Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: 3.2 V6 - pytanka do posiadaczy, może potrzebna pomoc

  1. #1
    Awatar Kozi
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarna
    Posty
    392

    3.2 V6 - pytanka do posiadaczy, może potrzebna pomoc

    Cześć!

    Mam 3.2 V6 (BHE) DSG MK1 od grudnia. Wymieniłem w nim termostat razem z czujnikiem temperatury płynu chłodzącego, chłodziwo też zmienione (G12 czy jakoś tak, na pewno zgodnie z zaleceniem producenta bo warsztat sprawdzony wielokrotnie), bo komputer pokazywał błąd zbyt chłodnego silnika i palił więcej (o tym za chwilę)
    Przyznaję, to pierwsza moja benzyna z takim dużym motorem i mam pytanko:
    1. Ile czasu potrzeba aby taki silnik złapał 90 stopni przy powiedzmy temperaturze na zewnątrz 0 - 5 stopni? Mój nie jest w stanie nagrzać się przez około 9 - 11 km jazdy po mieście, taki przejazd trwa zwykle 15 - 20 minut. Jadę na trybie D, raczej lekką nogą, gdy dojeżdżam na miejsce wskazówka jest na około 75-80 i tyle pokazuje climatronic. Przy dłuższych jazdach, da się osiągnąć 88 stopni, ale 20 - 30 km trzeba zrobić.
    2. Spalanie tak, wiem było kupić matiza, to by mało palił. Jednak, chciałbym porównać Wasze spalania w tym motorze. Jeżdżę 99% po mieście, raczej zakorkowanym (światła co chwila). Na trybie D wychodzi mi średnia 15.7, około 380 - 400 km na baku sprawdzane na 4 tankowaniach. Konkretna różnica w zasięgu i spalaniu na benzynie 98 i 95 czy nawet Vpower jest nie do wyłapania w moim przypadku. Staram się i udaje mi się, używać tempomatu. Jak to wygląda u Was?

  2. #2
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Co do spalania, to w kryteriach, oraz warunkach jakie podałeś, wynik 15,7 l/100 km jest całkowicie normalny.
    W moim przypadku średni wynik to 11,2 ( Patrycja coś ostatnio zawyża średnią ), ale ja nie mam problemów z korkami itp.
    Jeśli chodzi o temperaturę, to muszę sprawdzić, ale wydaje mi się, że znacznie szybciej łapie 90 stopni.

  3. #3
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    15-20km powinno w zupełności wystarczyć, żeby auto osiągnęło 90 stopni. Termostat kupiłeś oryginał czy zamiennik? Jak zamiennik to duże prawdopodobieństwo, że nie działa prawidłowo. Wygląda tak jak by był cały czas otwarty duży obieg stąd auto nie może się nagrzać.

    Odnośnie spalania, niedogrzane auto = większe spalanie.

  4. #4
    Awatar Tomasso
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    995
    Pw. tak jak napisał Jaqob sprawdź czy masz oryginalny termostat. Jak łatwo odnaleźć na forum zamienniki są często wadliwe.

  5. #5
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Spalanie u mnie z ostatnich powiedzmy 500km to 12L permanentna jazda po mieście pewnie 13-14 wyjdzie.
    Odnośnie temp to zdecydowanie widać różnicę po między 1.8T, 3.2 grzeje się wolniej, przypuszczam że z racji pojemności i oddawania ciepła, ale odcinek 5-7km wystarcza przy spokojnej jeździe do pełnego zagrzania i tak już zostaje do końca jazdy.
    Odnośnie paliwa to ja tankuje na razie 95 nie odczuwam żadnej różnicy, więc po co przepłacać, wleci Turbo to przejdę na 100oct.
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 13-03-2014 o 11:46
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #6
    Awatar Kozi
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarna
    Posty
    392
    Termostat mam ori z aso. Zamontowany tez ok, robione u Rogala w warszawie. Przed wymiana spalanie mialem na poziomie 17 l w tych samych warunkach.

    Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2
    Ostatnio edytowane przez Kozi ; 13-03-2014 o 21:23

  7. #7
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    A przeleć się na dystansie 10km tak ok 120km/h na piątym biegu, jak ci nie spadnie do 80-70 to term. jest ok.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #8
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Sprawdzone, niecałe 5 km potrzeba, by u mnie pokazało się 90 stopni. I to nie w ruchu miejskim ( start, stop, start, stop ).
    Czyli ewidentnie coś masz z układem chłodzenia, no chyba, że w 8N dłużej się zagrzewa.

  9. #9

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Sprawdzone, niecałe 5 km potrzeba, by u mnie pokazało się 90 stopni. I to nie w ruchu miejskim ( start, stop, start, stop ).
    Czyli ewidentnie coś masz z układem chłodzenia, no chyba, że w 8N dłużej się zagrzewa.
    Ja mogę tylko potwierdzić to co kolega napisał o nagrzewaniu się auta.
    Co do spalania cykl mieszany to 11-12 l, miasto do 14,5 l. Trasa minimum jakie udało mi się osiągnąć zaraz po zakupie w drodze powrotnej to 8,5 l - wszystko na lekkiej nodze

  10. #10
    Awatar wyjec
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2003
    Kolor
    srebrny
    Posty
    82
    spalanie średnie najczęstsze 11-12l miasta niewiele ale za to sporo autostrady i nowej S-ki, a tu wolno się nie jeździ. Przy jeździe na manualu pali ok 1l więcej, ale za to przyjemniej się jedzie Najniżej na czystej trasie było coś koło 7,2 (nie więcej niż 90km/h noga za nogą na remontowanej drodze) Najwięcej 15,6l czysta autostrada przy przelotowej 180 - 200
    temperatura powinna po 5-10 km stać na sztywno.
    Przerabiałem podobny problem u mnie z temperaturą. Najpierw wymieniłem czujnik temp. na zamiennik ale zielony. I ****, to samo, silnik nie dogrzany. Potem wymieniłem termostat na markowy zamiennik i znów to samo. Więc kupiłem oryginalny termostat. Znów kicha. Pomogło dopiero ponowna wymiana czujnika temp na oryginalny. Wniosek. D...y szkłem nie obetrzesz. Nigdy więcej zamienników przy tak czułych częściach.

  11. #11
    Awatar Kozi
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarna
    Posty
    392
    O, ale czy czujnik temperatury mam ori to nie wiem. Sprawdzę to, może to jest problemem.

  12. #12
    Awatar wyjec
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2003
    Kolor
    srebrny
    Posty
    82
    przy wymianie tego czujnika oczywiście oryginalnego jest taka mała czarna spinka, która kosztuje grosze. Dobra rada. kup ze 3. Tam jest tak ciasno, że łatwo wpada w zakamarki głębiej i jest praktycznie nie do znalezienia. Nie mówiąc już o tym, że łatwo ją złamać

  13. #13
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    aby sprawdzić czy to wina czujnika podłącz kompa i porównaj jego wskazania na vagu i na zegarach, jeśli są zbliżone do siebie i dodatkowo na zimnym do temperatury otoczenia to czujnik raczej w porządku.

  14. #14
    Awatar Kozi
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarna
    Posty
    392
    OK, a na VAG, to gdzie? W sterowniku silnika, czy zegarów? Wiesz może która grupa?

Podobne wątki

  1. Głosowanie - potrzebna pomoc :)
    Przez Jaqob w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-03-2016, 18:24
  2. Xbox360 Potrzebna pomoc!
    Przez ksolk w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 16-04-2014, 09:31
  3. Potrzebna pomoc :)
    Przez Jaqob w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-12-2012, 15:18
  4. potrzebna pomoc
    Przez kamil pasik w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-03-2009, 11:58
  5. Pilnie potrzebna pomoc!
    Przez Lilia w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-01-2009, 15:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •