Strona 12 z 20 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 166 do 180 z 292

Wątek: Jerry, pomoc przy ogarnianiu liczników i ogólnie elektryki w TT-kach, Warszawa.

  1. #166
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez omerta Zobacz posta
    Jerry Dzięki za naprawę licznika i Najlepszego w Nowym Roku
    Dzięki również i wzajemnie najlepszego!!!!

    P.S. Mam informację że licznik od A3 przy mrozach -25 działa równie poprawnie jak w lecie, zatem naprawa zakończona sukcesem!!! Miło słyszeć takie wieści, oby jak najwięcej takich pozytywów w tym roku
    Te Terrere Terrere terererererere …

  2. #167
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    W tamtym tygodniu miałem wizytację Kolegi z klubuTT, który miał okazję zobaczyć mnie przy pracy....a grana była wymiana procesora, usuwanie zimnych lutów oraz wymiana FISa. Naprawa była robiona w tempie "na cito", bo mrozy po -15 stopni a TTkę można było odpalić tylko po wstępnym podgrzaniu licznika suszarką do włosów Kolega przejechał 240 kilometrów do Wawy na naprawę i po 4 godzinach już wracał do domku.

    Fotka końcowa naprawionego licznika, gdyż ze względu na obecność Właściciela nie dokumentowałem kolejnych faz naprawy



    Miło było gościć u siebie Kolegę, pozdrawiam i do zobaczenia na zloTTach
    Ostatnio edytowane przez Jerry ; 13-01-2017 o 22:14
    Te Terrere Terrere terererererere …

  3. #168
    Awatar henry68
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    EU
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    769
    Oj Jerry! przyjadę z reklamacją, bo nie zrobiłeś foto mojego licznika.

  4. #169
    Awatar v3r
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    144
    Mi również było miło Cię odwiedzić i w końcu pozbyć się problemów z licznikiem. Póki co odpala bezproblemowo No i dziękuję za klubowa naklejkę Do zobaczenia na zlotach

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  5. #170
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez henry68 Zobacz posta
    Oj Jerry! przyjadę z reklamacją, bo nie zrobiłeś foto mojego licznika.
    Heniu!!! Kiedy to było??? Jakieś 3-4 lata temu....chyba jeszcze tego tematu nawet nie było Ale jakby co to zapraszam do siebie, kawkę czy herbatkę się wypije i zdjęcie licznika się zrobi, bo problemów to chyba z nim teraz nie ma

    Cytat Zamieszczone przez v3r Zobacz posta
    Mi również było miło Cię odwiedzić i w końcu pozbyć się problemów z licznikiem. Póki co odpala bezproblemowo No i dziękuję za klubowa naklejkę Do zobaczenia na zlotach
    I niech tak pozostanie Do zobaczenia!
    Ostatnio edytowane przez Jerry ; 14-01-2017 o 21:23
    Te Terrere Terrere terererererere …

  6. #171
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Dobra, od ostatniego wpisu przemknęło parę liczników przez moje spracowane ręce:



    Licznik kolegi z klubu, z uszkodzeniem silniczka temperatury, obrotomierza i FISem do wymiany.

    Po podłączeniu, silniczek obrotomierza wrócił na swoją pozycję, ale wydając przy tym chroboczące dźwięki, zatem -> wymiana.



    Dodatkowo okazało się że licznik nie wydawał dźwięków -> spalony buzzer (głośniczek) do wymiany.



    Test wskazówek:


    Test wyświetlaczy (zmęczony życiem FIS nawet się nie podswietlił):


    Wskazówki obrotomierza i temperatury ktoś już próbował traktować nie wiadomo dlaczego klejem cyjanoakrylowym...no i przy okazji nalot pojawił się na tarczy...na szczęście udało się to doczyszcić







    Dzięki Bogu, do płyty głównej się nie dotykał, była w idealnym stanie.

    Wymiana FIS:





    Licznik złożony, kalibracja wskazówek:


    Kosmetyka frontu:


    Licznik gotowy do wysyłki:


    A w sobotę odwiedziła mnie przepiękna TTka 3.2 DSG naszych znajomych z Łodzi



    Grana była wymiana FIS i silniczka małej wskazówki temperatury.





    W teście okazało się że wskazówki prędkości jak i obrotomierza mają uszkodzone mocowania i luźno obracają się na ośkach silniczków.



    Wymiana FIS:




    Dobieranie sprawnych wskazówek na duże silniczki:



    Kalibracja wskazówek:


    Licznik gotowy.


    Montaż do auTTa:


    A ponieważ w sobotę były moje imieniny, to jednym z lepszych prezentów jakie miałem był odbiór właścicieli na drugiej stronie Wisły....oczywiście ich TT, zatem trochę posłuchałem pracy 6ciu cylindrów Dzięki!!!!!



    Nie ma w tym nic dziwnego, jeśli potrafimy się przyznać do porażek....taką małą porażką jest licznik pewnego kolegi z Wawy...który przyszedł martwy....i nadal jest jak to mówią: "martwy, trup, TRP."



    Wskazówki leżą i kwiczą....bez oznak życia. Do tego niektóre były zdejmowane w brutalny sposób.



    Elementy w środku ostro spieczone przy niechlujniej wymianie procesora



    Silniczki połamane



    FIS zdewastowany


    Próbowałem go wskrzesić, płyta główna totalnie przegrzana, ścieżki odchodzą od płyty




    Jedyny plus z całej tej zabawy że udało się poprawić te masakryczne lutowania oraz odtworzyć uszkodzone ścieżki....co w konsekwencji dało nam to że uruchomił się FIS. Wskazówki nadal leżą i mają plażę

    Także ja straciłem wenę co do tego licznika i z kolegą czekamy na drugi licznik który już do nas jedzie, sparujemy go z autem, dogramy kluczyki i przebieg i mam nadzieję że w końcu TTka będzie miała fajne zegary.
    Ostatnio edytowane przez Jerry ; 22-01-2017 o 23:30
    Te Terrere Terrere terererererere …

  7. #172

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam,
    Bardzo polecam kolegę "Jerry" jeśli chodzi o naprawę liczników, w każdym jego znaczeniu.
    Kontakt jak i wykonanie na najwyższym profesjonalnym poziomie. Jerry jeszcze raz dziękuję.
    Pozdrawiam i Wszystkiego najlepszego.

  8. #173
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez gigo Zobacz posta
    Witam,
    Bardzo polecam kolegę "Jerry" jeśli chodzi o naprawę liczników, w każdym jego znaczeniu.
    Kontakt jak i wykonanie na najwyższym profesjonalnym poziomie. Jerry jeszcze raz dziękuję.
    Pozdrawiam i Wszystkiego najlepszego.
    Również pozdrawiam i najlepszego!
    Te Terrere Terrere terererererere …

  9. #174
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    No i wracamy do tematu liczników. Poprzedni tydzień owocował w kawał ciężkiej pracy nad licznikami.

    Przyjechał nastepca "porażki" z ostatniego wpisu...wcale nie lepszy, a do tego sprzedawca już w aukcji (wcale nie taniej zresztą) nie podawał modelu licznika, ani nie znał jego stanu...i nie przyjmował zwrotu:



    W teście jedynym silniczkiem który pracował był silniczek prędkościomierza...i właśnie ta jedna wskazówka dawała nam szansę na to by podjąć się reanimacji tej sztuki.



    Dzięki Bogu udało się trafić model identyczny jak tamten "trup".



    No i hops na biurko:



    Jakieś tam ślady ingerencji:



    Ułamana nóżka silniczka obrotomierza, który był tak uszkodzony że nawet nie ruszał:


    A dlaczego w teście wskazówka temperatury nie reagowała? No bo silniczek (ten z lewej) ma ułamane gniazdo zasilania - bez prądu nie podziała


    Nie działający FIS? No tak....jakby był przylutowany to by działał lepiej!




    No i problem z FISem rozwiązany...tyle że dziurawy:


    A że jak robić to kompleksowo a nie po łebkach - licznik dostał nowy wyświetlacz (wiadomo, z filtrem)


    Tarcza została umyta i ślady brudów usunięte:


    Niestety, pomimo wymiany wszystkich silniczków na nowe, mała wskazówka od paliwa nadal leżała martwa, chociaż napięcie zasilające na nią było podawane przez procesor, nie było tylko sygnałów sterowania (nie mam fotki jak to wyglądało, ale musicie sobie to wyobrazić - wszystkie wskazówki chodzą a ta od paliwa leży). Dopiero przy współpracy z kolegą A. i kilku dni zabawy z procesorem Motoroli udało się uruchomić działanie silniczka paliwa:



    Poza tym wymienione zostały uszkodzone/ ułamane plastiki i wyczyszczony front

    Licznik sprawny i gotowy i czeka na podmianę w TTce klubowicza z Wawy.



    Kolejnym przypadkiem był licznik który trafił do mnie z objawem braku podświetlenia oraz błędnymi wskazaniami małych wskazówek:



    Jak się okazało, był on już po wizycie w jednej z renomowanych firm licznikowych z miejscowości "Ż"



    Po otwarciu licznika....żal.pl
    Zresztą sami zobaczcie:









    Wszystkie elementy pozalewane cyną w sposób "kuleczkowy", bez rozprowadzenia lutu. Efekt - dużo zimnych lutów a najgorsze że trzeba to wszystko poprawić by znaleźć tę jedyną przerwę w układzie :/

    Przy okazji znalazłem usmażoną diodę podświetlenia...


    Wymieniona została na nową:


    Przy zdejmowaniu silniczków znalazła się również naklejka od wymienianego wcześniej procesora (również w firmie z "Ż")



    Po poprawieniu większości układów, kostek zasilania, stabilizatorów napięć oraz poprawnym zalutowaniu procesora, podświetlenie tarczy wróciło!


    Niestety licznik chwilę po tym zaczął wahlować wskazówkami oraz mrugać wyświetlaczami a także się resetować...tydzień mi zajęło doprowadzenie go po wizycie w firmie z "Ż" do tego by działał poprawnie:





    Mam nadzieję że teraz będzie już bezawaryjnie przez lata.

    Poza tym był u mnie licznik klubowicza na podmianę tarczy, wymianę FIS I silniczków:



    Test wskazówek i wyświetlaczy:






    Po wymianie elementów oraz tarczy czas na kalibrację:






    Licznik gotowy:




    Był też licznik do A6 C5, na wymianę procka Motoroli, bo pokazywał głupoty z paliwem i czasami rezerwa świeciła gdy było 3/4 paliwa w baku:






    Procek wymieniony wedle życzenia, chyba wszystko działa poprawnie bo właściciel się rozpłynął wraz z licznikiem:


    No i na razie tyle, mrozy odpuściły więc chyba nie będą tak wariować zegary
    Z ostatnim licznikiem skończyły się procesory w zapasie, wraz z kolegą A. czekamy na dostawę nowych, a ja sobie robię mały odpoczynek bo parę nocy miałem nieprzespanych przez te zagwostki licznikowe.

    Miłego czytania, pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Jerry ; 30-01-2017 o 23:42
    Te Terrere Terrere terererererere …

  10. #175

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    Jerry, masz jakąś fajną tarczę do licznika z r32?, bo mam anglika ładnego i pasowałoby go przerobić na wersję eu
    Części TT 8N 225KM i R32

  11. #176

    Dołączył
    Dec 2016
    Płeć
    Skąd
    Miłoslaw
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    4
    Jerry, licznik już po testach teraz wszystko działa jak należy, także jeszcze raz wielkie dzięki! za naprawę .

  12. #177

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Gratulacje Jerry, widać że masz cierpliwość do elektroniki, niestety widać niektóre firmy może i mają trochę wiedzy ale zdolności do lutowania tyle co prosiak do śpiewania, czasem patrzę na naprawy telefonów, laptopów etc i włos na karku staje,
    co ci ludzie wyprawiają. Dobrze, że forumowicze mogą liczyć na takiego magika. Dalszych sukcesów i pozdrawiam

  13. #178
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez Grabarz Zobacz posta
    Jerry, masz jakąś fajną tarczę do licznika z r32?, bo mam anglika ładnego i pasowałoby go przerobić na wersję eu
    Nie mam niestety tarcz R32, ale posiadam skan w wysokiej rozdzielczości tarcz R32 do UK i EU, mogę udostępnić dla potrzebujących - wystarczy wysłać do tej firmy z allegro co dorabia tarcze (te co ostatnio chłopaki zamawiają i mi przysyłają na wymianę są fajnej jakości i naprawdę wyglądają spoko - nie reklamuję firmy bo to nie miejsce na reklamę, ale wyrażam własną opinię) - tarcze zrobią pod zamówienie i powinny być git.

    Unsuitable właśnie u nich chyba robi tarcze EU do licznika UK R32, zobaczymy jaki będzie efekt końcowy.

    Cytat Zamieszczone przez O.S.T.R Zobacz posta
    Jerry, licznik już po testach teraz wszystko działa jak należy, także jeszcze raz wielkie dzięki! za naprawę .
    Super, pozdrawiam!

    Cytat Zamieszczone przez Annubis Zobacz posta
    Gratulacje Jerry, widać że masz cierpliwość do elektroniki, niestety widać niektóre firmy może i mają trochę wiedzy ale zdolności do lutowania tyle co prosiak do śpiewania, czasem patrzę na naprawy telefonów, laptopów etc i włos na karku staje,
    co ci ludzie wyprawiają. Dobrze, że forumowicze mogą liczyć na takiego magika. Dalszych sukcesów i pozdrawiam
    No niestety, wymagało by się trochę jednak więcej od firm które się tak mocno reklamują i dają gwarancję na naprawy. Potem jeżdżenie (czy nawet sam demontaż zegarów z deski) i poprawianie naprawy po kilka razy z zegarami to jest jednak udręka dla właściciela...a ponoć ta firma naprawia nawet zegary w Porsche...aż zęby bolą jak o tym pomyślę

    Dzięki za miłe słowa!
    Ostatnio edytowane przez Jerry ; 01-02-2017 o 08:11
    Te Terrere Terrere terererererere …

  14. #179
    Awatar markow
    Dołączył
    Nov 2016
    Płeć
    Skąd
    wroclaw
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2009
    Kolor
    biel
    Posty
    332
    Jerry zegary działają,gratki za dobra robote,kłaniam sie nisko.B-)

  15. #180
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Niestety tylko Jerry zachowuje się jak stary, porządny klubowicz. Obszerna relacja zdjęciowa to potwierdza. Z przyjemnością się to czyta i ogląda. Ja do dzisiaj jestem mu wdzięczny za ratowanie moich zegarów

Podobne wątki

  1. Potrzebna pomoc w sprawdzeniu lamp Warszawa
    Przez Emilio w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-09-2015, 18:23
  2. Pomoc przy kupnie
    Przez kisseM w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-10-2013, 19:10
  3. Pomoc przy wymianie rygielka
    Przez tomek666777 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-05-2012, 12:02
  4. pomoc przy zakupie BMW vs AUDI
    Przez Malina w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-05-2012, 23:39
  5. pomoc przy wymianie turba
    Przez Rafal78 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-10-2010, 16:49

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •