Witam
W związku z licznymi pytaniami czy warto naprawiać własne zegary czy inwestować w używane chciałbym pojąć temat. Typowe koszty "remontu" zegarów i usterki to zazwyczaj padający wyświetlacz, 2 małe silniczki temp/paliwa, 2 duże silniczki
obrotów/prędkości, zimne luty na płycie objawiające się np. miganiem lub braku części podświetlenia, padaniem poszczególnych sekcji licznika. Słynna padająca motorola powoduje wariowanie licznika i niestabilność działania - jest to spowodowane
albo uszkodzeniem układu lub też zamazaniu wsadu - jedyną opcją jest przetestowanie układu i jeśli jest sprawny na ponownym zaprogramowaniu wsadu - jeśli jest niesprawny, jego wymianie. Kupując używany licznik nie można
być pewnym w jakim stanie są ww elementy i osoba nie siedząca w temacie nie ma możliwości ocenić jego stanu. Trafiły się ostatnio nawet 2 liczniki - 1 z zaklejoną i 2 z wylutowaną diodą od airbaga, co jest widoczne dopiero po rozebraniu licznika.
Reasumując koszty mogą być sporo większe i nie polecam tego rozwiązania osobom które próbują dopiero swoich sił. Trochę zabrzmi to jak reklama ale takie są fakty i ja nie polecam takiego rozwiązania, oczywiście wybór należy do użytkownika.
Zmieniając licznik z pół fisa na pełen pamiętajcie że sytuacja jest analogiczna i może dojść do sytuacji że po zamianie zegarów zacznie się zabawa - w tej sytuacji lepiej zakupione zegary przejrzeć i wymienić od razu zużyte elementy przed
zamontowaniem niż bawić się kilka razy. Odpowiadając też ogólnie - nie mam niestety czasu na przekładanie zegarów z pół fisa na duży - trzeba chwile poświęcić na przygotowanie wiązki, potem demontażu kierownicy i przełożeniu manetki, wymianie licznika i adaptacje kluczyków i zamontowaniu wszystkiego jak było. Mam nadzieję że kolega Jerry szykuje się do powrotu z lutownicą i będzie w stanie wam pomóc z takimi zabawami. Ja narazie mogę pomóc jeśli chodzi o naprawy licznika, ew osobą która nie potrafi,
lub boi się dotykać zegarów - mogę pomóc je zdemontować (operacja na około 10-15 min) i zapewnić miejsce dla TT na parkingu na czas naprawy. Kilka osób skorzystało z tej opcji.
Pozdrawiam wszystkich