Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 23

Wątek: Skrzynia automatyczna - problem

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Czarny
    Posty
    9

    Skrzynia automatyczna - problem

    Witam wszystkich

    Zarejestrowałem się dziś na forum i niestety od razu brzydko poproszę o pomoc

    Mam TTkę prawie 3 lata i zaczynam mieć kłopoty ze skrzynią automatyczną - 6 biegowy tiptronic w moim prawie nowym 11 letnim samochodzie.

    Objawy:
    Po rozgrzaniu - skrzynia potrafi szarpnąć, przeciągnąć lub nie załączyć biegu - najczęściej w okolicach 4 biegu.

    Byłem już u jednych mistrzów świata którzy bez podłączenia do komputera stwierdzili potrzebę remontu skrzyni mówiąc o kwotach które scieły mnie z nóg w szczególności patrząc na obecną wartość samochodu.

    Co można zrobić by zweryfikować czy aż taka ingerencja jest potrzebna?

    Słyszałem o tym że można wymienić olej - choć teoretycznie producent nie zakładał takiej opcji - bo przecież nawet nie ma bagnetu....


    Pozdrawiam,


    Kuba D

  2. #2
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Jeśli wrzucasz bieg a auto nie rusza to masz problem z mechatroniką. Koszt naprawy może być wyższy niż koszt skrzyni. Niestety 1 generacja DSG jest narażona na te usterki. Żaden "Pan Mietek" Ci tutaj nie pomoże. Wymiana oleju też nie pomoże, mechatronika do naprawy.

  3. #3
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    jaki masz przebieg w aucie? producent nie zalecał zmiany oleju ale już to stosuje, w żadnej chyba skrzyni nie ma bagnetu do kontroli poziomu służy korek przelewowy. jeśli biegi tylko by przeciągały można by się pokusić o wymianę ( w poprzednim moim aucie pomogło) ale jeśli biegów nie zapina to już poważniejsza sprawa, najmniejsza naprawa w tej skrzyni to koszt ok 4 tysi jeśli będzie konkretny remont to koszt może wynieść 6 tysi i nie każdy dobrze to zrobi. najtańszym rozwiązaniem będzie zmiana na manual, możesz też wymienić całą skrzynię na używkę ale nie wiesz jak długo pociągnie.

  4. #4

    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Czarny
    Posty
    9
    Przebieg teoretyczny 170.000 (bo kto to wie)
    Samochód jeździ i objaw nie wrzucenia biegu nie zdarza się często, ale jednak jest niebezpiecznie i boję się że mi coś pourywa jak wskoczy.
    co do kosztów - to właśnie takiego rzędu wartości zaczęły się pojawiać - więc zanim w nie wpadnę chcę wyeliminować - jakieś tańsze możliwości.
    Tym bardziej że zakład do którego pojechałem - no cóż - nie podłączyli się kompem - tylko mi powiedzieli że tiptronic to bardzo zawodna skrzynia - popatrzyli na siebie bąknęli dużą kwotę i powiedzieli by najlepiej go zostawić u nich i nie jeździć.

    samochód stoi ale oczywiście nie u nich - nie wzbudzili zaufania...

    Czy ktoś zna wartego polecenia mechanika od skrzyń auto w Warszawie?
    Czy coś można jeszcze sprawdzić?

    @ Jaqob

    Piszę że to Tiptronic jest (bo tak się doczytałem) - nie wiedziałem że to pierwsze DSG - czy rzeczywiście tak jest?

  5. #5
    Awatar Elor
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    IRL
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    00
    Rocznik
    00
    Kolor
    00
    Posty
    1,356
    W razie czego, u mnie firma Sportmile zyskała zaufanie tym postem na FB. O ile jest prawdziwy, a sądzę, że jest. Czy zajeliby się naprawą DSG w twoim aucie, nie wiem. Ale daleko nie masz by sprawdzić.

    https://www.facebook.com/sportmile/p...type=3&theater
    Ostatnio edytowane przez Elor ; 02-04-2014 o 14:24

  6. #6
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Kuba D Zobacz posta
    Przebieg teoretyczny 170.000 (bo kto to wie)
    Samochód jeździ i objaw nie wrzucenia biegu nie zdarza się często, ale jednak jest niebezpiecznie i boję się że mi coś pourywa jak wskoczy.
    co do kosztów - to właśnie takiego rzędu wartości zaczęły się pojawiać - więc zanim w nie wpadnę chcę wyeliminować - jakieś tańsze możliwości.
    Tym bardziej że zakład do którego pojechałem - no cóż - nie podłączyli się kompem - tylko mi powiedzieli że tiptronic to bardzo zawodna skrzynia - popatrzyli na siebie bąknęli dużą kwotę i powiedzieli by najlepiej go zostawić u nich i nie jeździć.

    samochód stoi ale oczywiście nie u nich - nie wzbudzili zaufania...

    Czy ktoś zna wartego polecenia mechanika od skrzyń auto w Warszawie?
    Czy coś można jeszcze sprawdzić?

    @ Jaqob

    Piszę że to Tiptronic jest (bo tak się doczytałem) - nie wiedziałem że to pierwsze DSG - czy rzeczywiście tak jest?
    Gdzie postawiłeś auto?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez grzałka Zobacz posta
    jaki masz przebieg w aucie? producent nie zalecał zmiany oleju ale już to stosuje, w żadnej chyba skrzyni nie ma bagnetu do kontroli poziomu służy korek przelewowy. jeśli biegi tylko by przeciągały można by się pokusić o wymianę ( w poprzednim moim aucie pomogło) ale jeśli biegów nie zapina to już poważniejsza sprawa, najmniejsza naprawa w tej skrzyni to koszt ok 4 tysi jeśli będzie konkretny remont to koszt może wynieść 6 tysi i nie każdy dobrze to zrobi. najtańszym rozwiązaniem będzie zmiana na manual, możesz też wymienić całą skrzynię na używkę ale nie wiesz jak długo pociągnie.
    Oczywiście że są skrzynie z bagnetami, nawet większość.
    Niestety automat to puszka pandory dziś działa jutro nie, kupując takie auto trzeba się z tym liczyć w innym przypadku szukać manuala, albo po prostu nie kupować pewnych skrzyń S-tronic pierwszej generacji tak samo jak multitronic tego się po po prostu trzeba wystrzegać, to były dobre skrzynie jak były nowe, widzę jednak że kolega ma model 180hp, więc jest prawdopodobne że siedzi tam jednak tip tronik, a to dobra wiadomość, bo naprawy są niedrogie ok 4tyś i zazwyczaj skuteczne.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #7

    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Czarny
    Posty
    9
    @ Żuczek

    Auto jeździ - więc u mnie w garażu na Mokotowie

  8. #8
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Nie chodzi o to pytałem gdzie byłeś z autem?
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #9
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Tam na 100% jest tiptronic, bo dsg w TT 8N było kojarzone tylko z silnikiem 3.2 i napędem quattro.
    Tak więc znajdziesz odpowiedni warsztat, który sensownie ogarnie usterkę.
    Wątpię jednak, że wymiana oleju, filtra i uszczelki uleczy skrzynię. Ktoś zaniedbał serwis.

  10. #10

    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Czarny
    Posty
    9
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Nie chodzi o to pytałem gdzie byłeś z autem?
    byłem w SAMKO na połczyńskiej 112 -

  11. #11
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    http://www.pkt.pl/moto-reno-automaty...w/1329583/5-1/

    koledzy z forum a6 polecają ten serwis z wa-wy, adres może być nieaktualny bo mieli się przenieść ale na pewno znajdziesz

  12. #12

    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Skąd
    Elbląg
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    516
    Koledzy z forum a8team.pl - polecaja http://www.midparts.com.pl/

  13. #13
    Awatar carnal
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    lubelskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    64
    Naprawiałem w tej firmie (Samko) skrzynię w Hondzie Accord 3.0 V6. Miałem objawy takie jak u Ciebie. Auto naprawili, remont kosztował 4 tysie. Latało bez problemu. Tyle, ze w hondzie ta skrzynia to był wynalazek i był problem z częściami, auto strasznie długo stało.

  14. #14

    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Czarny
    Posty
    9
    Cytat Zamieszczone przez carnal Zobacz posta
    Naprawiałem w tej firmie (Samko) skrzynię w Hondzie Accord 3.0 V6. Miałem objawy takie jak u Ciebie. Auto naprawili, remont kosztował 4 tysie. Latało bez problemu. Tyle, ze w hondzie ta skrzynia to był wynalazek i był problem z częściami, auto strasznie długo stało.
    Co do samego SAMKO to generalnie słyszałem że dobrze robią skrzynie - chodzi o to czy nie naciągają od razu na dużą robotę - tym bardziej że podeszli do tego bardzo przedmiotowo - bez większych oględzin - wydali wyrok
    Tym bardziej że wycenę zrobili 4-6 netto.... - myślę że za taką kwotę rzeczywiście zrobią to dobrze -pytanie czy nie idą na łatwiznę -
    w sumie popsute koło można naprawić przez wymianę całego samochodu ale nie o to chodzi
    Dlatego szukam innego wyjścia- spróbuję jeszcze z tym midparts...

  15. #15
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Wszystkie firmy trudniące się skrzyniami mają takie podejście wywalać i naprawiać, mało komu opłaca się wnikać w szczegóły tak aby klient czasem za dużo nie zapłacił, generalnie w takiej skrzyni po 200-300tyś do regeneracji jest prawie wszystko czyli sprzęgła i sekcja hydrauliczna, więc robi się komplet.
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 31-10-2021, 09:55
  2. Skrzynia Biegow Automatyczna - Problem
    Przez Kilmi w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-09-2016, 13:16
  3. Problem ze skrzynia biegow na Wysokich Obrotach :/ Sprzeglo ?
    Przez zarowa09 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 21-01-2016, 12:53
  4. Problem ze skrzynią DSG - chwilowy brak wstecznego...
    Przez manager w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-01-2014, 11:38
  5. Problem ze skrzynią przy niskich temperaturach
    Przez BombeiusZ w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-10-2010, 19:48

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •