Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 63

Wątek: Regeneracja a Hybryda Turbo K04

  1. #46
    Awatar kiTTy
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    272
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Szary
    Posty
    189
    Cytat Zamieszczone przez PietruchM Zobacz posta
    Ok, ale nie odp na pytanie. To jest hybryda wyjęta z auta tak? Czy sportec daje takie zasyfiale ?
    czytaj ze zrozumieniem post #43 w tym watku
    Quattro forever

  2. #47
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez marini Zobacz posta
    Turbo widać ma potencjał bo ładnie wstaje i trzyma do odcinki. Natomiast coś masz nie tak z jego sterowaniem chyba, że zamontowane MBC bo ładuje więcej niż wymagane. Natomiast masz niski przepływ jak na takie doładowanie, więc może przepływa do czyszczenia bądź wymiany. Fajnie byłoby zobaczyć zapłony na kanale 20. Autko raczej nie ma 270KM. Na taką moc powinny być przepływy rzędu 216g/s.
    pozdrawiam
    Przepływ może być, a mocy i tak może nie być, więc te odczyty są tylko podglądowe, trzeba w aucie zrobić korektę softu i wrzucić na hamownię, wtedy zobaczymy co dają te wynalazki.
    Wystarczy lekko pod męczony motor, lub rozjechana klawiatura i para w gwizdek.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #48
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Przepływ może być, a mocy i tak może nie być, więc te odczyty są tylko podglądowe, trzeba w aucie zrobić korektę softu i wrzucić na hamownię, wtedy zobaczymy co dają te wynalazki.
    Wystarczy lekko pod męczony motor, lub rozjechana klawiatura i para w gwizdek.
    No właśnie tutaj nie ma przepływu. Jest doładowanie ponad standardowy program ale przepływ słaby. Też jestem za korektą programu i weryfikacją na hamowni.

  4. #49
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    A skąd wiesz że nie ma przepływu, może jest, tylko ktoś skorygował przepływkę, bardziej stawiał bym na to, każdy tuner ma swoje sposoby, wystarczy że wgrali program pod większe turbo, potem tylko korygując paliwo i zapłony.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #50
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    nie wiem czemu przepływ na niektórych logach spada powyżej 6 tys. Na wszelki podmieniłbym przepływkę na 100% sprawną.
    Szczerze to turbo wstaje kiepsko bo ma tego 1 bara przy 3 tys więc jak dla mnie to zupełnie bez szalu. Zapłony tez coś przestawia więc być może już się zapycha na wydechu. Po logach to i tak się wywnioskuje czy auto jedzie czy nie bo prosty przykład z wczoraj ,że auto ma przepływu 260g/s ( duża przepływka od rs4 czyli powyżej 300g/s w przypadku serii) a auto ma 300km. Ja mam auto które ma hybryde z k04 i niby turbo coś tam więcej dmucha ale nic to nie jedzie;/ Wstaje dużo gorzej niż k04 i ogólne wrażenie jest bardzo kiepskie dlatego śmiem twierdzić ,że w tym wypadku może być tak samo gdyż moc silnika to nie tylko boost w kolektorze dolotowym ale bardzo wiele innych czynników ;/

  6. #51
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Paweł pokaże ci piękne logi z mojego byłego setupu na gt28rs, w logach 260g/s, boost 1.5bar do odcinki afr i egt książkowe, a auto jechało jak sam wiesz, więc ja twierdzę że logi nie zawsze odzwierciedlają rzeczywistość bo po logach kompresji nie zobaczysz.
    Przepływka ponoć nowa, więc wnioskuje że jest korekcja w programie, ale że by się upewnić warto podmienić jeszcze, bo czasem się zdarza że nowa i padlina.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #52
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    tyko ,że TY miałeś już niesprawny silnik który nie miał kompresji a ja mówię o silniku który jest w 100% sprawny i w jednej konfiguracji generuje fajne moce a przy pewnych zmianach osprzętu nie a w logach jest wszystko cacy:P

  8. #53
    Awatar kiTTy
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    272
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Szary
    Posty
    189
    Panowie dziękuje za wszystkie sugestie, hybryda została zbudowana jako ciekawostka na podmiankę oryginalnej hybrydy Sportec'a która to wymaga odświeżenia.
    I tylko na ten czas pobytu oryginału w SPA została zamontowana gwoli ścisłości. Oczywiście bez sprawdzenia jak działa po prostu się nie dało, zwykła ciekawość.
    AuTTko zostaje w 100% przywrócone do modów Sportec'a na 270KM a hybryda... któż to wie...
    Quattro forever

  9. #54
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Przepływka jest 100% sprawna. Tak jest soft zrobiony że pokazuje mniej a w realu jest wiecej. widać to po logach.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  10. #55
    Awatar kiTTy
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    272
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Szary
    Posty
    189
    Hybryda zagościła u mnie na ponad trzy miesiące i dla zainteresowanych mogę powiedzieć że bezawaryjnie zrobiła już około 9000km a nie zawsze miała lekko
    Quattro forever

  11. #56
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    są jakieś wyniki ile na tych hybrydach udało się wystrugać ? bo ja ostatnio pomogłem komuś ogarnąć takie cudo :

    wirnik ma CNC i nową muszlę wydechową Ciekawi mnie jak się będzie spisywać bo jest to pewien eksperyment iż tak na prawdę nikt u nas na forum nie pokazał ,że taka hybryda jest faktycznie lepsza niż seria...

  12. #57

    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    pdk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2--
    Rocznik
    2001
    Kolor
    green
    Posty
    16
    no napewno lepiej będzie się spisywac i wykrzesa 10-20km więcej chociaż nie wiadomo czy na wirniku z rs6 by nie było lepiej no i kolektorze rurowym

  13. #58
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Koledzy i koleżanki odgrzewam starego kotleta dostalem info ze gdzies na naszym Forum jest ktos (podajże Jeremy tylko nie wiem czy tak sie to pisze bo tylko mi powiedzieli w CTR) kto zajmuje sie robieniem Hybryd z K04 za przyzwoite pieniadze i robi to dobrze...czy ktos ma moze namiar na te osobe? Ewentualnie na inna osobe ktora wykonala by te usluge ? (Ten Jeremy ponoc do 1800 spokojnie jest w stanie taka usluge wykonac)

  14. #59
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Pewnie chodzi Tobie o Geremy , https://www.facebook.com/geremivagarage/ . Wszyscy go polecają z tego co słyszałem.

  15. #60
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Tez robilem sporo hybryd. 300+ idzie z nich zrobic przy odpowiednich modach.

Podobne wątki

  1. Turbo K03 - 35 Regeneracja problem
    Przez delleto w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-07-2017, 20:54
  2. hybryda
    Przez rydek37 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-08-2016, 09:00
  3. Regeneracja turbo Poznan
    Przez wolkriss1797 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-05-2016, 14:09
  4. Turbo - regeneracja
    Przez mathellfire w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-10-2015, 13:41

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •