Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 24

Wątek: Cewki zapłonowe 1,8T 180km

  1. #1
    Awatar longer
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Małopolska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    86

    Cewki zapłonowe 1,8T 180km

    Witam,

    Panowie jakie są najczęstsze objawy uszkodzonych cewek zapłonowych w 1,8T 180KM? Coś się znowu wysypało w mojej furze i wygląda to tak, że raz ciągnie jak szalona aby zaraz po redukcji złapać strasznego muła + od 2500 tys szarpie pomaga wtedy popuszczenie gazu i dodanie z powrotem i znów idzie jak powinna. Dodatkowo na zimnym silniku czasem słychać dość głośny głuchy stuk właśnie z okolic cewek (mam wrażenie, że dokładnie z okolic 4 licząc od lewej strony) + muł i szarpanie. Wymieniłem świece na nowe, posprawdzałem przewody, brak nieszczelności i tak myślę, czy wina może leżeć po stronie niesprawnych lub dogorywających cewek zapłonowych? Na komputerze nie pokazuje żadnych błędów.

  2. #2

    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Skąd
    Elbląg
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    516
    To w takim razie na 99% procent cewki, zrob ewentualnie logi dynamiczne , wrzuc je tutaj na forum i sie oceni w czym problem

  3. #3
    Awatar tchmiele
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2004
    Kolor
    czarny
    Posty
    18
    W sprawie cewek, miałem ostatnio miłą niespodziankę. Zaprowadziłem moją TT do autoryzowanego serwisu na miejscową naprawę obcierki parkingowej drzwi, a mili panowie mówią, że mam akcję serwisową na cewki.
    Dostałem cztery nowe cewki za free.
    Może warto sprawdzić, czy Twój egzemplarz nie jest objęty tą akcją.

    Pzdr
    TC

  4. #4
    Awatar VanWave
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    459
    Temat o akcji serwisowej

    http://www.klubtt.pl/showthread.php?...ighlight=cewki

    Jest kilka tematów na temat cewek, objawów etc. Szkoda zakładać następny. W najlepszym przypadku wywali na VAGu wypadanie zapłonu i wtedy wiesz dokładnie, która cewka leży. U kolegi w 1,8T było dokładnie słychać na postoju lekkie przerywanie i widać na obrotomierzu krótkie zafalowanie obrotów. Czasami podczas jazdy lekka przerwa podczas przyspieszania. U mnie padła jedna cewka i kupiłem na szybko jakąś i to był zły wybór. Kupiłem używki od Pawła z forum i do dziś na nich śmigam.

  5. #5
    Awatar longer
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Małopolska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    86
    Dziękuje za informację cewki wymienię, ponieważ od nowości nie były ruszane więc raczej nie zaszkodzi, gdy założę nowe. Mam nadzieję, że problem z brakiem mocy i stukaniem na zimnym silniku zniknie wczoraj jeszcze przetestowałem i na zimnym motorze tragedia jest ale jak już złapie temperaturę cięgnie elegancko dziwne, że na vag'u nic nie widać. Dam znać jak wygląda sytuacja po wymianie cewek.

  6. #6
    Awatar VanWave
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    459
    Ja na początku się pomyliłem (nie miałem vaga), a byłem w podróży i kupiłem cewkę, a okazało się że miałem przerwę i przewód od 4 wtrysku był przetarty i "masował" co sprawiło, że auto nie miało siły i dziwnie chodziło również stukało

  7. #7
    Awatar longer
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Małopolska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    86
    Witam,

    Autko było u mechanika, który stwierdził, że do wymiany są dwie cewki więc zostały wymienione testuję autko ale problem niestety nadal występuję a objawy są dokładnie takie jak w moim pierwszym poście. Po zrobieniu około 50 km wczoraj na vag'u wyskoczyły dwa błędy, które skasowałem dziś znów pojeździłem troszkę podpiąłem vag'a i o to co wyskoczyło:

    VAG-COM Version: Release 311.2-N

    Control Module Part Number: 8N0 906 018 A
    Component and/or Version: 1.8L R4 5VT 01 0010
    Software Coding: 05500
    Work Shop Code: WSC 00000
    2 Faults Found:
    17763 - Cylinder 1 Ignition Circuit: Open Circuit
    P1355 - 35-00 - -
    16514 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1: Malfunction in Circuit
    P0130 - 35-10 - - - Intermittent

    Na zimnym silniku stuka, muli dusi (od 2500 tys) ale jak silnik złapie temperaturę śmiga jak rakieta wszystkie objawy znikają. Czy to może być grzałka sondy lambda? dodam jeszcze, że zauważyłem że na zimnym silniku na powiedzmy 4-5 biegu przy utrzymaniu 2 tys obrotów komputer pokazuje spalanie na poziomie ok.15l a na ciepłym silniku 8-9 pomijając fakt, że silnik jest zimny czy różnica nie jest zbyt wysoka?

    Z góry dziękuje za sugestie i wskazówki.

  8. #8

    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    346
    Nie znam sie jakos super na tym.. ale z błędów wnioskuje ze gdzies nie ma styku na pierwszej cewce co co powoduje takze błąd sondy. Nie ma pełnego spalania dlatego podwyzszone chwilowe i głośniejsza praca bo pewnie na zapłonach koryguje..
    Jeśli źle mowie, to prosze o poprawienie.
    A napewno dobre cewki podmieniłes? Bo widze ze zmieniłeś dwie na nowe. Ja jestem za tym ze jak sie zmienia to jednak wszystkie na nowe

  9. #9

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Wracaj do mechanika i reklamuj - płaciłeś za naprawę, a nie za samą wymianę elementów, co nic nie dało, szczególnie że wygląda na to, że coś zepsuł, nie założył tak jak trzeba.
    Błąd 17763 jest typowo od cewek, świec, kabli - więc już wskazuje to na jakieś niedopatrzenie mechanika. Drugi bład wyszedł z sondy lambda, ale wnioskuję, że skoro coś nie tak jest przy cylindrach, to i w spalinach są nieprawidłowości, co przeszkadza sondzie lambda. Z wymianą sondy więc na razie poczekaj.

    A tak wogóle, to polecam samemu zajrzeć pod maskę - wymiana cewek nie jest trudna, a sam sobie wszystko podokręcasz, zobaczysz stan kabli, wtyczek - może mechanik urwał jakiś zaczep i teraz to wszystko lata.

    Powodzenia

  10. #10
    Awatar longer
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Małopolska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    86
    Hej,

    Dziękuję za wskazówki byłem dziś u mechanika i umówiłem się na wtorek na sprawdzenie instalacji, przewody są poizolowane być może rzeczywiście jest jakieś zwarcie gdzieś ale to musi sprawdzić osoba, która się na tym zna

  11. #11
    Awatar VanWave
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    459

    Cewki zapłonowe 1,8T 180km

    Hehe masz to co ja. Ja miałem przerwe na 4 a Ty na 1 cylindrze. Miałem przetarty kabel zasilający wtryskiwacz. Ledwo widziałem jak dotykał i "masował" sprawdź dokładnie kabel zasilający wtryskiwacz 1cyl. Sprawdź wiązke i zmień mechanika auto pali więcej, bo dobiera źle mieszankę i to może nie być wina cewek, tylko zasilania wyrysku. Zmykaj oglądać wiązkę sam zaizolujesz i będzie po sprawie


    Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez VanWave ; 28-03-2014 o 14:58

  12. #12
    Awatar longer
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Małopolska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    86
    Hej,

    Maja dziś troszkę wolnego czasu postanowiłem sam przegrzebać instalację w związku z tym, że nie znalazłem żadnych przetarć postanowiłem przełożyć (nowa) cewkę z cylindra 1 na 2 okazało się, że po zamianie vag wywalił ten sam błąd z tym, że teraz wskaz na drugi cylinder wiec wszystko wskazuje na to, że nowa cewka jest uszkodzona na jej miejsce założyłem stara jak na razie błąd nie powrócił. Jeśli chodzi o moc troszkę się poprawiło niestety nadal jest coś nie tak łapie straszne muły..
    Zlogowałem podstawowe bloki być może ma ktoś jakieś pomysły, gdzie dalej szukać?

    http://vaglog.rtnet.pl/kultomek_166927.html

  13. #13

    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    346
    Jakiej firmy kupiłeś cewki?

  14. #14
    Awatar longer
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Małopolska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    86
    Założył dwie cewki BREMI 20130 koszt 350 zł tak jak pisałem założyłem stara błąd już nie powrócił jadę jutro mu oddać te uszkodzona cewkę...

  15. #15

    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Skąd
    Elbląg
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    516
    To kolego mega przepłaciłes za te cewki

Podobne wątki

  1. Swiece zapłonowe
    Przez markow w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-06-2017, 20:34
  2. Cewki zapłonowe - jakie wybrać?
    Przez Qunik w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-03-2016, 19:16
  3. Świece zapłonowe NGK 6458 a 5773
    Przez Ermenegildo w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-07-2014, 20:32
  4. Cewki
    Przez pitupitu w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 20:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •