szybszy?

  9. #9
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Ja mieszkałem do września w Radości(tzw. linia Otwocka) teraz mieszkam na Saskiej Kępie. Dojazd do centrum z Radości trwa ok.1h w porannym szczycie. Korek na Wale Miedzeszyńskim od ul.Bronowskiej,poprzez Trasę Łazienkowską(która też stoi) most Poniatowskiego(też korek). Ogólnie okolica piękna. Ewentualnie masz pociąg(parkingi P+R) dojazd do dworca środmieście ok.45min.

  10. #10
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    W 2018 r. ma byc juz most z ursynowa przez wilanow, wawer do wezla w goraszce, co ma stanowic czesc poludniowej obwodnicy (ekspresowka). W grudniu ma byc rozpisany przetarg na budowe tego odcinka.

  11. #11
    Awatar asikson
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Fallenizza
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1944
    Kolor
    BLAU
    Posty
    535
    Cytat Zamieszczone przez PiotrekHIT Zobacz posta
    Ja mieszkałem do września w Radości(tzw. linia Otwocka) teraz mieszkam na Saskiej Kępie. Dojazd do centrum z Radości trwa ok.1h w porannym szczycie. Korek na Wale Miedzeszyńskim od ul.Bronowskiej,poprzez Trasę Łazienkowską(która też stoi) most Poniatowskiego(też korek). Ogólnie okolica piękna. Ewentualnie masz pociąg(parkingi P+R) dojazd do dworca środmieście ok.45min.
    PARKING P+R???

    Ze pociag jedzie do srodmiescia 45m z tamtad? ?? sporo

    Dlugo tam mieszkales? Jak ci sie tam mieszkalo? Chyba srednio skoro uciekles do centruma :P

    To ja chyba jechalem o porze bezkorkowej bo dojechałem w mniej niz pol godziny...

    trzeba sie bedzie przezwyczaic do tych korków bo z tego co czytam to do centrum godzina zawsze zejdzie...

    Centrum mnie nie kręci wiec tam nawet rynku nieruchomosci nie sledze. W centrum juz sie u siebie wymieszkalem. Narazie Dosc mam blokowisk i sasiadów, wieczny brak miejsc prakingowych, hałas 24/7 , komuchów i oszczanych wind, malych metrazow, wysokich czynszów ktore rosna z roku na rok i braku garazu. Do tego ceny za metr z kosmosu(w szczecinie jeszcze W MIARE ok, ale u Was to jakas paranoja)....

  12. #12
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Mieszkałem tam 25 lat. Mieszkało się bardzo dobrze. Dwa miesiące temu kupiliśmy z narzeczoną mieszkanko na Saskiej Kępie, bo mamy dużo bliżej do pracy. Rodzice dalej mieszkają w Radości. P+R masz w Aninie najbliżej, ale będzie w Radości, teraz możesz zostawiać auto na parkingu WSS Społem, które jest przy samej stacji. Niestety pociąg tyle jedzie.

  13. #13
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Warto poszukać lokalizacji w pobliżu wjasdów na obwodnicę. Obecnie to Ożarów, Pruszków, Piaseczno już gorzej.

  14. #14
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez asikson Zobacz posta
    rozumiem dzieki za info. To juz wiem że korki są, a powiedz mi ile trzeba odstaćw tych korkach rano do cenrum? Godzina,dwie?
    Najmocniejszym punktem Warszawy jest metro! Aczkolwiek jeżeli twój target sprowadza się do jeżdżenia samochodem po mieście, obawiaj się korków tylko w standardowych godzinach szczytu. Po 9:00 - 10:00 jak już wszyscy robotę mają w łapach (siedzą w biurach) to jeździłem na lajcie RS'ą po Wawie

  15. #15
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    To prawda, ale powód jest inny - jeszcze dwa lata temu korki były non stop, teraz w centrum w godz 11-15 i po 19 jeżdzi się super. Po prostu opłaty za parkowanie i wąskie drogi dojazdowe/remonty mostów zrobiły swoje - do centrum pracownicy jeżdżą komunikacją miejską, jak powinno być.

Podobne wątki

  1. Dym z okolicy turbo (?)
    Przez Offca1988 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-06-2016, 07:42
  2. nowa konsola PS Vita czy ktoś chce
    Przez DaviTT w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-12-2012, 16:58
  3. Standardowa zima w mojej okolicy.
    Przez ICE w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 05-02-2011, 20:10
  4. wymiana mieszka
    Przez Tamm w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-07-2010, 09:11
  5. Nowa TT - Warszawa Zachodnia
    Przez Chmoora w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-12-2008, 04:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •