Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Jak dostac sie do baku?

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2007
    Płeć
    Skąd
    Jaslo
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    30

    Jak dostac sie do baku?

    Witam ostatnio chciałem zagladnac do baku paliwa. Ze wzgledu ze jestem właścicielem TT od niedawna zacząłem sprawdzac dokladnie stan techniczny nowego nabytku. Ostanio przyszlo mi do glowy ze mamy zime oraz ze autko ma juz troche latek a ze mialem juz kiedys z tym problem (przy duzym mrozie zamarzla mi pompa paliwa jak odkrecilem bak i zobaczylem dlaczego zamarzla to sie przestraszylem pompa byla umoczona w jakism bialym gestym syfie szok) paliwo zawsze staram sie tankowac na renomowanych stacjach pisze staram bo w trasie to roznie bywa.

    chcialbym wiedziec:

    - Gdzie znajduje sie rewizja do baku paliwa jak ja odkręcić (chce zobaczyć czy pompa paliwa nie zbiera jakiegos syfu po dnie baku)
    - Gdzie znajduje sie filtr paliwa? oraz jak do niego sie dostać

    Byłbym wdzięczny za jakieś zdjęcia.


    pozdrawiam

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Niestety zadnymi zdjeciami sie nie moge podzielic , ale mysle ze sobie poradzisz z opisu

    Do baku dostaniesz sie sciagajac tylna kanape , jest ona zamocowana na 2 zatrzaskach znajdujacych sie po prawej i lewej stronie kanapy .
    Krawedz kanapy musisz szarpnac zdecydowanie i mocno do gory , dalej sobie poradzisz..
    Pod kanapa zobaczysz 2 pokrywy przykrecone na 3 sruby , odkrec ta po stronie pasazera.. Zobaczysz tam duza '' zakretke '' z kabelkami i wezykami
    Najlepszy sposob zeby to odkrecic bez specjalistycznego klucza to plaski i bardzo tepy srubokret i mlotek ....
    Oczywiscie przed odkreceniem trzeba rozlaczyc wtyczke i odlaczyc przewody paliwowe , ktorych zlaczki sa na zatrzaski ktore musisz przycisnac w odpowiednim miejscu aby puscily..
    Po odkreceniu tej wielkiej plastikowej nakretki mozna spokojnie wyjac pompe ...
    Przy skladaniu wszystkiego spowrotem trzeba postarac sie zeby nakretka prawidlowo weszla na gwint , nie jest to tak proste jak brzmi poniewaz pompa jest wypychana do gory przez sprezyne i pokonujac jej opor trzeba krecic nakretka idealnie w poziomie

    Zalkladajac kanape sprawdz czy zatrzaski sie nie przemiescily i trafia w przeznaczone dla siebie miejsce w kanapie...

    Filtr paliwa znajduje sie pod spodem auta w okolicy tylnego prawego kola , trzeba sciagnac plastikowa oslone i wtedy na pewno go zobaczysz ..
    Przewody paliwowe podlaczone sa do filtra za pomoca zlaczek zatrzaskowych , latwo sie rozepna jesli nacisniesz tepym narzedziem w odpowiednie miejsce
    Jesli palisz to cisnij papierosa w bezpiecznie oddalone miejsce bo poleje sie troche bezyny

    To by bylo na tyle ...



    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3

    Dołączył
    Nov 2007
    Płeć
    Skąd
    Jaslo
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    30
    Dziękuje za pomoc bardzo się przydała.

    Sprawdziłem bak paliwa wszystko w nim jest ok żadnego pływającego syfu

    Jeszcze raz dziękuje za pomoc

  4. #4

    Dołączył
    Oct 2007
    Skąd
    Gorzów ?l?ski
    Posty
    20
    skoro o baku mowa to czy ktos spodkal sie z takim problemem
    zaraz po kupieniu mojego samochodu ktory prawdopodobnie bardzo dlugo stal nieuzywany mialem klopot z tankowaniem tzn nie dzialalo odpowietrzanie i musialem dawkowac po pare litrow i czekac chwile az z baku zejdzie powietrze
    usterka usunela sie sama po kilkakrotnym zalaniu do pelna

  5. #5
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Artur a wiesz jak dostać ię do pływaka w cabrio, trzeba bak opuścić ? Od środka mam utrudniony dostęp przez mechanizm dachu. Walczę z problemem ,cały czas pokazuje mi pełny bak, czasami pokazuje ok. a potem wraca na full. Zegary są po testowaniu, wszystko sprowadza się do baku ale już mnie to zaczyna wkurzać bo nie mogę sobie z tym poradzić

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nie wiem jak w cabrio sie zabrac do tego , poszukam jesli sam juz nie znalazles

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jezszcze sie do tego nie zabierałem bo chcę zebrać kilka inf. na temat tej usterki. Jeden z kolegów napisał że tam nie ma pływaka tylko komp. zbiera dane z jakiegoś czujnika. To mnie trochę zmyliło. Chcę podjechać do ASO i podstępnie podpytać mechaników. Ale wydaje mi się że jeżeli pokazuje full potem przez chwile jest ok. i znowu full to chyba nie pływak ale jakieś zwarcie bo co by go wypychało do góry powietrze Po sprawdzeniu większości instalacji wszystko idzie w kierunku baku. Co o tym myślisz POZDRAWIAM...

Podobne wątki

  1. Woda w baku w Mk1
    Przez Darek39 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-03-2016, 11:31
  2. Ciśnienie w baku
    Przez v3r w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-07-2015, 06:23
  3. Gdzie można to dostać ? OSIR V1 Vented Fender Kit
    Przez maehix w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-06-2014, 17:50
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-06-2014, 10:22
  5. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-04-2013, 14:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •