Jambolek, nie wiem czy na forum były takie dokładne informacje, ale w wątku, który podałeś na pewno nie, bo dotyczy on alternatywy dla RNS-E. Kilka słów o RNS-E 193 pisałem w moim wątku.

Cytat Zamieszczone przez allkado Zobacz posta
czy jakość muzyki (procesor dźwięku) jest na tym samym poziomie co w standardowym audi Concert ?
Nie jestem audiofilem, dlatego ciężko mi to ocenić. W każdym bądź razie byłem zadowolony z dźwięku zarówno w fabrycznie zamontowanym Concert, jak i RNS-E. Inna bajka to oczywiście obsługa muzyki - MP3 na kartach pamięci (2x 32GB w przypadku modelu 193) zamiast na CD, samo przeglądanie utworów itp.

Cytat Zamieszczone przez allkado Zobacz posta
czy jednostka ta ma wbudowaną obsługę telefonu (zestaw głośnomówiący, bluetooth) a jeśli nie to czy jest opcją ją o to wzbogacić i czy warto?
Jest to opcja i wymaga montażu dodatkowych elementów. Ja póki co z tego zrezygnowałem. Mam RNS-E z obsługą telefonu w A4 i korzystam z tego dosyć rzadko (także jak dostanę kiedyś mandat za używanie telefonu w tym aucie to tylko i wyłącznie z własnej głupoty :P).

Cytat Zamieszczone przez allkado Zobacz posta
jak wygląda kwestia używania nawigacji? czy możliwość wgrywania samemu nowszych map itp.
Mapy masz na płytach DVD. W zależności jaką płytę włożysz z takiej mapy korzystasz. Mapy to koszt rzędu kilkaset złotych (za najnowsze). Z nieoryginalnymi jest sporo problemów (często nie chcą działać) - jakbyś poszedł w tym kierunku to poczytaj na necie, może coś się zmieniło. W TT dostałem mapy na 2014 w komplecie z RNS-E, więc nie musiałem kupować, ani kombinować.

Osobiście jestem zadowolony z nawigacji. Nie jeżdżę dużo na nawigacji, ale praktycznie od kilku lat, odkąd korzystam z fabrycznych nawigacji Audi, nigdy nie miałem z nimi żadnego problemu i zawsze doprowadziły mnie do celu.

Brakuje mi jedynie ostrzeżeń o fotoradarach. Teoretycznie mapy, które mam powinny mieć oznaczone fotoradary, mam tę opcję włączoną, ale nigdy żadnego ostrzeżenia nie widziałem. Sprawdzę to jeszcze, ale może moje mapy jednak nie mają naniesionych fotoradarów dla Polski.

Cytat Zamieszczone przez allkado Zobacz posta
czy wszystkie jednostki o nazwie RNS-E pasują i są w pełni kompatybilne z TT MK2 ?
Bez kombinowania, zmieniania ramki itp. (o ile to w ogóle możliwe) pasują tylko dedykowane do TT MK2. Zwróć uwagę, że ma ona trochę innych kształt niż RNS-E, które są montowane, np. w A3 czy A4.

Cytat Zamieszczone przez allkado Zobacz posta
Zastanawiam się nad zmianą fabrycznego Audi Concert na RNS-E z racji tego że chciałbym mieć możliwość odtwarzania mp3, myślałem też o zestawie głośnomówiącym, jeżeli w wersji RNS-E to bym wszystko miał to warto było by dopłacić i zmienić radyjko.
Osobiście polecam takiego moda. Jak dla mnie jest w pełni wart tej kasy. Zmienia się mocno na plus zarówno poziom i wygoda obsługi, jak i wygląd wnętrza auta.