Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
Och Gregor, w końcu się zgadzamy w jakimś temacie, a z tym najsłabszym punktem to ująłeś mnie za serce, zawsze wszystkim to powtarzam, nie każdy to rozumie.
Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
wreszcie coś z czym się mniej więcej zgadzam.
Jedynie to że pchanie k04 do 1.8t to nie jest jakiś super pomysł ;/ Chyba ,że mamy dostęp do takiej turbiny za słuszny hajs to można zrobić te okolice 300 albo z niewielkim plusem. W 2.0 tfsi to jest inna bajka z racji bezpośredniego wtrysku dlatego oczywiste jest to ,że w 1.8t tyle nie zrobimy co w tfsi ;/
Ogólnie robienie na siłe 300 kucy i hybryd z k04 jest bez sensu chyba ,że komuś się rozpadnie to jeszcze tak ale wtedy koniecznie trzeba zająć się kolektorem wydechowym bo inaczej to nici z mocy;/

Też ujeliście mnie za serce Czyli co już zgoda i harmonia zapanuje
A tak na serio to ja zawsze tak uważałem teorii nie zmieniłem... No ale taka prawda setup jest tak mocny jak jego najsłabszy element, btw często gęsto okazuje się niestety że najsłabszym elementem jest motor tj puszczajaca glowica, niska kompresja...

Fakt - co innego Tfsi a co innego 1.8T. Tfsi to juz inna technologia
Ale w 1.8T K04Tfsi też da sie zrobić moc...nie tylko te oklepane 320ps..
Tak samo jak pisałem że w tfsi da sie zrobic fajna moc na k04tfsi , to było pisanie o wyjsciach turbo poza mape itp itd...(nie mowie ze na tym forum to było pisane) , aż w końcu powstał project k04tfsi 400ps i skonczyło się pie****e. sory za epitet
ps2. Paweł- zgadzam się , nie ma co na siłe pchać K04H każdemu, ale czesto jest tak że turbo ledwo wstaje, bo popekane, luzy spore, i wtedy przy okazji reg mozna pokusić się o hybryde. Tymbardziej że to już nie te czasy gdzie hybrydy rozpadały się po 5tys km.
Wtedy hybrydy to świetny pomysł i dodatkowy potencjał. Chodzi też o koszta, bo reg i rozwiert na hybryde k04 nie kosztuje znów niewiadomo jakich pieniążków jak by się mogło wydawać, juz za okolice 1500zl mozna mieć fajną K04H, a montaż innego turbo to już są kombinacje, zmiana dp, tip, kolektora wydechowego.

Oczywiście nie to że odradzam wszystko inne niż k04, bo tak nie jest, tylko mówie tu o osobach które nie mają odpowiedniego zaplecza finansowego na montaż np TD05 etc., wtedy przerobki są zminimalizowane , i można to poskładać w troszkę mniejszych pieniążkach, wiadomo że cyferki nie będą 'so high' jak w przypadku TD05 czy K04tfsi , ale stopien skomplikowania jest niski , na poziomie seryjnego

Napisze jeszcze dla jasności żeby się nikomu nie wydawało że założy K04H wtryski i już ma łatwo 300ps. Absolutnie nie
Też trzeba sie troszkę nagimnastykować i wymagany jest FULL MOD mechaniczy dp , fmic, tip , wtryski , mało tego musi to być dobrane z głową , nie nawrzucane pierwsze z brzegu fanty z alledrogo Inaczej skonczy się na wywaleniu kasy w błoto i efekt praktycznie taki sam jak Seria + DP = 260ps (przy dobrych wiatrach). Może troche przekoloryzowałem w tym momencie , ale tylko po to aby uświadomić że nie jest to takie proste, klik klik klik wrzucamy w auto i dziala jak fabryka 'nie chciała'