Pokaż wyniki od 1 do 15 z 292

Wątek: Jerry, pomoc przy ogarnianiu liczników i ogólnie elektryki w TT-kach, Warszawa.

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Wczoraj kolega LukaLEWY odwiedził mnie swoją TT na drobne zabawy elektroniczne no i ze względu na dodatkowe plany tego wieczoru można było zrobić akcję "door to door", albo raczej "door to bar" i dostarczyłem TT po naprawie. Fajnie się przejechało po centrum - jak za dawnych laTT





    A ze względu na mój dzisiejszy wypadek i 4 szwy na palcu mogę trochę wolniej naprawiać liczniki....ale będzie:

    Te Terrere Terrere terererererere …

  2. #2
    Awatar LukaLEWY
    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LZ9V
    Posty
    57
    Ujmę to tak... Drodzy Forumowicze, dbajcie tutaj o użytkownika Jerry'ego, bo to jeden ze skarbów tego forum. Tym bardziej, że jak sam mówił, obie TT-ki sprzedał 3 lata temu i mając już inne rodzinne auto/a, dalej jest aktywnym użytkownikiem KlubuTT - "stara miłość nie rdzewieje". Zrobiliśmy szybką i sprawną akcję jak się okazało na samym końcu. Ja, dowiadując się w ostatniej chwili o podróży do Warszawy, On kończący tyle co urlop. Po kilku dosłownie wymienionych prywatnych wiadomościach na forum, ustawiliśmy się na środę z opcją zostawienia auta u Jerry'ego i nieokreślonym czasem (max do piątku rano) dla niego na naprawienie usterek w liczniku wedle jego potrzeb. Tego samego dnia wieczorem, łapiąc mnie telefonem jeszcze w centrum Warszawy, oznajmia, że wszystko zrobione a on potrzebuje się dostać na umówione wcześniej piwo ze znajomymi również w centrum. Długo się nie zastanawiając, proponuję mu, żeby się nie czaił, wsiadał w auto i przyjeżdżał, co też uczynił. Stąd te "door to bar". Jerry z TT-ki wysiadł z bananem na ustach, ja po naprawionym wszystkich usterkach w liczniku również banan. Czego chcieć więcej?

    Ktoś może zapytać, czy się nie bałem zostawić auta komuś, kogo przecież poznałem kilka chwil przed oddaniem kluczyka. Odpowiedź jest jedna - po tylu waszych pozytywnych opiniach oraz naprawdę widząc w Jerrym prawdziwego miłośnika w tym co robi: zupełnie NIE.

    Ale wracając właściwie do sedna sprawy, czyli do licznika, bo o tym jest ten temat przecież. Naprawianie wskaźnika temperatury, żeby w końcu wskazywał zgodnie z prawdą, zakończyło się pełnym sukcesem i nie tylko, ale o tym jak coś, więcej może powiedzieć Jerry, jeśli byłby ktoś zainteresowany (podejrzewam, że TT-kowy standard).

    Tutaj, chyba gdzieś na forum przeczytałem, że to tylko wskazówka oraz, że jak jest popsuta to na kanale 49C można sprawdzić dokładne wskazanie i licznik czerpie informacje z tegoż kanału. Okazuje się jednak, że muszą się jakoś komunikować między sobą w dwie strony, bo kiedy wskazówka w liczniku była popsuta (przekłamywała o jakieś +/- 30 stopni) to kanał 49C głupiał i pokazywał niekiedy w cały świat. Łącznie nawet z zawieszaniem się na wskazaniu 121 stopni, wyskoczeniem czerwonego komunikatu o gorącym płynie i odłączeniu przez siebie klimatyzacji, po czym, po jakimś czasie wrócić w momencie do wskazania 92 stopni (dodam, że wszystkie 3 czujniki były tyle co wymieniane na nowe).
    Dzisiaj trasa Warszawa - Częstochowa, samo południe, 35 stopni na dworze, korki, czyli wakacyjny standard. Naprawiony licznik wskazuje sztywno 90 stopni, a kanał 49C wskazuje książkowo między 90 a 94 stopnie. Taka mała rzecz a jak bardzo cieszy. Także jeszcze raz, bardzo WIELKIE "dziękuje Jerry". A Wy jak macie jakiekolwiek problemy z licznikiem to walcie do Niego jak w dym.
    Pozdrowienia dla Małżonki i tych dwóch Smyków z którymi miałem okazje przybić piątkę.

    P.S. Coś Ty zrobił w tę rękę i jak??

Podobne wątki

  1. Potrzebna pomoc w sprawdzeniu lamp Warszawa
    Przez Emilio w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-09-2015, 18:23
  2. Pomoc przy kupnie
    Przez kisseM w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-10-2013, 19:10
  3. Pomoc przy wymianie rygielka
    Przez tomek666777 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-05-2012, 12:02
  4. pomoc przy zakupie BMW vs AUDI
    Przez Malina w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-05-2012, 23:39
  5. pomoc przy wymianie turba
    Przez Rafal78 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-10-2010, 16:49

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •